Przeszklenia w kuchni – najciekawsze pomysły

Napisane przez
jakie przeszklenia w kuchni

W kuchennych wnętrzach znajdziemy wiele ciekawych materiałów. Choć w klasycznych wariantach zazwyczaj dominuje drewno, często bywa wzbogacane sztucznymi bądź naturalnymi dodatkami. Różne rodzaje kamienia, beton, akryl, a nawet korek: możliwości jest naprawdę sporo. Decydując się na meble kuchenne na wymiar – Kraków czy Biała Podlaska, w każdym mieście znajdziemy ekspertów od takich zamówień – warto jednak rozważyć jeszcze jeden materiał, który w ostatnich latach w triumfalnym stylu wrócił do pomieszczeń, w których przygotowujemy potrawy. To szkło i wszelkie przeszklenia w kuchni, które pozwalają na stosowanie ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, wzmacniając wizualne atuty pomieszczenia. Zebraliśmy kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie ich w kuchennej przestrzeni.

Przeszklenia w kuchni – wydzielające pomieszczenia

Jednym z najbardziej nowoczesnych sposobów wykorzystania przeszklenia w kuchni jest… wyznaczenie nim jednej z granic tego wnętrza. To połączenie klasycznego oddzielania kuchni i jadalni bądź pokoju z projektami otwartymi, niwelującymi ścianki działowe między tymi wnętrzami. Jeśli zamiast ściany zdecydujemy się na duże przeszklenia w domu, zatrzymamy nieco zapachów unoszących się w kuchni, ale jednocześnie nie odetniemy jej od reszty domu szczelnym kordonem.

Przeszklone ścianki wieńczące kuchnię pozwalają na wpuszczenie do niej światła, a także zachowanie kontaktu wzrokowego z osobami siedzącymi w jadalni czy salonie. Bardziej odważne projekty zakładają nawet wydzielenie kuchni dwoma szklanymi ścianami.

Przeszklenia w kuchni? Wybierz meble z przeszkleniami na różnych poziomach

Do łask wróciły również przeszklenia w kuchennych meblach. Był czas, że zniknęły one zupełnie z zabudowy, nie było ich w meblach takich jak szafki czy kuchenne szafy na wymiar. Kraków i inne miejscowości wracają jednak do takich rozwiązań. Za przeszkleniami znów znajdują się półki, na których można wyeksponować ozdoby czy też efektowną zastawę stołową.

O ile takie rozwiązanie wydaje się prostym powrotem do minionych trendów, o tyle już przeszklenia na różnych poziomach mebli niekoniecznie. Dawniej dominowało w górnych partiach mebli, dzisiaj można je spotkać również w niższych rzędach. Szczególnie efektownie wyglądają przeszklone szafki podświetlane diodami LED – to z pewnością doda kuchni niecodziennego sznytu.

Szklane panele do kuchni

Jeśli oczekujemy w kuchni szkła również w nieco innej postaci, możemy postawić na panele szklane do kuchni. Montuje się je nad blatem roboczym czy kuchenką, między dolnym a górnym rzędem szafek. Takie panele są wykonane ze szkła hartowanego i pełnią podwójną funkcję.

Po pierwsze, takie przeszklenia w kuchni zabezpieczają ścianę w miejscu, które jest niezwykle podatne na wszelkie zabrudzenia, pozwalając na łatwe utrzymanie go w czystości. Po drugie, mogą w ciekawy sposób dekorować pomieszczenie. Obok przezroczystych paneli dostępne jest bowiem szkło w różnych kolorach, z wieloma wzorami, które świetnie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach.

Przeszklenia w drzwiach

Prezentację pomysłów na przeszklenia w kuchniach rozpoczęliśmy od tych, które wyznaczają granice pomieszczenia, i w podobnym miejscu zakończymy. Tym razem jednak chodzi o przeszklenia w drzwiach. Takie rozwiązanie dotyczy kuchni zamkniętych, ale może pozwolić wpuścić do nich nieco światła. W tradycyjnych wnętrzach sprawdzą się drzwi z przeszkleniem z mlecznego szkła. W tych bardziej nowoczesnych ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się drzwi przesuwne z dużą liczbą przeszkleń. Interesującym rozwiązaniem są także w pełni szklane drzwi na wzór tych, które zwykle prowadzą na balkon czy taras.

Interesuje Cię urozmaicenie domu przeszkleniami? Innych ciekawych inspiracji aranżacyjnych warto szukać pod adresem https://indecokrakow.pl/blog.

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *