Gdzie najlepiej kupić biżuterię? 7 miejsc przystępnych cenowo

Napisane przez
gdzie najlepiej kupić biżuterię tanio

Gdzie najlepiej kupić biżuterię, by była dobrze wykonana, trwała, a równocześnie przystępna pod względem kosztów? Okazuje się, że to można połączyć, a świetna biżuteria wcale nie musi kosztować fortuny. W tych miejscach najtaniej zaopatrzysz swoją kolekcję w nowe ozdoby. Ostrzeżemy Cię także przed możliwymi problemami z tego typu zakupami. Przeczytaj, odwiedź i wybieraj roztropnie!

1 – Hurtownia biżuterii, czyli dużo, dobrze i oryginalnie

Hurtownia biżuterii to raj dla miłośników błyskotek i stylowych dodatków. Tam, gdzie kończą się półki w sklepach jubilerskich, zaczyna się prawdziwa skarbnica ozdób, oferująca ogromny wybór, wysoką jakość i niepowtarzalne wzory. Na polskim rynku szczególnie wysoką pozycję ma m.in. hurtownia Aragonit – sprawdź tutaj: https://aragonit.com.pl/. Wzory? Od najmodniejszych, po te noszone przed dziesięcioleciami.

Hurtownie dysponują przede wszystkim sztuczną biżuterią, z takich materiałów jak stal chirurgiczna, koraliki czy szkło. Nie znajdziesz tu szlachetnych kruszców kosztujących krocie, a metale, które za ułamek stawki bardzo dobrze je imitują. Zakup biżuterii w hurtowni, z racji niskiej marży, jest znacznie tańszy niż w sklepie detalicznym.

2 – Sieciówki odzieżowe i kosmetyczne – zawsze na topie

Biżuteria z sieciówek odzieżowych i drogerii jest znacznie tańsza niż biżuteria z tradycyjnych sklepów jubilerskich. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić modną biżuterię bez wydawania dużych sum pieniędzy. Takie sklepy jak Cropp, House, Hebe czy Rossmann idą za trendami, więc możesz liczyć na nowości, które autentycznie są widywane na Instagramie.

Zauważmy, że biżuteria z sieciówek odzieżowych i drogerii jest masowo produkowana, co oznacza, że ​​nie jest oryginalna i nie wyróżnia się na tle innych. Ale… jeśli nie chodzi Ci o wyróżnienie się, a o bycie na czasie, to jak najbardziej odpowiednie miejsce.

3 – Niektórzy rękodzielnicy

A gdzie najlepiej kupić biżuterię jedyną w swoim rodzaju? Oczywiście u rękodzielnika. Nie każde rękodzieło jest drogie.

Popularnością cieszy się np. ciekawa biżuteria z modeliny. Koszty materiałów są dla twórcy bardzo niskie, a swoją sztukę traktuje zwykle jako źródło dodatkowego zarobku (mieszczącego się w kwocie wolnej od podatku, co nie bez znaczenia dla stawek). Warto przejrzeć w social mediach hashtagi związane z tworzeniem sztucznej biżuterii, a z pewnością natkniesz się na artystę sprzedającego ozdoby za naprawdę niewielkie pieniądze.

urocze kolczyki z modeliny robione ręcznie
Urocza biżuteria z modeliny nie kosztuje wiele. Wybierając ją, wspierasz małego twórcę!

4 – Uliczne stoiska z rozmaitościami

Na ulicznych stoiskach, których co niemiara zwłaszcza w turystycznych miejscowościach można znaleźć szeroki wybór biżuterii w różnych stylach i wzorach. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Jest często wykonana ręcznie lub pochodzi z lokalnych wytwórni, co oznacza, że ​​może być bardziej oryginalna niż biżuteria z tradycyjnych sklepów jubilerskich. To dobre miejsce na zakup ozdób, zwłaszcza gdy chcesz mieć pamiątkę turystyczną.

Odradzamy zakup na takich stoiskach biżuterii metalowej wykonanej na wzór szlachetnej (zwłaszcza jeśli sprzedawca przekonuje, że to prawdziwe złoto…). Trzymaj się koralików, rzemyków i podobnych tworzyw. Dlaczego? Niestety, na takich stoiskach z reguły sprzedawana jest imitacyjna biżuteria z najtańszych stopów opartych na niklu – metalu o dużym potencjale alergizującym. Sprzedawca często sprowadza akcesoria od anonimowego producenta i sam nie ma o nich szerszej wiedzy.

5 – Lombardy, czyli biżuteria z historią

Ludzie sprzedają w lombardach luksusową biżuterię, pierścionki zaręczynowe, rodowe pamiątki i nie tylko. Można w nich znaleźć prawdziwe unikaty za grube tysiące, ale i biżuterię z sieciówek jubilerskich w cenie bez dopłacania za markę. Poza tym w lombardach często można negocjować cenę biżuterii. Warto przejść się do dobrze ocenianego lombardu z jubilerską wystawą i sprawdzić, czy coś wpadnie Ci w oko.

Jak pewnie się domyślasz, unikaj lombardów w szemranych dzielnicach, z tajemniczymi sprzedawcami i niejasną renomą – takich miejsc jest na mapie coraz mniej, ale wciąż się trafiają. Miej także na uwadze, że zakup biżuterii w lombardzie wiąże się z brakiem gwarancji. W przypadku uszkodzenia lub wadliwości biżuterii nie będzie można jej wymienić ani zwrócić. Przed potencjalnym zakupem dokładnie obejrzyj ozdobę.

gdzie najlepiej kupić biżuterię używaną - wystawa lombardu
W lombardach znajdziesz rozmaitości z różnej półki cenowej. Biżuteria jest jedną z najczęściej sprzedawanych rzeczy, więc możesz liczyć na sporą kolekcję.

6 – Outlety jubilerskie – mało i za mniej

Sieciówki jubilerskie, tak jak odzieżowe, mają swoje outlety. Biżuteria w outletach jubilerskich jest zazwyczaj przeceniona o 30-70% w stosunku do ceny regularnej. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić markową biżuterię bez wydawania dużych sum pieniędzy. Ponadto w outletach można czasem znaleźć modele biżuterii, które nie są już dostępne w regularnej sprzedaży.

Biżuteria w outletach jubilerskich może być używana lub nosić ślady użytkowania. Ilości są ograniczone. Być może nie uda się znaleźć Twojego rozmiaru pierścionka lub modelu kolczyków z akurat tym kamieniem.

7 – Vinted i OLX

Skorzystaj z platform sprzedażowych dla prywatnych użytkowników. Ludzie często pozbywają się tutaj ozdób, których już nie noszą, a także są skłonni do wymian za potrzebne im przedmioty.

Przejrzyj ogłoszenia, poproś wystawiającego o szczegółowe fotografie i dokonaj bezpiecznej transakcji za pośrednictwem platformy. Pamiętaj, by nigdy nie organizować zakupów poza platformą, na której poznałeś kupującego. Osoby, które chcą za wszelką cenę nakłonić Cię na transakcję poza Vinted/OLX są oszustami.

Podsumowanie

Wskazaliśmy Ci 7 kategorii miejsc, w których znajdziesz biżuterię w niewielkich kwotach. Znasz też najważniejsze zagrożenia i wszystko, co potrzebne, by zaktualizować swoją kolekcję ozdób. Najbezpieczniejszymi opcjami są hurtownie, outlety jubilerskie, rękodzielnicy, sieciówki modowe i kosmetyczne. Przy odrobinie weryfikacji i zdrowej ostrożności z powodzeniem kupisz świetną biżuterię także w lombardzie, na platformie sprzedażowej czy ulicznym stoisku.

Rate this post
Kategorie
Moda i odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *