Dekoracje świąteczne, które nie zrujnują Twojego budżetu!

Napisane przez
dekoracje świąteczne

Boże Narodzenie to przede wszystkim choinki – choinki sztuczne, choinki żywe, choinki na pniu. Często zapominamy, że święta oferują o wiele więcej możliwości, jeśli chodzi o dekorowanie domu czy mieszkania. Zastanawiasz się, jak ozdobić swoje wnętrze w budżetowy sposób, ale nie wiesz, jakie elementy powinieneś wykorzystać? Przychodzimy z pomocą! W tym artykule dowiesz się, że choinki sztuczne na pniu nie muszą być jedyną bożonarodzeniową dekoracją Twojej przestrzeni! 

Budżetowe pomysły na świąteczne dekoracje

Dekorowanie domu na święta Bożego Narodzenia nie musi wcale wiązać się z pustym portfelem. Jakie budżetowe dekoracje wzbogacą Twoje wnętrze o świąteczną atmosferę? 

Frontowe drzwi w formie prezentu

Zadbaj o spektakularne pierwsze wrażenie! Wszystko, czego potrzebujesz, to wstążka. Skrzyżuj ją na drzwiach tak, jakbyś pakował ogromny prezent. To bardzo proste, a jednak spektakularne i oryginalne rozwiązanie! Zwłaszcza, gdy wstążka będzie w kolorze kontrastującym z kolorem Twoich drzwi – np. czerwonym. Jeśli budżet Ci na to pozwala, możesz na środku kokardy zawiązać bożonarodzeniowy wieniec – nie jest to jednak konieczne, by efekt był zadowalający.

Zaoszczędzenie na dekoracjach pozostawi więcej pieniędzy na prezenty! Dobrym pomysłem na podarunek może być komplet ręczników – o ich dekoracyjnej roli piszemy w innym artykule: https://zyciekielc.pl/reczniki-jako-ozdoba-lazienki-jak-je-wyeksponowac/

Gałązka nad stołem

To kolejny bożonarodzeniowy trend, który jest bardzo widowiskowy, a jeszcze nie tak popularny. Świetnie sprawdzi się w jadalni, jeśli posiadasz podłużny stół. Zawieś nad nim gałąź z naturalnymi liści, a uzyskasz rustykalną i oryginalną ozdobę. Pamiętaj, żeby zrobić to w sposób bezpieczny dla osób siedzących przy stole! Możesz udekorować gałąź także małymi lampkami bądź wiszącymi żarówkami, by nadać kompozycji bożonarodzeniowego charakteru.

Zastanawiasz się jaka choinka będzie najlepszym wyborem na Święta? Poznaj zalety choinek na pniu – na ich temat w osobnym artykule: https://zyciekielc.pl/choinki-na-pniu-dlaczego-warto/.

Element stołu, który przykuwa uwagę 

Nie musisz wcale wydawać fortuny, żeby stworzyć kompozycję na stół, która będzie jego centralnym punktem! Możesz wykorzystać w tym celu np. paterę na ciasto. Te dwu- lub trzypiętrowe będą prezentować się naprawdę spektakularnie ze świecą na najwyższym piętrze, bombkami, gałązkami, laskami cynamonu, szyszkami i suszonymi pomarańczami na pozostałych. Gdy podczas kolacji wigilijnej zapalisz taką świecę, dekoracja przykuje uwagę wszystkich zaproszonych gości! 

Własnoręcznie wykonany wieniec

Drzewka, wieńce, girlandy, gałązki – Boże Narodzenie bezsprzecznie kojarzy się z lasem, naturą. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na sklepowe wieńce, załóż kalosze i zacznij szukać ostrokrzewu, szyszek, ziół, dużych gałęzi i małych gałązek w lesie. Możesz samodzielnie wykonać z nich wieniec i wcale nie musi on być botanicznym arcydziełem! Wręcz przeciwnie – im bardziej naturalnie, tym lepiej. Zapach lasu, który dzięki wieńcowi rozniesie się po pomieszczeniu, zrekompensuje wszystkie niedociągnięcia! 

Świąteczna wystawa

Każda powierzchnia może być świetną dekoracją bożonarodzeniową! Użyj sezonowych owoców do ozdobienia regałów, kredensów, a nawet kominków. Wazony wypełnione mandarynkami, suszonymi owocami i laskami cynamonu to dekoracja, która wymaga minimum wysiłku, a gwarantuje spektakularny efekt. Jeśli posiadasz w domu szyszki czy gałązki, które służyły Ci za ozdoby w poprzednich latach, możesz z powodzeniem dodać je do swojej świątecznej wystawy! 

Zapakowane prezenty

Chociaż Boże Narodzenie to nie tylko prezenty, to jednak nie można zaprzeczyć, że są jednym z najbardziej magicznych akcentów. Jeśli nie zostawiasz kupowania podarunków na ostatnią chwilę, zawsze możesz zapakować je wcześniej i położyć pod choinką lub na kominku. Wykorzystaj do tego papier prezentowy i wstążki, by nikt nie mógł podejrzeć, co znajduje się w środku. Prezenty będą wówczas wspaniałą, kuszącą (nie tylko dzieci) ozdobą!

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *