Jak zacząć swoją przygodę z szyciem? Poradnik

Napisane przez
jak zacząć szyć poradnik

Każdy z nas ma jakąś pasję. Dla jednych będzie to sport, dla drugich czytanie książek, a dla jeszcze innych np. szycie. Ostatnie z tych hobby stało się jakiś czas temu niezwykle popularne. Posiadając taką umiejętność, możemy bowiem samodzielnie przerabiać swoją odzież czy dokonywać lekkich przeróbek krawieckich. Jednak jak zacząć szyć, jeśli do tej pory nawet nie próbowaliśmy? Jakie tkaniny wybrać do nauki szycia? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Po pierwsze: zakup odpowiednich narzędzi

Jeśli chcemy rozpocząć swoją przygodę z szyciem, będziemy oczywiście musieli najpierw zakupić odpowiedni sprzęt. Zatem jak zacząć szyć? W pierwszej kolejności należy nabyć dobrą maszynę do szycia. Co jednak kryje się pod słowem “dobra”? Dla amatorów warto wybrać podstawowy sprzęt. Musimy bowiem najpierw nauczyć się podstaw jak zacząć szyć na maszynie, a dopiero później myśleć o ewentualnym zwiększeniu swoich możliwości. Oprócz maszyny potrzebne będą nam wszelkie akcesoria typu nici, igły, nożyczki czy tkaniny. Bez nich nic bowiem nie zdziałamy. Odwiedzając sklep z tkaninami jak np. https://miekkie.com/, pamiętajmy jednak, by najpierw sięgnąć po te “łatwiejsze” materiały. Tiul czy skóra są bowiem dość ciężkie do szycia, dlatego też, aby się nie zrazić, lepiej zacząć swoją przygodę np. z idealną dla laików bawełną. 

Po drugie: pilna nauka obsługiwania maszyny do szycia

Gdy wszystko jest już przygotowane, możemy zacząć działać. Oczywiście naszym głównym celem powinno być perfekcyjne opanowanie szycia na maszynie. Po zakupie sprzętu dokładnie przeczytajmy zatem całą instrukcję obsługi. Następnie próbujmy wykonać podstawowe czynności. Jeśli będziemy mieć jakiś problem, pamiętajmy, że w sieci możemy znaleźć wiele ciekawych filmików oraz poradników. Wystarczy tak naprawdę wpisać model naszej maszyny i z pewnością naszym oczom ukaże się spora ilość wszelkiego rodzaju tutoriali. Gdyby te okazały się dla nas mało efektywne, warto rozważyć pójście na specjalny kurs. Tam pod okiem specjalistów powinniśmy sobie poradzić z opanowaniem obsługi naszej maszyny oraz nauczyć się szyć. 

Po trzecie: oglądanie filmików instruktażowych

Szycie i obsługa maszyny są już opanowane? W takim razie możemy przejść do nieco bardziej zaawansowanych technik oraz metod. Najlepszym sposobem będzie oczywiście oglądanie wszelkiego rodzaju filmików (tak, po raz kolejny – to przecież niezwykle skuteczna forma samodzielnego opanowywania pewnych zdolności). Zatem jak nauczyć się szyć za pomocą filmików? Wystarczy znaleźć ciekawy kanał lub osobę, która dzieli się swoją wiedzą z osobami początkującymi. Dzięki temu poznamy przydatne triki, które zwiększą komfort oraz jakość pracy. Do tego wykonamy ciekawe projekty, które z pewnością będą stawały się coraz lepsze. 

Po czwarte: trening, trening i jeszcze raz trening

Nie da się ukryć, że najlepszą metodą na naukę jest oczywiście trening. Codzienna praktyka sprawi, że nasze umiejętności będą stawały się coraz lepsze. Już po kilku projektach zauważymy, jakie błędy popełniamy i nad czym musimy pracować. Dodatkowo dzięki mozolnej pracy przekonamy się, czy to aby na pewno jest idealne zajęcie dla nas. Nieraz okazuje się bowiem, że bardzo chcemy szyć, jednak nie mamy do tego odpowiednich wrodzonych cech. Podczas przeróbek krawieckich liczy się bowiem przecież cierpliwość, opanowanie czy nawet i myślenie przestrzenne. Żaden z tych aspektów nie może sprawiać nam kłopotów. 

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z szyciem, pamiętajmy zatem przede wszystkim o zakupie odpowiedniego sprzętu oraz narzędzi, a także o tym, by mieć w sobie odpowiednie pokłady chęci oraz motywacji do samodzielnego działania. 

Rate this post
Kategorie
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *