Mech dekoracyjny w Twojej firmie – jakie branże powinny zdecydować się na wykorzystanie go w swoich siedzibach?

Napisane przez
Mech dekoracyjny w firmie

Nie jest tajemnicą, że mech dekoracyjny zawładnął nie tylko wnętrzami w naszych domach, ale także w firmach. Jest to przecież rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Obrazy z mchu nie wymagają podlewania, nawożenia i przycinania. Co ciekawe, nie muszą nawet mieć kontaktu ze światłem słonecznym. Między innymi tej właściwości zawdzięczają swoją stale rosnącą popularność – można wykorzystywać je w pomieszczeniach bez okien. Jeśli prowadzisz własną firmę, w siedzibie której stale przewijają się klienci, na pewno zależy Ci, by zrobić na nich spektakularne pierwsze wrażenie. Mech dekoracyjny może Ci w tym pomóc! Właściciele jakich biznesów powinni zdecydować się na wykorzystanie w swoich biurach mchu dekoracyjnego? Sprawdź!

Mech dekoracyjny – nowoczesna ozdoba do Twojego biura!

Mech dekoracyjny, jak każda roślina zielona, wprowadza do pomieszczenia spokój i harmonię. Warto więc zastanowić się nad umieszczeniem go nie tylko w swoim domu – ciekawie urozmaici na przykład loftowe wnętrza (ich temat nieco przybliżamy w innym artykule: https://zyciekielc.pl/mech-dekoracyjny-w-twojej-firmie-jakie-branze-powinny-zdecydowac-sie-na-wykorzystanie-go-w-swoich-siedzibach/), ale będzie świetnie wyglądał także w siedzibie firmy. Niewątpliwie zrobi wrażenie na wchodzących do niej klientach, ale także umili czas spędzony w biurze Twoim pracownikom. Jakie branże koniecznie powinny zastanowić się nad tym nowoczesnym, wnętrzarskim rozwiązaniem?

By kompleksowo zadbać o samopoczucie pracowników warto sprawić im estetyczną odzież. Niezwykle ważny jest kolor, o czym pisaliśmy nieco w innym artykule: https://zyciekielc.pl/barwy-ubran-reklamowych/.

Kawiarnie i restauracje

Mech dekoracyjny to must have we wszystkich restauracjach i kawiarniach! Stał się wyjątkowo popularny kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, by miał w niedługim czasie wyjść z mody. Możesz w swojej restauracji powiesić obrazy z mchu lub iść na całość – ozdobić mchem całą ścianę! Neonowa nazwa Twojej restauracji będzie świetnie prezentować się na zielonym tle. Ponadto, wszechobecna zieleń sprawi, że wszyscy goście poczują się przytulnie i jak w domu. Jeśli ściana z mchu to Twoim zdaniem za dużo, zawsze możesz umieścić we wnętrzu Twojej kawiarni aranżacje przypominającą szachownicę bądź zdecydować się na bardziej dyskretną, ale wciąż zieloną dekorację – np. las w słoiku.

Gabinety kosmetyczne i fryzjerzy

Do kosmetyczki i fryzjera przychodzi się przede wszystkim po to, by o siebie zadbać i się zrelaksować. A co relaksuje lepiej od otaczającej zieleni? Mech dekoracyjny wygląda pięknie w nowoczesnych salonach, w których królują błyszczące, białe lady i posadzki. Obrazy z mchu można umieścić zaraz przy wejściu lub na ścianie, na którą patrzą się klientki podczas wykonywania zabiegu. Ścianę z mchu można przecież oryginalnie ozdobić – np. pozostawiając na niej miejsce na półki, na których ułoży się pogrupowane kolorami lakiery do paznokci. Nazwa firmy również będzie pięknie prezentować się na zielonym tle! Pamiętaj, że kobiety to estetyki i zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły – warto zrobić na nich dobre pierwsze wrażenie!

Sklepy wnętrzarskie

Choć sklepy wnętrzarskie przeważnie sprzedają tylko meble i akcesoria do domu takie jak kołdry całoroczne, poduszki czy pościele, to warto podrasować gotowe aranżacje pomieszczeń o niecodzienne dodatki – np. w postaci dekoracyjnego mchu. To pozwoli klientom lepiej zwizualizować sobie gotowe wnętrze w ich domu i zobaczyć na własne oczy połączenie, które nawet w ich najśmielszych snach nie komponowało się ze sobą tak dobrze. A może warto udekorować w ten sposób także biuro księgowe? Wyobraźnia nie powinna być niczym ograniczana!

Gabinety lekarskie i dentystyczne

Wizyta u lekarza czy dentysty to nic przyjemnego. Warto więc zadbać o możliwie jak najwyższy komfort swoich pacjentów. Uzupełnienie wystroju gabinetu o zieloną dekorację z mchu pozwoli uspokoić się i zrelaksować przed wizytą. Można umieścić ją na suficie, na fragmencie ściany czy po prostu zawiesić na niej obraz z mchu. Wszystkie zielone akcenty z pewnością przydadzą się przerażonym pacjentom!

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *