Jak zaprojektować swój własny nadruk na odzież?

Napisane przez
jak zaprojektowac koszulke z nadrukiem

Odzież z indywidualnym nadrukiem to bardzo ciekawe rozwiązanie. Takie ubrania możemy nosić zarówno na co dzień, jak i do pracy czy na wszelkiego rodzaju wyjazdy. Oczywiście nadruk na nasz podkoszulek czy bluzę możemy zaprojektować samodzielnie, a następnie zlecić jego naniesienie na materiał profesjonalnej firmie. Jak jednak przygotować taką aplikację? Jak krok po kroku przejść ten proces? Sprawdź jak zaprojektować koszulkę i nie tylko, a następnie wykonaj najwyższej jakości nadruk, z którego będziesz dumny, jak nigdy dotąd. 

Jak zaprojektować koszulkę z nadrukiem? Krok 1: przemyśl koncepcję

Stworzenie odzieży z własnym nadrukiem jest dzisiaj bardzo proste. Wystarczy znaleźć w Internecie firmę – na przykład https://www.printsc.pl – wykonującą spersonalizowane wzory na odzieży. Zanim zaczniemy główną część projektowania wzoru, który ma znaleźć się na naszej odzieży, warto dokładnie przemyśleć całą koncepcję aplikacji. Jak zaprojektować nadruk na odzież? Zastanówmy się przede wszystkim, na jakich elementach zależy nam najbardziej. Następnie określmy, w którym miejscu podkoszulka czy bluzy ma zostać naniesiona nasza aplikacja. Musimy bowiem pamiętać podczas projektowania o tym, że poszczególne wzory czy napisy powinny być proporcjonalne do obszaru odzieży. W tym samym momencie określmy także, na jakiej wielkości nam zależy. Pamiętajmy jednak, że własny nadruk na odzież nie może być ani za duży, ani za mały. Niewielkie napisy czy logotypy staną się bowiem nieczytelne, natomiast te ogromne będą przytłaczać cały nasz stój. 

Jak stworzyć grafikę na koszulkę? Krok 2: wykonaj szkic

Gdy już mniej więcej wiemy, co ma znaleźć się na naszej odzieży, spróbujmy każdy z tych elementów naszkicować na zwykłej kartce papieru. Możemy nawet wykonać kilka wersji tej samej aplikacji. Jedna można wykonać na koszulce, a druga znajdzie swoje miejsce na bluzie: https://www.printsc.pl/nadruk-na-bluzie.html. Dzięki szkicowi szybko zobaczymy, co podoba się nam najbardziej oraz możemy przy okazji wpaść w ten sposób na wiele ciekawych pomysłów na ubrania z własnym nadrukiem. Dlaczego jednak szkicować najpierw na kartce? Zajmuje to po prostu zdecydowanie mniej czasu niż w programie komputerowym. Dodatkowo będziemy mogli przyłożyć arkusz do np. T-shirtu i sprawdzić, czy wielkość nadruku na koszulkę jest odpowiednia. 

Krok 3: przenieś projekt do programu graficznego

Zanim nasz projekt zostanie nadrukowany sitodrukiem: https://www.printsc.pl/webpage/nadruki.html musimy przenieść nasz własny projekt nadruku na odzież do programu graficznego. Jakiego narzędzia użyć? Możliwości jest sporo. Jeśli mamy dostęp do płatnych programów dla profesjonalistów, oczywiście najlepiej skorzystać z takiej opcji. Jak zaprojektować koszulkę z nadrukiem nie mając profesjonalnego oprogramowania? Warto wypróbować możliwości Canvy czy nawet specjalnych kreatorów online przeznaczonych właśnie do projektowania tego typu nadruków. W sieci jest ich mnóstwo, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zanim zabierzemy się za projektowanie własnego nadruku na ubranie pamiętajmy oczywiście o wybraniu odpowiedniego rozmiaru, a także palety kolorów. Unikajmy bowiem takich samych barw, jakimi cechuje się materiał, na który zostanie naniesiona nasza aplikacja. 

Jak zaprojektować koszulkę? Krok 4: wykonaj mock up

Przyjmijmy, że nasz projekt jest już gotowy. Zanim zlecimy jego nadruk na odzież, warto dodatkowo wykonać specjalny mock up. Co to jest? Jest to swego rodzaju wizualizacja finalnej wersji naszej koszulki, bluzy czy innego elementu garderoby. Wystarczy, że znajdziemy odpowiedni program (spokojnie, w sieci jest tego sporo), wybierzemy rodzaj odzieży, na którym ma się znaleźć nasza aplikacja, a następnie naniesiemy w odpowiednie miejsca nasze elementy graficzne. Szybko zobaczymy wtedy, czy wszystko zostało zaprojektowane prawidłowo oraz, czy własny nadruk na odzieży po prostu nam się podoba 

Krok 5: zleć nadruk i ciesz się wyjątkową odzieżą

Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko wraz z projektem zapisanym w odpowiednich formatach, wybrać się do siedziby firmy wykonującej odzież z własnym nadrukiem. Niektóre przedsiębiorstwa oferują również usługi online – wtedy tak naprawdę nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy bowiem przesłać wytyczne i gotowe. Po zleceniu tego zadania musimy tylko odebrać swoją odzież we wskazanym terminie. Od tego momentu możemy cieszyć się jej wyjątkowym wyglądem, stylem oraz charakterem.

Mamy nadzieję, że ten poradnik przydał się każdej osobie, której zależy na wykonaniu oryginalnej, wyjątkowej i niepowtarzalnej odzieży z indywidualnym nadrukiem. 

Rate this post
Kategorie
Moda i odzież

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *