Urlop w Krakowie? Sprawdź jakie standardy pokoi hotelowych masz do wyboru w tym mieście!

Napisane przez
jakie są standardy pokoi hotelowych

Wybór miejsca noclegu na dłuższy wypoczynek nie jest łatwy. Czy wiedziałeś, że w Krakowie jest ponad 1000 miejsc oferujących nocleg? Oczywiście zawsze najlepiej postawić na sprawdzone noclegi wysokiej klasy – na przykład Best Western Hotel Galicya – to miejsce nie zawodzi! Jeżeli zdecydowałeś się na hotel, sprawdź jakie standardy pokoi hotelowych warto wziąć pod uwagę precyzując detale pobytu. To jakie wyposażenie pokoi hotelowych może nas czekać na miejscu zależy nie tylko od kategorii gwiazdkowej, lokalizacji, wyżywienia i zakresu usług, ale właśnie wybranego standardu sypialni. Im bardziej rozbudowany obiekt, tym więcej opcji z reguły mamy do wyboru.

Standardy pokoi hotelowych – ekonomiczny

Jak sama nazwa wskazuje, taki pokój pozwala nam zaoszczędzić nieco pieniędzy. Dodatkowy budżet można przeznaczyć na zwiedzanie lub atrakcje podczas romantycznej randki: https://www.bwkrakow.pl/nablogu/romantyczny-weekend-w-krakowie-gdzie-go-spedzic! Najczęściej ekonomicznym wariantem określane są te pokoje, które nie zostały wyremontowane, są mniejsze czy położone w mało korzystnej części kompleksu noclegowego. Takie rodzaje pokoi hotelowych muszą równocześnie oferować wyposażenie jakie wchodzi w standard kategorii gwiazdkowej hotelu. 

Jeśli chodzi o ekonomiczny pokój, hotel może ,,urozmaicić’ tę opcję dodatkowymi niedogodnościami. Chodzi na przykład o bardzo duże koszty rezygnacji z pobytu bądź rzadsze wizyty pani pokojowej. Chcąc zaoszczędzić pieniądze ale koniecznie wciąż cieszyć się standardami lepszymi niż ekonomiczne, warto rozejrzeć się za pokojami promocyjnymi. 

Droższe standardy pokoi hotelowych – superior, deluxe i premier

Gdy to ile kosztuje pokój w hotelu jest dla nas mniej istotne niż jego wysoka klasa, warto wybrać opcję superior. Wyposażenie pokoi hotelowych superior jest lepsze niż standardowe, większe i położone w lepszej części obiektu. Pokoje superior z reguły zapewniają także lepsze widoki przez okno oraz dostęp do szerszego wachlarza usług.

Sypialnie określane terminem ,,deluxe” to jeszcze wyższy standard niż superior. Jeszcze większy metraż, jeszcze lepsze położenie, jeszcze więcej usług. Da się jednak lepiej! Pokój w hotelu premier to ,,czym chata bogata” czyli czołowe sypialnie w całym obiekcie – najładniejsze i najbliżej plaży. 

Jakie usługi mogą gwarantować podwyższone standardy pokoi hotelowych? To zależy od lokalu noclegowego i tego jak wygląda pokój standardowy. Usługi w cenie to minibar w pokoju, klimatyzacja czy balkon. Hotel w wyższej kategorii gwiazdkowej oznacza tu często swobodny dostęp do strefy SPA i nowoczesne wyposażenie naprawdę zapierające dech w piersiach

Co to znaczy maisonette i studio?

,,Maisonette” z języka francuskiego można przełożyć na dosłownie ,,mały dom”. Pokój w hotelu nazwany ,,maisonette” to w rzeczywistości pokoje z antresolą. ,,Małe domy” są polecane dla rodzin z dziećmi, gdy dorośli chcą mieć odrobinę (nawet złudnej) prywatności. 

Pokoje hotelowe typu studio przywodzą na myśl kawalerki. Nie bez powodu – rzeczywistości są to bowiem pokoje z aneksem kuchennym. Zabookowanie studia to dobry pomysł jeśli przyjeżdżamy na dłużej a nie przepadamy za restauracjami. Szczególnie zaś warto wybrać studio jeżeli z racji specjalnej diety wręcz nie możemy jeść rzeczy, których nie przygotowaliśmy samodzielnie.

Wyposażenie pokoi hotelowych – brak standardu?

Musimy mieć na uwadze, że prawo nie reguluje standardów pokoi hotelowych. Kategorie gwiazdkowe hoteli mają określone minimum, ale już to co w danym obiekcie jest ekonomiczne, co deluxe a co premier zależy od samego hotelu! Standardy pokoi hotelowych w obrębie jednej kategorii gwiazdkowej mogą się od siebie bardzo różnić.

Rezerwując pokoje hotelowe zawsze powinniśmy zapoznać się z opiniami o miejscu noclegu oraz dokładnym opisem oferty. By nic nie zaskoczyło nas na miejscu, najlepiej skontaktować się z obsługą i dopytać szczegółowo o wyposażenie pokoi hotelowych wzbudzających nasze zainteresowanie.

Nie jesteś jeszcze pewny jakie miejsce na nocleg wybrać w Krakowie? Sprawdź ten artykuł: https://zyciekielc.pl/jak-sie-wyspac-podczas-weekendu-w-krakowie/!

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.