Odzież robocza do firmy budowlanej – bez czego ani rusz?

Napisane przez
odzież robocza do firmy budowlanej

O odzieży roboczej można by napisać niejedną książkę! Na szczęście jednak, by sprawić pracownikom porządne robocze uniformy nie trzeba udawać się do biblioteki. Wystarczy postawić na sprawdzone firmy zajmujące się dystrybucja profesjonalnych ubrań do pracy. No dobrze, ale co dokładnie trzeba kupić ekipie budowlanej? Rzuć okiem na ten krótki artykuł!

Polary robocze – na każdą porę roku!

Na budowie z reguły nie brakuje pracy – im więcej jest do roboty, tym łatwiej się przy tym zgrzać. Co jednak gdy temperatura spada poniżej zera, a pracownicy podczas przerwy chcą wyjść na powietrze? Niech zarzucą na plecy coś ciepłego – na przykład polar roboczy! Gdzie kupić solidne robocze polary? Sprawdź ofertę Logos: https://sklep-logos.pl/polary-robocze!

Dzięki wyposażeniu w chroniącą przed mrozem bluzę zmiany temperatury nie zaszkodzą zdrowiu pracowników. Przydadzą się nie tylko na przerwie, ale też podczas pracy na dworze, gdy pogoda niezbyt dopisuje. Polary robocze wyposażone w kieszenie, z lekkich, przewiewnych materiałów zapewnia każdemu członkowi ekipy maksimum wygody.

By polary dla pracowników budowy wytrzymały codzienne trudy, warto stawiać na modele ze wzmocnieniami na łokciach, barkach i karku. Poza tym, kolejna niezbędna cecha to wodoodporność – nikt nie chce wykręcać koszulki po powrocie do domu. Kaptur to z kolei przydatny dodatek osłaniający głowę przed zimnem – na pewno się przyda jeśli nie chcemy dodatkowo inwestować w czapki dla ekipy.

Spodnie robocze – dla wygody i ochrony

Kolejna rzecz przydatna nie tylko pracownikowi budowy, ale też hydraulikowi czy osobie pracującej na magazynie – profesjonalne spodnie robocze. Wodoodporny, solidny a przy tym lekki materiał zabezpieczy nogi pracownika przed wieloma drobniejszymi urazami. Takie spodnie – krótkie lub ogrodniczki – także kupisz w sklepie Logos: https://sklep-logos.pl/odziez-robocza.

Warto zwrócić uwagę, by spodnie robocze miały potrójne szwy. To gwarantuje ich wytrzymałość – taka inwestycja w jakość zwróci się dzięki niezniszczalności ubrania! Odzież robocza tego typu ma także sporo kieszeni, w których pomieszczą się śrubki, kombinerki i inne drobne narzędzia.

Odzież robocza odblaskowa na budowie – czy jest konieczna?

Ah te kamizelki odblaskowe! Trzeba je nosić czy nie trzeba? Prawo nie narzuca obowiązku noszenia odblaskowej odzieży na wszystkich pracowników budowlanych. Konieczność pojawia się tylko gdy przychodzi im wykonywać obowiązki przy drodze.

Mimo tego, wielu pracodawców decyduje się umieścić w regulaminie wewnętrznym zapisy o konieczności noszenia odblasków na terenie budowy. I bardzo dobrze – to ogromny bonus do bezpieczeństwa, którego na placu nigdy dosyć! Kamizelek odblaskowych w różnych rozmiarach nie brakuje w sklepie Logos: https://sklep-logos.pl/

Warto załatwić dla swojej ekipy budowlanej solidne, dopasowane rozmiarem kamizelki odblaskowe albo przynajmniej odzież wyposażoną w duże elementy fluorescencyjne. Widoczność na placu budowlanym niejednemu już uratowała życie. To miejsce gdzie nie brakuje dużych, ciężkich maszyn, których kierowcy mają niewielką widoczność w stosunku do gabarytów pojazdu. 

Na budowie pełno także wykopów, do których pracownik może po prostu wpaść i zrobić sobie krzywdę – na przykład rozbić głowę. To jak szybko zostanie zauważony i odnaleziony przez kolegów jest w takich wypadkach sprawą życia i śmierci.

Budowa to miejsce, które czasami wymusza na pracownikach zmianę planów na resztę dnia. Awaria podciągniętego rurociągu? Kawałek muru postawiony nie tak jak trzeba? Usterka instalacji elektrycznej? Niektóre sprawy trzeba załatwić natychmiast, a nie dopiero na następnej zmianie. Z tego powodu pracownikom budowlanym zdarza się działać i potem wracać do domów po zmroku. Wtedy odblaski to po prostu konieczność – im więcej tym lepiej.

Wniosek? Jeśli zależy Ci na zdrowiu pracowników, kup im kamizelki odblaskowe!

Pracownicy firmy budowlanej powinni być wyposażeni w solidne, ciepłe polary robocze, spodnie z potrójnymi szwami i masą kieszeni oraz kamizelki odblaskowe. Wszystko to kwestia bezpieczeństwa ekipy – powinno być ono priorytetem dla każdego przedsiębiorcy!

Rate this post
Kategorie
Moda i odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *