Garnitur na miarę – dlaczego warto postawić na szycie bespoke?

Napisane przez
garnitur na miarę

Nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że ubrania z sieciówek pozostawiają wiele do życzenia pod względem jakości. Dotyczy to również garniturów. Nie brakuje co prawda marek, których logo od razu kojarzone jest z elegancją, aczkolwiek ale masowo produkowane komplety i tak będą leżeć o klasę niżej niż te tworzone przez doświadczone ręce. Elegancki strój powinien zawisnąć w szafie każdego mężczyzny, ale czy garnitur szyty na miarę metodą bespoke to nie przesada? Rozwiewamy wątpliwości!

Garnitur na miarę – metoda bespoke

Metoda bespoke to nic innego jak szycie garnituru od zera. W przeciwieństwie do metody MTM – made to measure – nie ma tutaj gotowej podstawy, którą dopasowuje się do klienta. Krawiec samodzielnie wycina poszczególne elementy, prasuje je specjalnym żelazkiem i zszywa oraz obrabia z dbałością o najdrobniejsze detale.

Tylko najwięksi mistrzowie krawiectwa oferują garnitury szyte ręcznie, bez użycia maszyny. To jeszcze wyższy poziom niż ,,zwykłe” bespoke. Sam fakt oferowania takiej usługi nie pozostawia wątpliwości co do wybitnych umiejętności krawca.

Praca nad garniturem jest bardzo czasochłonna i wymagająca. Jak łatwo się domyślić, przekłada się to na cenę, która wiele osób może przyprawić o zawrót głowy. Należy jednak pamiętać, że garnitur na miarę to inwestycja na wiele lat. Krawcy szyjący metodą bespoke robią to z ogromną pasją, pracując tylko na najwyższej jakości tkaninach. Każdy garnitur tego typu jest arcydziełem.

Garnitur szyty na miarę potrzeb

W przypadku garnituru uszytego na miarę mamy gwarancję doskonałego dopasowania go do sylwetki. Dobry krawiec weźmie pod uwagę wszystko – nie tylko wzrost, posturę oraz rozmiar, ale i rozkład mięśni oraz tłuszczu. Nawet panowie o najbardziej specyficznych potrzebach sylwetkowych będą wyglądać doskonale. 

Niezależnie od tego co nam się wydaje, gotowy garnitur z sieciówki z pewnością nie leży idealnie. Przyczyna jest prosta – garnitur jest jeden, a męskich sylwetek na które miałby pasować co nie miara. Każdy z nas ma zarówno mankamenty sylwetki jak i takie jej elementy, które chce wyeksponować. Elegancki strój może nam zagwarantować perfekcyjny wygląd – warunkiem jest właśnie doskonałe dopasowanie do indywidualnych cech. Dobry krawiec nie będzie patrzył tylko na sylwetkę – zwróci uwagę nawet na sposób poruszania się klienta!

Indywidualne podejście

Krawiec zajmujący się naszym strojem będzie na wstępie zadawał nam wiele pytań. Na jaką okazję będzie przeznaczony garnitur? Jak często nosimy taki strój? Jak ubieramy się na co dzień? Jakie kolory lubimy? Uwzględnione zostaną nie tylko trendy i kluczowe zasady męskiego stylu, ale przede wszystkim nasze indywidualne preferencje w kwestii guzików czy koloru obszyć. Nawet najbardziej standardowy garnitur szyty na miarę jest inny – po prostu niektóre niuanse może dostrzec tylko fachowe oko. 

Wiedząc na jakie okazje zdarza nam się nosić garnitur i co nosimy na co dzień, doświadczony krawiec postara się, by strój był uniwersalny. Nikt nie ma takiego wyczucia stylu jak twórcy męskich strojów! Specjalista udzieli nam rad co do kombinacji elementów kompletu z innymi częściami garderoby i doradzi jak manipulować stylizacją w zależności od okazji

Nosząc specjalnie dla nas stworzony garnitur poczujemy się wyjątkowo. Świadomość doskonałego wyglądu w wysokiej klasy stroju niebagatelnie poprawia pewność siebie. To widać! Osoby pewne siebie chodzą wyprostowane i bije od nich energia niemożliwa do zignorowania. Doskonały garnitur to doskonałe samopoczucie, a doskonałe samopoczucie to doskonały wizerunek.

Rate this post
Kategorie
Moda i odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *