Bluzy z napisami – jaki sposób ich znakowania będzie najlepszy?

Napisane przez
kobiety chętnie noszą bluzy z napisami

Bluzy z napisami należą do najczęściej i najchętniej kupowanych ubrań. Ciekawy, inspirujący czy zabawny cytat potrafi nadać zwykłej bluzie niezwykłe znaczenie. Podobnie jest w przypadku odzieży reklamowej – umiejętnie dobrany napis może stać się znakomitą reklamą. Jeśli to ma się udać, trzeba jednak dobrze dobrać metodę znakowania do charakteru napisu, ale i samej bluzy. Sprawdź, jak to zrobić.

Jakie napisy warto umieścić na bluzie?

Jeśli zamawiasz bluzy, które mają zostać wykorzystane jako odzież reklamowa lub robocza, napis powinien jednoznacznie kojarzyć się z Twoją firmą bądź marką. Może być po prostu jej nazwą, ale warto pomyśleć też nad nieco ambitniejszym i ciekawszym rozwiązaniem.

Reklamowe bluzy z napisami może więc zdobić Twoje hasło reklamowe albo po prostu zachęta do zakupów. Jeśli masz ciekawy pomysł, możesz też spróbować gry słów związanej z nazwą firmy czy produktu.

Jeżeli natomiast zastanawiasz się nad indywidualnym znakowaniem bluzy z napisami, zapewne masz już pomysł na własny nadruk na bluzie. Może to być ciekawy cytat z książki czy piosenki, nazwa zespołu muzycznego, nawiązanie do serialu – ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Jakie są najlepsze metody znakowania bluzy z napisami?

Bluzy z nadrukiem w formie napisów można wykonać właściwie wszystkimi metodami znakowania. Wszystkie mają jednak pewne ograniczenia, dlatego wybraliśmy te, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Napisy wykonane sitodrukiem

Sitodruk to uniwersalny sposób wykonywania kolorowych napisów na bluzach. Sprawdzi się i na bluzach z bawełny, i tych z dużą domieszką poliestru. Można korzystać z kilku kolorów, nadruk jest trwały, wytrzymuje nawet ponad 100 prań. Im będzie większy, tym więcej trzeba będzie za niego zapłacić. Sitodruk to jedna z najtańszych metod przy dużych nakładach, zupełnie nie opłaca się jednak przy pojedynczych zamówieniach.

Termotransferowy napis na bluzie

Przy tej metodzie na materiał bluzy wgrzewa się napis przygotowany uprzednio na folii transferowej. Dobrze nadaje się do wykonywania prostych napisów, bez dużej liczby bardzo małych elementów. Lepiej też nie przesadzać z liczbą kolorów.

Termotransfer umożliwia za to uzyskanie ciekawych efektów. W ten sposób możesz wykonać bluzy z napisami odblaskowymi czy neonowymi. A także wykorzystać folię flock do napisów o zamszowej strukturze. Więcej o znakowaniu bluz taką folią przeczytasz na https://nowoczesny.pl/jaki-nadruk-na-bluzie-wybrac-poznaj-blizej-dostepne-metody/.

Bluzy z napisami haftowanymi

Haft komputerowy świetnie prezentuje się zwłaszcza na bluzach bawełnianych. Doda każdemu ubraniu elegancji i jest bardzo wytrzymały. Ale nie do wszystkich napisów się nadaje.

Najlepiej stawiać na tę technikę przy nadrukach średniej wielkości. Minimalna wymagana wielkość liter i ich części to 5 milimetrów. Z kolei przy dużych nadrukach koszt haftu mocno rośnie. Podobnie jak sitodruk opłaca się głównie przy dużych zamówieniach.

Napisy wykonane drukiem DTG

Jeśli zależy Ci na bardzo małych napisach czy skomplikowanych czcionkach, wybierz bluzy z napisami znakowane drukiem DTG. Ubrania wkłada się po prostu do specyficznej drukarki, a ta odwzorowuje napisy z fotograficzną dokładnością. Co ważne, ten sposób znakowania opłaca się już od jednej sztuki. Można go jednak stosować wyłącznie na bluzach z przewagą bawełny.

Podsumowanie: jak najlepiej znakować bluzy z napisami?

Przy zamawianiu bluzy z napisami warto wziąć pod uwagę przede wszystkim cztery metody znakowania. Najbardziej poleca się uniwersalny i trwały sitodruk. Dla ciekawych efektów wybierz termotransfer, dla trwałych nadruków średniej wielkości – haft komputerowy. Skomplikowane czcionki najlepiej odda z kolei druk DTG. Zdecyduj, co będzie najlepsze dla Twojego projektu!

5/5 - (1 vote)
Kategorie
Moda i odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *