Co to jest chlorella i jak działa na zdrowie?

Napisane przez
co to jest chlorella

Suplementy diety są dostępne na rynku w rozmaitych wariantach – wystarczy rzucić okiem chociażby na This Is Bio – zaufaną markę naturalnych suplementów. Kompleksy witaminowe przeznaczone dla danych grup wiekowych, płci czy dostosowane do stanu zdrowia, mimo swojego zaawansowania muszą pokłonić się Matce Naturze! Co to jest chlorella i jakie korzyści zdrowotne zapewni nam jej suplementacja?

Co to jest chlorella?

Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę ”zdrowa żywność sklep, dowiedz się czym jest ten superfood! Chlorella to gatunek alg występujący na Dalekim Wschodzie. Swoja nazwę zawdzięcza zawartości ogromnycj ilości chlorofilu – zielonego barwnika roślinnego. Chlorofil jest wszechobecny w świecie flory, ale pod względem zawartości to właśnie ta alga stoi w czołówce znanych nam roślin. Jak udowodniono naukowo, chlorofil przejawia dobroczynny wpływ na ludzkie zdrowie, ale wartości odżywcze chlorelli nie ograniczają się tylko do bogactwa zielonego barwnika!

Uważana za superfood chlorella jest bezglutenowa i pozbawiona białek zwierzęcych. Producenci przywiązują ogromną uwagę do wpływu upraw na środowisko a także dbają, by suplementy pochodziły tylko z nienagannie czystych regionów. Chlorella dostępna w sklepach jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, wolna od GMO, a natura nie cierpi na jej pozyskiwaniu!

Chlorella – jakie witaminy zawiera?

To prawdziwy synonim bomby witaminowej. Jest bogata w witaminy z grupy B, szczególnie w B12 – to jeden z powodów jej popularności wśród osób na diecie bezmięsnej, choć należy zaznaczyć, że w przypadku wegan konieczna jest jeszcze dodatkowa suplementacja tego związku. W tabletce chlorelli znajdziemy dobrze znane witaminy C, E, K, A i jeszcze około dwadzieścia innych mikroskładników z tej kategorii. Chlorella obfituje również w kwas foliowy, bardzo potrzebny kobietom w ciąży (przed rozpoczęciem przyjmowania suplementu koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem). 

W kwestii minerałów, chlorella także dostarcza nam wszystkiego co potrzebne. Jod, cynk, fosfor, potas czy niezbędne w zwalczaniu niedokrwistości żelazo to jeszcze nie wszystko! Suplementowanie chlorelli z pewnością jest doskonałym pomysłem dla każdej osoby, której grożą niedobory. Często występuje w towarzystwie ekstraktów z innych dobroczynnych roślin, które uzupełniają bardzo imponujący kompleks witaminowy. 

Można dostać ją w formie tabletek lub proszku dodawanego do posiłków i koktajli. Proszek ma specyficzny smak, który nie każdemu przypadnie do gustu, ale zamknięcie algi w tabletce nie ujmuje jej niesamowitych właściwości.

Właściwości zdrowotne chlorelli

Właściwości detoksykujące chlorelli robią furorę wśród osób dbających o zdrowie. Udowodniono, że chlorofil przyczynia się do poprawy wydalania metali ciężkich i wszelkiego typu toksycznych substancji z organizmu człowieka. Warto by zwrócili na nią uwagę chociażby ,,nałogowi” miłośnicy ryb. Jak wiadomo, ich mięso jest często skażone metalami, toteż powinniśmy uważać z częstotliwością jego spożywania. Jako że regularna suplementacja chlorelli odciąża wątrobę, warto stosować ją szczególnie u osób cierpiących na zaburzenia pracy tego narządu. Oczywiście, jak zawsze należy podeprzeć decyzję konsultacją lekarską.

Chlorella – dla kogo jeszcze się sprawdzi? Regularne dawkowanie tej rośliny obniża ciśnienie, redukuje zły cholesterol oraz poziom trójglicerydów we krwi, czym przyczynia się do usprawnienia funkcjonowania układu krążenia. Niepozorna alga może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, zachowaniu kondycji na długie lata a nawet zregenerować DNA. Gdyby tego było mało, badacze wskazują na jej właściwości antynowotworowe. Nie zawiodą się nią także osoby cierpiące na problemy jelitowe – od nieregularnych wypróżnień, po zapalnego w układzie pokarmowym. 

Suplementowanie chlorelli to wsparcie nie tylko dla ciała, ale i dla duszy – pomaga wygrać z syndromem przewlekłego zmęczenia. To bardzo uciążliwa przypadłość, której przyczyny nie są do końca znane naukowcom i często mylone z samodzielnie występującą depresją. 

Właściwości chlorelli i jej bogactwo dobroczynnych substancji przyprawia o zawrót głowy! Ta niezwykła roślina może wręcz radykalnie odmienić nasz stan zdrowia! Jeżeli nie chcemy codziennie łykać garści różnych suplementów, zdecydowanie warto zainteresować się kompozycjami ekstraktów zawierającymi chlorellę.

Rate this post
Kategorie
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *