Kołdra całoroczna – czy warto się na nią zdecydować?

Napisane przez
kołdra całoroczna

Wielu z nas zmienia kołdrę w zależności od pogody panującej za oknem – w zimie korzystamy z ciepłych, puchowych kołder, a w lecie z tych jedwabnych czy bambusowych. Czy jest to jednak niezbędna praktyka? Czy nie wystarczy kupić jednej kołdry dobrej jakości, np. kołdry 200×220, by idealnie pasowała do małżeńskiego łóżka i cieszyć się nią przez cały rok? W końcu kołdry całoroczne to żadna nowość – są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych (https://sklep.kz.com.pl/). Czy warto zdecydować się na kołdrę całoroczną i zrezygnować z posiadania dwóch na różne pory roku? Sprawdź!

Kołdra całoroczna – zalety

Tak samo jak sofy, o których piszemy więcej w artykule https://zyciekielc.pl/jaka-powinna-byc-funkcjonalna-i-wygodna-sofa/, kołdra całoroczna musi być nie tylko funkcjonalna ale i praktyczna. Kołdra całoroczna, jest świetną opcją dla posiadaczy małych mieszkań i niewielkiej przestrzeni do przechowywania. Kołdra całoroczna to często kołdra, która posiada dwie warstwy – jedną z nich odpinamy, gdy temperatury na zewnątrz zaczynają rosnąć. Istnieją jednak również kołdry całoroczne, które posiadają tylko jedną warstwę. Są to zarówno kołdry syntetyczne, jak i naturalne – np. bambusowe. Właściwości ich wypełnienia pozwalają na korzystanie z nich zarówno latem, jak i zimą.

Kupienie jednej kołdry całorocznej pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które trzeba byłoby wydać na komplet kołder dopasowanych do pory roku. To także świetny pomysł na prezent – przy okazji polecamy nasz artykuł o tanich pomysłach na ozdoby świąteczne: https://zyciekielc.pl/dekoracje-swiateczne-ktore-nie-zrujnuja-twojego-budzetu/

Kołdra całoroczna – kiedy się na nią zdecydować?

Kołdra całoroczna, oprócz tego, że stworzona do użytkowania w niewielkich przestrzeniach, będzie także dobrym wyborem dla mieszkań zlokalizowanych w południowo-wschodniej części świata. Rozważ jej kupno również wtedy, gdy często przyjmujesz gości na noc. To wyjście wyjątkowo praktyczne – zapewni komfort Twojej rodzinie i przyjaciołom o każdej porze roku. Kołdra całoroczna będzie świetnie służyć również osobom, które borykają się z problemem nadmiernego pocenia się w nocy. Kołdra całoroczna, jeśli dobierzemy ją w odpowiedni sposób, nie powinna skutkować wzmożeniem problemu ani przegrzaniem organizmu.

Dobrej jakości kołdra wymaga dobrej jakości pościeli! Na temat pościeli bawełnianej szeroko piszemy w innym artykule: https://zyciekielc.pl/posciel-bawelniana-satyna-bawelniana-czy-bawelna-egipska

Jak dbać o kołdrę całoroczną?

Pamiętaj, że jeśli decydujesz się na zakup kołdry całorocznej, musisz także w odpowiedni sposób o nią zadbać. Oprócz prania jej (w warunkach domowych bądź w pralni chemicznej), należy także regularnie ją wietrzyć. A wietrzyć kołdrę możesz w każdej chwili – nawet jeśli oznacza to otworzenie okna w sypialni na oścież, na pół godziny. Zarówno mróz, jak i wysokie temperatury, pomagają pozbyć się z kołdry niechcianych bakterii i drobnoustrojów. Jeśli posiadasz balkon lub taras, z powodzeniem możesz wieszać na nich swoje kołdry nawet na kilka godzin (pod warunkiem, że panują odpowiednie warunki atmosferyczne i na zewnątrz nie jest zbyt wilgotno).

Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *