Najpopularniejsze portale aukcyjne w Polsce

Napisane przez
portale aukcyjne - jakie są najpopularniejsze w Polsce

Portale aukcyjne gromadzą miliony użytkowników z całej Polski, umożliwiając im porównywanie cen, wyszukiwanie towarów oraz usług. Liczba portali aukcyjnych jest coraz większa, a ich zasięg cieszy się ogromną popularnością. Do portali aukcyjnych należą m.in. Allegro, sklep na Facebooku, Ceneo, Ebay oraz Kiermasz.pl. Chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? Czytaj dalej. 

Czym jest marketplace?

Marketplace to platforma sprzedażowa cechująca się mnogością ofert, sprzedawców oraz produktów. Czym różni się marketplace od sklepu internetowego? Różnica dotyczy przede wszystkim mnogości ofert od różnych sprzedawców oferujących swoje usługi. Portal ten umożliwia porównanie cen tych samych towarów w różnych sklepach. Marketplace oferuje nam także możliwość zapoznania się ze specyfikacją produktu oraz opinią innych klientów. Pozwala na dokonanie szybkich i bezpiecznych zakupów bez wychodzenia z domu. 

Allegro – jeden z największych portali aukcyjnych w Polsce

Serwis ten jest niezwykle popularnym miejscem ze względu na wygodę użytkowania. Allegro umożliwia nam robienie zakupów zarówno przez aplikację online, jak i stronę internetową. W ostatnim czasie niezwykle popularna stała się także opcja abonamentowa, która umożliwia skorzystanie z bezpłatnej dostawy zamówień za min. 40 zł. Opcja ta obowiązuje u wybranych sprzedawców objętych programem lojalnościowym. 

Dlaczego warto prowadzić sprzedaż na Allegro?

Dużym bonusem ze strony Allegro względem nowych przedsiębiorców jest możliwość skorzystania z opcji bezpłatnych wyróżnień. Allegro dzięki opcji Smart przyciąga wielu potencjalnych klientów. Jest to jeden z najpopularniejszych serwisów sprzedażowych, a jego obsługa jest niezwykle prosta. Posiada bardzo szeroki zakres możliwości w zakresie promowania oraz wyróżniania aukcji. Niestety ze względu na ilość ofert sprzedaży dostępnych w serwisie, nowy sklep może mieć trudność z budowaniem silnej pozycji oraz zaistnieniem na pierwszych stronach wyszukiwania bez ponoszenia dodatkowych kosztów promocji.

Sklep na Facebook’u 

Prowadzenie sklepu na Facebooku niesie ze sobą wiele korzyści. Umożliwia nam prezentowanie oraz sprzedaż produktów. Sklep na Facebook’u, mimo że nie jest tak popularny, jak Allegro, cieszy się uznaniem użytkowników. Dzięki opcji marketplace mamy możliwość oznaczania naszych produktów oraz dodawania bezpośrednich odnośników do strony. Dzięki temu użytkownik ma możliwość dokonania szybkiego zakupu. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat promowania swoich produktów na Facebooku? Wejdź na https://intle.pl/ i skorzystaj z wielu sprawdzonych porad!

Ceneo – popularna porównywarka cen 

Ceneo cieszy niezwykłą popularnością głównie ze względu na możliwość porównania cen oraz dostępności towarów. Dzięki opcji “Dodaj ocenę”, kupujący zyskuje możliwość zapoznania z opinią na temat produktu oraz konkretnego dostawcy. Jest to niezwykle przydatny portal, z którego każdego dnia korzystają miliony osób. Dzięki opcji “Kup teraz” Ceneo umożliwia nie tylko pogląd oraz przekierowanie do sklepu przedsiębiorcy, lecz także szybki zakup dokonywany przy pomocy jednego kliknięcia. Ceneo cechuje maksymalnie uproszczony system dzięki, któremu osoby zdecydowane na zakup mogą dokonać go bardzo szybko, dodatkowo zapoznając się z opiniami innych klientów.  

Aliexpress – portal aukcyjny o zasięgu światowym 

Aliexpress to portal cieszący się popularnością wśród osób młodych. Ceny towarów dostępnych na portalu wahają się od bardzo niskich do bardzo wysokich. Dostawa bardzo często jest darmowa, natomiast okres oczekiwania na zamówiony towar waha się od kilku dni, w przypadku wyboru wariantu dostawy z Polski, do nawet kilkunastu tygodni w przypadku dostawy z Chin. Aliexpress to jeden z największych konkurentów Allegro w Polsce. Warto jednak zauważyć, że ceny oferowane przez przedsiębiorców zaczynają coraz bardziej przypominać ceny towarów w Polsce, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wybór platformy oferującej krótszy czas oczekiwania. 

Empik marketplace – co to jest?

Empik marketplace to platforma przypominająca swoją specyfiką Allegro. Sprzedaż na platformie oparta jest na współpracy firmy Empik oraz sprzedawców umieszczających tam swoje oferty. Każdy z produktów na stronie Empiku marketplace posiada odrębną zakładkę, w której dostępne są takie informacje jak opinie, opcje zakupu, dostawa, opis szczegółowy, a także dostępne formy płatności. Dzięki tej formie prezentacji produktu klient może z łatwością zapoznać się z jego specyfiką. Empik stawia przede wszystkim na jakość świadczonych usług. Poddaje dokładnej weryfikacji potencjalnych sprzedawców oraz w kolejnym etapie selekcji. Dzięki czemu przedsiębiorcom dużo łatwiej jest konkurować pomiędzy sobą niż w przypadku Allegro. 

Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Społeczeństwo chętnie sięga do Internetu w poszukiwaniu inspiracji, opinii, a także ofert zakupu. Darmowa dostawa, zniżki przy dokonaniu zakupu online zachęcają do odejścia od tradycyjnych form sprzedażowych. Popularnością zaczęły cieszyć się takie portale jak Allegro, Ceneo oraz sklep na Facebook’u. Coraz więcej sklepów, decyduje się na przeniesie sprzedaży do sieci, osiągając tym samym imponujące zyski. 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *