Nowoczesne toalety – skąd się wzięły i dlaczego stają się coraz bardziej popularne? 

Napisane przez
Nowoczesna toaleta do wnętrza

Toalety to nieodłączny element każdej łazienki, ale ich rola i design ewoluowały wraz z postępem technologicznym i zmieniającymi się oczekiwaniami użytkowników. Nowoczesne toalety, które łączą w sobie innowacyjne funkcje, wygodę i elegancki design, stają się coraz bardziej popularne. Skąd się wzięły i dlaczego zyskują tak dużą popularność? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Nowoczesne toalety – skąd się wzięły?

Tradycyjne toalety to nieodłączny element łazienki. Jednak coraz częściej – ale powoli – przy remoncie lub zmianie designu pomieszczenia decydujemy się na nowoczesne toalety myjące. Nie są one jeszcze tak popularne w Polsce, ale na pewno stanowią ciekawe rozwiązanie nie tylko do nowych, ale i starszych wnętrz. 

Gdzie pojawiły się pierwsze toalety myjące z udogodnieniami? W Japonii. W 1917 powstała tam – w tej chwili bezkonkurencyjna – marka TOTO, która zajęła się produkcją armatury łazienkowej. W 1980 roku na rynek wypuścili Washlet G Series – czyli toaletę myjącą, która była wyposażona w wiele funkcji. Miała ona na celu przenieść higienę osobistą na wyższy poziom.

Nowoczesna toaleta podbiła rynek w całej Azji. Teraz wybierając się do Japonii we wszystkich domach i w przestrzeni publicznej znajdziesz elektroniczne toalety od marki TOTO. To, że są popularne to mało powiedziane. 

Ciekawostka: Marka TOTO, aby zapewnić jak najlepszą higienę swoim klientom przeprowadziła test. Chcieli dowiedzieć się, jaki kąt nachylenia dyszy bidetowej (która podmywa okolic intymne) będzie najlepszy. Pracownicy ustalili, że najlepszy kąt to 34 stopnie. 

Dlaczego nowoczesna toaleta japońska stała się taka popularna?

Jak już wiesz, marka TOTO opanowała Japonię i Azję. Jednak w Europie dużo bardziej znane są marki, które są dostępne na lokalnych rynkach. Dlatego, jeśli chcesz zakupić taką armaturę łazienkową, to na pewno nie będziesz mieć z tym problemu. 

Pozostaje jednak pytanie. Dlaczego wynalazek z Japonii zyskał taką popularność i coraz więcej osób nie tylko w Azji, ale i Europie myśli o zamontowaniu takiego urządzenia? 

Wyższy poziom higieny 

Pierwszym i najważniejszym powodem jest wyższy poziom higieny. Dzięki dyszy bidetowej, która wysuwa się z tyłu muszli, można dokładniej zadbać o czystość okolic intymnych. Wypływa z niej – pod ustalonym wcześniej ciśnieniem i temperaturą – woda która służy, jako alternatywa dla papieru toaletowego. Takie urządzenie sprawdzi się zarówno w naprawdę nowoczesnych łazienkach, jak i klasycznych wnętrzach. Jeśli i Ty chcesz zadbać bardziej o swoją higienę, wejdź na https://majormaker.pl/toalety-myjace i poznaj ciekawe modele elektronicznych toalet myjących. 

Dodatkowe funkcje i udogodnienia 

Do zakupu tego urządzenia zachęcają udogodnienia, w które jest wyposażona nowoczesna toaleta. Oprócz wcześniej wspomnianego bidetu, jest także m.in. funkcja suszenia, automatyczna spłuczka, lampka nocna, dezodorant w muszli, sterowanie pokrywą, możliwość zmiany położenia dyszy czy masaż.

Komfortowe korzystanie dla każdego członka rodziny 

Najważniejszy jest komfort i wygoda. W niektórych domostwach w rodzinach są osoby starsze, schorowane, niepełnosprawne lub kobiety w zaawansowanej ciąży. Aby zapewnić im większą samodzielność, warto zainwestować w toaletę myjącą z funkcją bidetu. Wbudowane funkcje i udogodnienia tego elektronicznego urządzenia zapewnią komfort każdego dnia.

Ekologia i dbanie o środowisko 

W dzisiejszych czasach wiele osób troszczy się o środowisko i chce żyć ekologicznie. Dlatego warto wyposażyć łazienkę w nowoczesną toaletę. Dzięki wcześniej wspomnianym bidetowe ogranicza się zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera. Co więcej, zmniejsza się zużycie wody, przez co maleją także koszty eksploatacji. 

Dwa urządzenia w jednym 

W małych pomieszczeniach liczy się każdy metr. Dobrze wiedzą to japończycy, ponieważ ich mieszkania należą do jednym z mniejszych. Dlatego połączenie zwykłej toalety z bidetem jest takim dobrym rozwiązaniem. Zamiast dwóch urządzeń, we wnętrzu umieszczasz tylko jedno. Oszczędzasz przestrzeń i nawet na małym metrażu możesz cieszyć się dokładną higieną. 

Łatwość w utrzymaniu w czystości 

Nowoczesna toaleta ma ułatwiać domownikom życie. Dlatego najczęściej wytwarzana jest z tworzywa, które jest bardzo łatwo wyczyścić. Nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych środków czystości. Wystarczy wilgotna ściereczka. Przy jej użyciu usuniesz osiadły na sprzęcie kurz oraz plamy. Dodaj odrobinę lekkiego detergentu np. płynu do mycia naczyń, jeśli chcesz pozbyć się naprawdę trudnego zabrudzenia. 

Nowoczesne toalety, z ich innowacyjnymi funkcjami, wygodą i eleganckim designem, są coraz bardziej pożądanym elementem każdej łazienki. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, dlaczego stają się coraz popularniejsze, a także czemu warto zainwestować w ich zakup.

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *