Hurtownia stomatologiczna – co w niej znajdziemy?

Napisane przez
Asortyment w hurtowni stomatologicznej - unity

Wybierając się na wizytę u dentysty zazwyczaj skupiamy się na tym, co może nas tam spotkać. I przeważnie nie są to domysły pełne uśmiechu oraz zadowolenia. Usługi stomatologiczne obrosły wieloma mitami, które są powielane przez kolejne pokolenia. Tymczasem stan naszego uzębienia ma niezwykle duży wpływ na komfort naszego życia i ogólny stan zdrowia – dbanie o zęby staje się więc koniecznością. Kiedy już bez nadmiernego strachu rozejrzymy się po gabinecie dentystycznym, dojrzymy w nim całą masę mniej lub bardziej specjalistycznych sprzętów. Zazwyczaj stomatolog zaopatrza swoją placówkę w taki asortyment w hurtowni stomatologicznej. Co więc możemy w niej znaleźć?

Hurtownia stomatologiczna – co ją wyróżnia?

Hurtownia stomatologiczna jest chętnie odwiedzana przez wszystkich właścicieli gabinetów dentystycznych, którzy potrzebują kompleksowego wyposażenia swojej placówki. Dotyczy to zarówno dużych, jak i mniejszych gabinetów. Wszędzie bowiem stosowany jest szereg jednorazowych narzędzi czy materiałów, które mogą być wykorzystane tylko raz.

Dziś coraz większą popularnością cieszą się internetowe hurtownie stomatologiczne. Można tam zamówić dostawę nowych narzędzi, materiałów stomatologicznych czy specjalistycznych urządzeń bez wychodzenia z domu. Ponadto często oferują one jeszcze niższe ceny niż stacjonarne placówki. Dentyści, którym zależy na oferowaniu najwyższej jakości usług, najczęściej wybierają hurtownie, w których znajdą sprawdzonych i cenionych w branży producentów. W ten sposób gwarantują oni pacjentom zdrowy i piękny uśmiech przez długi czas.

Asortyment w hurtowni stomatologicznej – niezbędne narzędzia i urządzenia

Asortyment w hurtowni stomatologicznej możemy podzielić na kilka grup. Pierwszą stanowią wszelkiego rodzaju narzędzia stomatologiczne oraz stosowane przy nich końcówki. W tej grupie znajdziemy chociażby zgłębniki, sondy periodontyczne, lusterka, latarki diagnostyczne, pensety, skalpele, ale także przeznaczone do nich uchwyty.

W stomatologii zachowawczej niezbędne są również prostnice, kątnice oraz turbiny, więc i one stanowią ważny filar w katalogu hurtowni. Poza nimi przydatne są także materiały wypełnieniowe, takie jak: kompozyty chemoutwardzalne, kompozyty światłoutwardzalne, amalgamaty, kompomery, glasjonomery oraz oczywiście wypełnienie tymczasowe.

Kolejny asortyment w hurtowni stomatologicznej to zaawansowane urządzenia stosowane w praktyce stomatologicznej. Tutaj znajdziemy endometry i endomotory, wszelkie urządzenia protetyczne – m.in. mikrosilniki i piaskarki – unity stomatologiczne, zgrzewarki, myjki, pompy. W gabinecie przydadzą się też kamery wewnątrzustne i monitory pozwalające oglądać wnętrze ust pacjenta.

W dobrych hurtowniach stomatologicznych nigdy nie brakuje także akcesoriów endodontycznych, takich jak różne pilniki, sączki czy detektory. W wielu przypadkach w takich placówkach można także nabyć materiały protetyczne, a wśród nich środki wypełnieniowe, podkłady pod nie czy też preparaty wykorzystywane przy zabiegach wybielających. Nie obejdzie się bez różnych rodzajów cementów i wosków dentystycznych. W hurtowni nie może też zabraknąć akcesoriów stricte chirurgicznych, koniecznych przy usuwaniu zębów.

Hurtownie pozwalają także nabyć dużą liczbę koron, mostów czy też materiałów protetycznych koniecznych do ich wykonania. To także urządzenia do polerowania tych wyrobów, jak również palniki, lampy polimeryzacyjne oraz po prostu sztucznych zębów.

Hurtownia stomatologiczna i meble niezbędne w klinice dentystycznej

Wiele hurtowni stomatologicznych stawia jednak również na nieco poszerzony asortyment. Dzięki temu w takich placówkach można zamówić również specjalistyczne meble do gabinetów dentystycznych – stoliki zabiegowe, wózki, szafy czy stojaki. W żadnym gabinecie nie może zabraknąć wspomnianego już unitu stomatologicznego, gdyż to właśnie on stanowi centrum dowodzenia dla lekarza i osoby asystującej. Jego bardzo ważnym elementem jest oczywiście także fotel, na którym odbywa się zabieg. W sprawdzonych hurtowniach stomatologicznych dostępny jest szeroki wybór różnych unitów stomatologicznych, dzięki czemu można łatwo znaleźć ten idealnie dopasowany do swoich potrzeb, ale i wystroju gabinetu.

Asortyment hurtowni stomatologicznej dla bezpieczeństwa i komfortu pacjenta

Wśród dodatkowych produktów, dostępnych wyłącznie dla gabinetów lekarskich, znajdują się też leki oraz znieczulenia stosowane przez stomatologów w czasie wizyt pacjentów, zwłaszcza przy bardziej bolesnych zabiegach. Preparaty lecznicze niosą pomoc pacjentom i pozwalają ukoić ból. Coraz częściej w klinikach stomatologicznych wykorzystuje się leczenie czy ekstrakcję zębów z wykorzystaniem sedacji wziewnej, czyli podtlenku azotu. Dlaczego w hurtowni stomatologicznej pojawiają się także urządzenia urządzenia o takim zastosowaniu.

Dla bezpieczeństwa pacjentów niezbędne będą także autoklawy służące do sterylizacji narzędzi. Dzięki nim można oferować usługi zgodnie z najwyższymi standardami higieny. Przydatne są także oczywiście maseczki, okulary, rękawiczki czy fartuchy, które zabezpieczają nie tylko pacjentów, ale i specjalistów. Te produkty również zamówisz w hurtowni stomatologicznej.

Dodatkową możliwością, która pomaga zadbać o to, aby osoba odwiedzająca gabinet czuła się w pełni bezpiecznie, jest umieszczenie w nim urządzenia do sterylizacji powietrza lub lampy bakteriobójczej. Nie posiada ich każdy asortyment hurtowni stomatologicznej to elementy wyposażenia cieszące się coraz większą popularnością. Kiedyś były stosowane przede wszystkim w szpitalach, dziś przenikają także do branży stomatologicznej, gdyż pozwalają zapobiegać zakażeniom krzyżowym i dbać tym samym o bezpieczeństwo pacjentów.

5/5 - (2 votes)
Kategorie
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *