Choinki na pniu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Napisane przez
choinki na pniu

W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór, jeśli chodzi o bożonarodzeniowe drzewka – od choinek żywych, przez choinki sztuczne, aż po choinki na pniu. Wszystkie będą pasować do różnego rodzaju wnętrz, wszystkie też posiadają wady i zalety. Ostateczny wybór zależy od Ciebie, Twojego gustu i preferencji. Hitem ostatnich lat są jednak bez wątpienia choinki sztuczne na pniu. Często występują w wersji oszronionej, wyglądają jak prosto przyniesione z lasu. Jakie zalety posiadają i w jakich wnętrzach się sprawdzą? Zapraszamy do lektury! 

Choinki na pniu – skąd wzięła się ich popularność? 

Choinki na pniu to swego rodzaju ukłon w stronę żywych choinek. Wyglądają bardzo naturalnie nie tylko ze względu na piękne igły, które doskonale imitują te prawdziwe, ale także swój odkryty pień. To on sprawia wrażenie, że drzewko wygląda jak świeżo ścięte i przed chwilą przyniesione z lasu. Oczywiście, choinka na pniu posiada wszystkie zalety choinek sztucznych, a więc jest przyjazna zwierzętom, hipoalergiczna, wykonana z miękkiego materiały, nie traci igieł i jest inwestycją na dobre kilka lat. 

Jak choinka to i dekoracje bożonarodzeniowe! Polecamy jeden z naszych artykułów z pomysłami na świąteczne ozdoby za małe pieniądze: https://zyciekielc.pl/dekoracje-swiateczne-ktore-nie-zrujnuja-twojego-budzetu/.

Jakie zalety posiada choinka na pniu?

Choinka na pniu, oprócz zalet typowych dla sztucznych drzewek, posiada również inne, charakterystyczne dla tego rodzaju dekoracji. Między innymi:

Jest odpowiednia dla małych przestrzeni

Posiadasz niewielkie mieszkanie, ale mimo wszystko chciałbyś na okres Bożego Narodzenia udekorować je świątecznym drzewkiem? Choinka na pniu będzie świetnym rozwiązaniem! Można bez przeszkód postawić ją w kącie, a na podłodze zmieści się jeszcze kilka prezentów!

Wyglądają bardzo naturalnie

Masz dosyć kupowania co roku żywej choinki i w te święta chciałbyś postawić na sztuczną, ale boisz się, że nie będzie wyglądać naturalnie? Choinka na pniu nie generuje takiego problemu! Faktycznie, choinki sztuczne jeszcze kilka lat temu mogły wyglądać nieautentycznie. Były produkowane ze słabej jakości materiałów, były również bardzo lekkie i nienaturalnie zielone. Obecnie technologia rozwinęła się nawet w przemyśle choinkowym. Sztuczne choinki potrafią w bardzo niewymuszony sposób imitować te żywe. Choinki na pniu, zwłaszcza te oszronione, wyglądem wcale nie różnią się od tych mijanych w lesie.

Jak przyozdobić wnętrze w którym stanie spektakularna choinka? Zadbaj o odpowiednie połączenia kolorystyczne! O kolorach na Boże Narodzenie piszemy w osobnym artykule: https://zyciekielc.pl/najlepsze-polaczenia-kolorystyczne-dla-swiatecznych-dekoracji.

Pasują do nowoczesnych przestrzeni

Jeśli Twoje mieszkanie jest urządzone w nowoczesnym stylu, możesz mieć problem z dobraniem do niego odpowiedniej choinki. Zresztą, mowa tutaj nie tylko o zupełnie futurystycznych przestrzeniach, ale także o tych w stylu skandynawskim, loftowym, industrialnym czy glamour. We wnętrzach tego typu ciężko jest postawić sztuczną, zieloną choinkę z mnóstwem kolorowych bombek i oczekiwać, że połączy się z resztą kompozycji. Choinka na pniu może pomóc wyeliminować ten problem raz na zawsze. Udekorowana tylko w lampki, drewniane elementy, białe bombki i naturalne gałązki może wyglądać spektakularnie. Tak naprawdę, niewiele trzeba, by wywoływała efekt wow. W tych najbardziej minimalistycznych wnętrzach będzie wyglądać pięknie nawet bez żadnych ozdób!

Występuje w wielu wersjach

Choinka na pniu może być mała lub duża, oszroniona lub zielona. To Ty decydujesz, którą wybrać! Choć oszronione drzewko będzie kwintesencją stylu skandynawskiego, nie sprawdzi się już tak dobrze we wnętrzach industrialnych. To dlatego producenci oferują różne rozwiązania, które możesz dopasować do swoich preferencji. Choinki na pniu występują również w dużych rozmiarach. Jeśli bałeś się, że drzewko tego typu zginie na rozciągającej się powierzchni metrów kwadratowych, zawsze możesz postawić na tę największą wersję!

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *