Gildan – poznaj historię firmy produkującej basicową odzież dla każdego!

Napisane przez
gildan koszulki

Każdy z nas ma najczęściej przynajmniej jedną ulubioną markę odzieżową, po której produkty sięgamy zdecydowanie najczęściej. Na ogół są to jednak firmy, które produkują, nazwijmy to, odzież kompletną, której nie trzeba już w żaden sposób udoskonalać. Warto jednak pamiętać, że na rynku znajdziemy wielu producentów wytwarzających ubrania basicowe, idealne do poddania lekkiej personalizacji. Jedną z takich marek jest Gildan. Odzież produkowana przez ten koncern cechuje się wysoką jakością i zyskuje szerokie rzesze zadowolonych klientów. Poznajmy zatem nieco bliżej historię tej znanej firmy!

Gildan – bluzy, koszulki i odzież z wieloletnią tradycją!

Większość z nas może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że ma w swojej szafie produkty marki Gildan. Koszulki tej firmy są bowiem dość popularne wśród przedsiębiorstw zajmujących się znakowaniem odzieży czy produkcją ubrań z ciekawymi napisami lub wzorami. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to kanadyjska firma z długoletnią tradycją oraz sporym doświadczeniem. Jej początki datowane są na 1984 rok. Marka istnieje zatem na rynku już prawie 40 lat. Została założona przez Glenn’a i Greg’a Chamandy’ch jako dziewiarnia, w której miały powstawać tkaniny dla Harley – marki będącej własnością ich rodziny i zajmującej się produkcją akcesoriów oraz odzieży dla dzieci. 

Teraz bazuje jednak głównie na wytwarzaniu basicowej odzieży, takiej jak t-shirty, bluzy, koszule, polary. Mało kto wie, że marka ta szyje również skarpety i zajmuje się ich dystrybucją. Gildan współpracuje w tym obszarze z m.in. Under Armour czy New Balance, czyli z markami, które produkują piłkarskie koszulki z nadrukiem, odzież sportową, komplety piłkarskie itp. Na tę chwilę przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 42 tysięcy pracowników na całym świecie. Magazyny i zakłady produkcyjne marki zlokalizowane są w wielu ciekawych zakątkach globu, m.in. na Karaibach czy w Hondurasie. 

Prężny rozwój, o którym większość firm może pomarzyć

Marka Gildan początkowo zajmowała się produkcją odzieży na małą skalę. Z roku na rok starała się jednak rozwijać swoją działalność i pomnażać zyski ze sprzedaży. Aby było to możliwe, firma zaczęła wykupywać inne spółki. Takim oto sposobem, w 2012 roku kupiła 130-letniego producenta odzieży – Anvil Holdings. Przedsiębiorstwo to zajmowało się szyciem ubrań przyjaznych dla środowiska. Bazowało głównie na tkaninach pochodzących z recyklingu. Wraz z przejęciem spółki, również i marka Gildan poszerzyła swoją ofertę o właśnie takie modele, co przyczyniło się jeszcze bardziej do zwiększenia jej popularności. W późniejszych latach firma wykupiła również m.in. Doris Hosiery za ok. 110 milionów dolarów, Comfort Colors za 100 milionów czy PEDS Legwear za 55 milionów. Takim oto sposobem marka, która miała jedynie wspomóc rodzinny interes, stała się jednym z największych koncernów odzieżowych na świecie. 

Marka Gildan – nadruki idealne dla każdego!

Jak już wspomnieliśmy, firma Gildan produkuje głównie jednokolorową odzież basicową, idealną do nanoszenia wszelkiego rodzaju nadruków oraz zdobień. Dlaczego jednak bazuje właśnie na takich elementach garderoby? Powód jest dość prosty. Zyskuje w ten sposób bardzo dużą ilość kontraktów z dużymi firmami. Może zatem skupić się na produkcji masowej i znacznie obniżyć swoje koszty. My natomiast jesteśmy w stanie udać się np. do profesjonalnej drukarni czy sklepu oferującego znakowanie odzieży i zamówić piękne koszulki, bluzy czy polary ze znakiem firmowym, specjalnym napisem czy każdym innym elementem, jakiego zapragniemy. 

Wiesz już gdzie warto kupić odzież pod nadruki. Czas zdecydować o szczegółach – niezbędny jest przemyślany wybór materiałów.

Rate this post
Article Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *