Jakie suplementy dla sportowców mogą Ci się przydać?

Napisane przez
Jakie odżywki dla sportowców warto stosować?

Sport to zdrowie, a sport w połączeniu z dobrze dopasowaną suplementacją jest jeszcze lepszy. Rozważasz inwestycję w odżywki dostępne na https://sportodzywki.pl/suplementy? Z naszego artykułu dowiesz się jakie suplementy dla sportowców są warte uwagi.

Jakie suplementy dla sportowców? Białko to podstawa!

Proteiny są podstawowym budulcem mięśni. Ich odpowiednia podaż jest niezbędna do przyrostu beztłuszczowej masy, a suplementacja białka zapobiega wszelkim niedoborom mogącym wynikać z nie całkiem poprawnie skomponowanej diety. Bez protein nie ma regeneracji potreningowej, jest za to systematyczna destrukcja mięśni. Jakie odżywki dla sportowców warto regularnie stosować?

Odżywki proteinowe po treningu dawkowane w formie koktajlu zapewniają szybką dostawę białka, mieszczącą się czasowo w oknie anabolicznym. Maksymalnie 2h po treningu na siłowni powinniśmy spożyć bogaty w białko i węglowodany posiłek. Wtedy regeneracja i odnowa zapasów glikogenu jest najsprawniejsza. Więcej na temat tego jak stosować odżywki białkowe przeczytasz na https://sportodzywki.pl/odzywka-bialkowa-kiedy-i-jaka-stosowac!

Odżywki białkowe dla sportowców są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Występują w różnych formach. Najpopularniejsze są koncentraty białka serwatki WPC – najtańsza opcja dostępna w dziesiątkach wariantów smakowych. Droższe i bardziej specjalistyczne są izolaty białkowe WPI. Najdroższe oraz najbardziej profesjonalne są dedykowane kulturystom i wyczynowcom hydrolizaty bialkowe WPH. Inna warta uwagi odżywka białkowa to kazeina. To odzwierzęce ,,białko na dobranoc” o bardzo długim czasie przyswajania.

Jakie odżywki dla sportowców? Witaminy

Na suplementy witaminowe dla sportowców warto postawić szczególnie w okresie redukcji masy cała. Gdy zaczynamy jeść mniej, ryzykujemy, że eliminacja części grup produktów – na przykład wysokokalorycznych owoców – wpędzi nas w niedobory. Jakie odżywki dla sportowców warto stosować? Witaminy dla sportowców powinno się dobierać indywidualnie, najlepiej popierając zakupy w sklepie z odżywkami kompletem badań. Z podażą witamin można bowiem przesadzić w drugą stronę. 

Mimo że w każdym supermarkecie znajdziemy tony warzyw, owoców i produktów zbożowych wysokiej jakości, niedobory witamin bądź minerałów są na porządku dziennym w naszym społeczeństwie. Suplementacja witamin może nam oszczędzić wielu problemów zdrowotnych w przyszłości. Dzięki nienagannemu ogólnemu stanowi organizmu osiągniemy świetne wyniki sportowe.

Jakie suplementy dla sportowców i nie tylko? Adaptogeny na wagę złota

Co to są adaptogeny? Jak sama nazwa wskazuje, pomagają nam się zaadaptować. Do czego? Do otoczenia w którym żyjemy. Codzienny stres, wysiłek fizyczny i psychiczny, życie w biegu – suplementacja adaptogenów może nam znacząco pomóc w radzeniu sobie z wyzwaniami codzienności. Przyda się nie tylko aktywnym, ale każdemu kto narzeka na niedobór świętego spokoju i relaksu.

Adaptogeny dla sportowców – po co? Wystarczy zapytać olimpijczyków, którzy bez wahania stosują je w codziennej diecie! Redukcja stresu przyda się każdemu z nas. Kortyzol – hormon stresu – negatywnie wpływa na przyrost tkanki mięśniowej, skłania natomiast organizm do inwestowania dostarczanej mu energii w tkankę tłuszczową. W końcu to właśnie podniesiony kortyzol sugeruje mu, że nadchodzą ciężkie czasy.

Adaptogeny – co to jest tak naprawdę? To rośliny uznawane za nietoksyczne, mające korzystny wpływ na organizm. Należy do nich na przykład ashwagandha – roślina szeroko uznana przez najstarszą na świecie odmianę medycyny – ajurwedę. Szczególnie jej korzeń przyczynia się do redukcji stresu, poprawy libido, redukuje problem bezsenności i dolegliwości bólowe. 

Popularne adaptogeny to także różne odmiany żeń-szenia. Żeń-szeń gwarantuje wzrost siły fizycznej, sprawności seksualnej oraz bardzo pozytywnie wpływa na koncentrację i zdolności poznawcze

Suplementy dla sportowców – czy są konieczne. Konieczne – nie, przydatne – tak. Decyzję o odżywkach i suplementach należy podejmować indywidualnie. Liczy się ogólny stan zdrowia, potrzeby oraz możliwości finansowe.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *