Kołdra całoroczna – czy warto się na nią zdecydować?

Napisane przez
kołdra całoroczna

Wielu z nas zmienia kołdrę w zależności od pogody panującej za oknem – w zimie korzystamy z ciepłych, puchowych kołder, a w lecie z tych jedwabnych czy bambusowych. Czy jest to jednak niezbędna praktyka? Czy nie wystarczy kupić jednej kołdry dobrej jakości, np. kołdry 200×220, by idealnie pasowała do małżeńskiego łóżka i cieszyć się nią przez cały rok? W końcu kołdry całoroczne to żadna nowość – są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Czy warto zdecydować się na kołdrę całoroczną i zrezygnować z posiadania dwóch na różne pory roku? Sprawdź!

Kołdra całoroczna – zalety

Kołdra całoroczna musi być nie tylko funkcjonalna ale i praktyczna. Taki model jest świetną opcją dla posiadaczy małych mieszkań i niewielkiej przestrzeni do przechowywania. To często kołdra, która posiada dwie warstwy – jedną z nich odpinamy, gdy temperatury na zewnątrz zaczynają rosnąć. Istnieją jednak również kołdry całoroczne, które posiadają tylko jedną warstwę. Są to zarówno kołdry syntetyczne, jak i naturalne – np. bambusowe. Właściwości ich wypełnienia pozwalają na korzystanie z nich zarówno latem, jak i zimą. Kupienie jednej kołdry całorocznej pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które trzeba byłoby wydać na komplet kołder dopasowanych do pory roku.

Kołdra całoroczna – kiedy się na nią zdecydować?

Kołdra całoroczna, oprócz tego, że stworzona do użytkowania w niewielkich przestrzeniach, będzie także dobrym wyborem dla mieszkań zlokalizowanych w południowo-wschodniej części świata. Rozważ jej kupno również wtedy, gdy często przyjmujesz gości na noc. To wyjście wyjątkowo praktyczne – zapewni komfort Twojej rodzinie i przyjaciołom o każdej porze roku. Kołdra całoroczna będzie świetnie służyć również osobom, które borykają się z problemem nadmiernego pocenia się w nocy. Jeśli dobierzemy ją w odpowiedni sposób, nie powinna skutkować wzmożeniem problemu ani przegrzaniem organizmu.

Jak dbać o kołdrę całoroczną?

Pamiętaj, że jeśli decydujesz się na zakup kołdry całorocznej, musisz także w odpowiedni sposób o nią zadbać. Oprócz prania jej (w warunkach domowych bądź w pralni chemicznej), należy także regularnie ją wietrzyć. A wietrzyć kołdrę możesz w każdej chwili – nawet jeśli oznacza to otworzenie okna w sypialni na oścież, na pół godziny. Zarówno mróz, jak i wysokie temperatury, pomagają pozbyć się z kołdry niechcianych bakterii i drobnoustrojów. Jeśli posiadasz balkon lub taras, z powodzeniem możesz wieszać na nich swoje kołdry nawet na kilka godzin (pod warunkiem, że panują odpowiednie warunki atmosferyczne i na zewnątrz nie jest zbyt wilgotno).

Wybór odpowiedniej kołderki dla niemowlaka to nie lada wyczyn, przeczytaj na: https://wnetrzadlaciebie.com/kolderki-dla-niemowlat-wszystko-co-musisz-wiedziec-by-wybrac-odpowiednia.

5/5 - (1 vote)
Kategorie
Dom i wnętrza

Komentarze

  • Mam taką kołdrę i jestem z niej bardzo zadowolona 🙂 Gdy nadchodzi zima, łączę grubszą kołdrę z tą cieńszą, a latem zasypiam pod tą najlżejszą. Bardzo wygodne rozwiązanie, dla osób, które muszą mieć na zimę grubszą kołdrę 🙂

    Karo 20 lipca 2021 12:02 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *