Rodzaje zegarków męskich i jak dopasować je do okazji

Napisane przez
jakie rodzaje zegarków męskich

Zegarki męskie są bardzo chętnie zakładane przez panów zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, które wymagają ubioru biznesowego. Warto jednak wiedzieć, jaki zegarek wypada wybrać do danego stroju, tak aby wyglądać stylowo, a nie stać się bohaterem modowej wpadki z czasomierzem w roli głównej. Jakie rodzaje zegarków męskich są dostępne na rynku? Na co warto zwrócić uwagę dobierając zegarek do okazji? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Rodzaje zegarków męskich – poznaj je!

Męskie zegarki dostępne na rynku możemy podzielić na kilka grup – dziś skupimy się na dwóch z nich. Przedstawiamy bliżej czasomierze wizytowe oraz codzienne! Jeżeli chcesz przejrzeć modele, możesz to zrobić tutaj! Kliknij: https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio!

Zegarki na specjalne okazje

jak dobrać zegarek męski do garnituru? Zegarki wizytowe utrzymane są w klasycznym stylu, posiadają pasek wykonany z wysokiej jakości naturalnej skóry. Ich minimalizm i brak dodatkowych zdobień zachwyci niejednego fana elegancji. Do garnituru na ważne spotkanie czy imprezę polecany jest właśnie taki czasomierz. Inne mogą wyglądać zbyt casualowo, przez co stylizacja zyska niepotrzebnej nonszalancji. 

Zegarki eleganckie często występują w dwóch najpopularniejszych zestawieniach – brązowy pasek skórzany połączony ze złotem (idealny do granatowego garnituru) oraz czarny ze srebrnymi dodatkami (doskonale wygląda założony do czarnego garnituru). Oczywiście dopuszczalne są także inne połączenia kolorystyczne. Czasomierz na skórzanym pasku powinien być dopasowany do innych skórzanych elementów stroju. Jak dobrać zegarek męski do ubioru? Jeśli zakładamy np. czarne buty i pasek do spodni, warto zdecydować się na zegarek na pasku w tym samym kolorze. 

Tarcza zegarka wizytowego musi być skromna, poza datownikiem nie powinny znajdować się na niej dodatkowe funkcje. Dobrze prezentują się czasomierze z tarczą w jednym kolorze, najlepiej jasnym – białym lub kremowym.

Rodzaje zegarków męskich – zegarki na co dzień

Do zegarków codziennych należą zarówno modele na gumowym pasku w sportowym stylu, te na metalowej bransolecie, jak i… opisywane powyżej czasomierze wizytowe – co co dzień sprawdzą się różne rodzaje zegarków męskich! Chociaż te ostatnie są najczęściej wybierane do eleganckiego garnituru, niektórzy mężczyźni wybierają je także na co dzień, do bardziej luźnego stroju. Doceniają ich minimalizm i brak dodatków, dzięki temu nie rzucają się mocno w oczy – a spełniają swoją funkcję.

Czasomierze na gumowym pasku, jak i te na bransolecie mogą występować w stylu mocno sportowym lub bardziej klasycznym. Pierwsze rodzaje zegarków męskich zazwyczaj wyróżniają się przyciągającym wzrok wyglądem i ciekawym designem – często są nieco masywne, mają grubszą kopertę i jest ona większych rozmiarów niż w zegarkach wizytowych, a do tego posiadają dużo dodatkowych funkcji na tarczy. 

jak dobrać zegarek męski na bransolecie? Metalowe bransolety w zegarkach mogą występować w kilku stylach – od masywnej i ciężkiej, aż po delikatniejszą typu mesh, która wcale nie jest przeznaczona tylko dla kobiet. Podobnie paski gumowe z tworzywa sztucznego – mogą one być gładkie lub posiadać dodatkowe żłobienia, którego dodają im sportowego charakteru.

Jak dobrać zegarek męski do okazji? 

Dopasowanie zegarka do okazji jest niezwykle ważne. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdzie nie mam określonych konkretnych zasad ubioru, których powinniśmy się trzymać, lub z kolei są one określone, ale czujemy, że nie pasują one do wydarzenia, na które się wybieramy. W tej sytuacji trzeba samodzielnie zastanowić się, jaki dodatek będzie najlepszym wyborem do stroju – rodzaje zegarków męskich właśnie poznałeś, więc będzie Ci łatwiej! 

Zasady mody coraz bardziej się rozluźniają, a style ubioru mieszają ze sobą. Oznacza to, że strój, który jeszcze kilka lat temu wywoływał ogromne zdziwienie, dziś raczej spotyka się z aprobatą i jest doceniany. Miksowanie ze sobą elementów stroju w różnych stylach cieszy się dużą popularnością, a najodważniejsi panowie decydują się na takie oryginalne połączenia również na bardzo ważne okazje, takie jak np. własne wesele. Nie sposób nie zgodzić się jednak np. z tym, że jasny garnitur wykonany np. z lnu, połączony ze sportowymi butami w białym kolorze i zegarkiem na bransolecie w odcieniach złota prezentuje się naprawdę stylowo i nadal elegancko. Jest to bardziej casualowa elegancja, ale od nas zależy, w jakim stopniu chcemy (lub możemy) sobie na nią pozwolić. Jeśli jednak zegarek ma być dodatkiem do stroju na spotkanie, podczas którego reprezentujemy naszego pracodawcę, lepiej nie szaleć i wybrać skromny czasomierz na skórzanym pasku. Już widzisz, co mamy na myśli, pisząc, że okazja ma ogromne znaczenie?

Rate this post
Kategorie
Moda i odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.