Trening podczas upałów – kompletujemy letnie stroje do biegania

Napisane przez
strój do biegania latem

Wysokie temperatury doskwierają większości z nas. Mimo to osoby aktywne fizycznie nie chcą zaprzestać uprawiania sportu nawet w te najcieplejsze dni. Warto zatem wiedzieć, jak przygotować się do biegania we wręcz ekstremalnych warunkach. Pamiętajmy więc, by unikać aktywności na świeżym powietrzu między godziną 10 a 18, zadbajmy o odpowiednie nawodnienie, a także letnie stroje do biegania. Jak jednak skompletować najlepszy strój do biegania latem? Sprawdź!

Strój do biegania latem – zacznijmy od koszulki

Podczas biegania latem, najważniejsza będzie oczywiście odpowiednia koszulka. Wybierając idealny model, zwróćmy uwagę na jego krój. Tego typu strój do biegania latem nie może być bowiem zbyt opięty. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie luźny niekrępujący ruchów podkoszulek. To, czy zdecydujemy się na wariant z rękawkiem, czy na ramiączkach, zależy oczywiście od nas samych. Ważne jest to, abyśmy po prostu czuli się komfortowo. Koszulki do biegania latem powinny być także wykonane z odpowiedniego profesjonalnego materiału. Najlepiej sprawdzi się specjalna tkanina sportowa, z której wykonuje się m.in. stroje piłkarskie. Takie tekstylia wspaniale odprowadzają bowiem pot i są przewiewne. Do tego na długo zachowują swoje właściwości, nawet podczas intensywnego prania. Panie mogą dodatkowo wybrać model z wbudowanym biustonoszem sportowym lub specjalnymi wkładkami w okolicach biustu. Dzięki temu nie będzie konieczności zakładania na siebie kolejnej warstwy tekstyliów.

Skoro jest koszulka, muszą też być spodenki!

Teraz nadszedł czas na spodenki. W tym przypadku warto oczywiście postawić na luźne szorty. Tkanina będzie w tym przypadku jednak dowolna. Możemy bowiem wybrać specjalny materiał sportowy lub też postawić na klasyczną i ponadczasową bawełnę. Wszystko zależy od tego, w czym jest nam po prostu wygodniej. Dużą uwagę zwróćmy jednak na kolor. Starajmy się unikać czerni, która “przyciągnie” do nas słońce. Postawmy na coś zdecydowanie jaśniejszego, tak aby w miarę możliwości “odizolować” się od promieni. Pamiętajmy tylko, że niektóre odcienie, np. żółty, przyciągają owady. Jeśli zatem nie chcemy cały czas odganiać od siebie much, komarów czy pszczół, zostawmy ten kolor na inną okazję.

Obuwie i skarpetki – klucz do sukcesu

Strój do biegania latem to nie jedyny problem większości biegaczy. Mają oni również problem z butami. Jak bowiem wiadomo, obuwie sportowe musi idealnie podtrzymywać naszą stopę oraz zapewnić nam odpowiednią amortyzację. Nie może być także zbyt luźne czy wykonane z odkształcającego się materiału. Szukajmy zatem modeli ze specjalną oddychającą powłoką. Wszelkie siateczkowe buty odstawmy na bok. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, by wyrządzić sobie krzywdę. Obuwie musi bowiem idealnie podtrzymywać całą naszą stopę.

Skoro mówimy o butach, nadszedł oczywiście czas również na skarpetki. Na jakie zdecydować się latem? Przede wszystkim na tzw. stopki. Nie mogą być one jednak za krótkie. Powinny zakrywać całą piętę, tak aby ograniczyć możliwość ewentualnych otarć czy odcisków. Jeśli natomiast chodzi o materiał, warto postawić na klasyczną bawełnę lub cenione ostatnio włókno bambusowe. A co ze skarpetkami sportowymi? Wszystko zależy tak naprawdę od materiału oraz rodzaju splotu. Najlepiej więc przetestować kilka wariantów i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

Nakrycie głowy – bez tego ani rusz!

Strój do biegania latem to także odpowiednie nakrycie głowy, które jest niezbędne podczas upałów. Bez tego elementu wręcz nie możemy wyjść z domu. Co sprawdzi się najlepiej do biegania? Oczywiście klasyczna czapka z daszkiem. Postawmy jednak na model wykonany z lekkiej siateczki. Będzie nam wtedy zdecydowanie przyjemniej, a przy okazji uchronimy swoją głowę przed nagrzaniem i ewentualnym udarem słonecznym. Niejednokrotnie latem możemy spotkać oczywiście biegaczy uprawiających sport w samym daszku. Odradzamy jednak takie rozwiązanie. Chroni ono bowiem jedynie naszą twarz oraz oczy przed słońcem. Głowa jest jednak wciąż odkryta. Lepiej zatem postawić na czapkę z daszkiem oraz okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *