Jak się wyspać podczas weekendu w Krakowie?

Napisane przez
Wybór hoteli - błędy przy wyborze noclegu

Jakie są najczęstsze błędy przy wyborze noclegu w Krakowie, które popełniają turyści? Dotyczą lokalizacji, niezapoznania się z zasadami pobytu ustalone przez hotel oraz zignorowanie architektonicznych warunków obiektu. Planując krótki pobyt niezmiernie ważne jest zadbanie o jakość wypoczynku, by wykorzystać czas spędzony w Krakowie do maksimum! Doradzamy, na co zwrócić uwagę przyjeżdżając do stolicy Małopolski i wybierając hotel.

Hotel – lokalizacja na wagę złota 

Przyjeżdżając do Krakowa jako weekendowy turysta zapewne zależy Ci na zwiedzeniu przynajmniej części jego sztandarowych atrakcji. Czasu nie jest dużo – zły wybór hoteli to ryzyko niewyspania, a nikt nie lubi zwiedzać bez energii! Nie wybieraj noclegu położonego w którejś z podmiejskich miejscowości lub na samych obrzeżach miasta. Turyści często się na to decydują licząc na oszczędzenie pieniędzy – to dobry pomysł, tańszy niż hotel, ale tylko gdy przyjeżdżasz do Krakowa na dłużej. Dojazdy komunikacją miejską lub własnym samochodem z racji ,,typowo miejskich” korków zajmą Ci większość czasu, który mógłbyś spożytkować na odkrywanie uroków miasta. Kraków Centrum, Stare Miasto czy Kazimierz – doskonale skomunikowane lokalizacje turystyczne – celuj w tam położony hotel BW https://www.bwkrakow.pl/. W lokalach w centrum możesz przenocować za cenę niewielką biorąc pod uwagę oferowane standardy – wystarczy nieco poszukać!

Hotel – (nie)cicha noc

Przyjeżdżasz na krótko, nie powinieneś więc ryzykować, że niewyspanie uprzykrzy Twój pobyt. Tak się wydarzy jeśli nie będąc szczęściarzem wybierzesz niesprawdzony hotel. Niewygodne łóżko to jeden problem – jeszcze bardziej kłopotliwe są dźwięki. 

Niektóre ośrodki noclegowe nieszczególnie przejmują się kwestią nocnego spokoju. Hałaśliwe usterki w pokoju – na przykład cieknąca woda w pokojowej łazience – potrafią doprowadzić do szału! Dalej gdy chodzi o hotel – konstrukcja budynku nieprzystosowana do spokojnego nocowania. Cienkie ściany przez które słychać sąsiada z pokoju obok (niezależnie co dokładnie robi) to ostatnie czego Ci potrzeba w pokoju! Podobnie z oknami przepuszczającymi dźwięk z zewnątrz. 

W Krakowie możesz wybierać z ponad 1000 noclegów – postaw na sprawdzony hotel zamiast zdawać się na ślepy los. Hotele wysokiej klasy w centralnej części miasta są architektonicznie przystosowane dla osób potrzebujących spokoju jak np. https://www.bwoldtown.pl/. Nie będzie kiedy odespać złej decyzji, a atrakcje czekają!

Błędy przy wyborze noclegu – uwaga na gości!

Nawet jeśli kochasz zwierzaki wybierz hotel, który nie akceptuje zwierząt bądź nie robi tego ,,w ciemno”. Dlaczego? Oczywiście chodzi o problem dobrze znany mieszkańcom blokowisk – szczekanie psów. Czasami nawet grube ściany nie pomogą, jeśli w pokoju obok trafi się energiczny brytan z bezsennością. Dobry hotel przed przyjęciem zwierząt ustala z właścicielem szczegóły pobytu i stara się, by pupil potencjalnie nie zakłócał spokoju innych gości.
Przed rezerwacją koniecznie zweryfikuj do jakich gości hotel kieruje swoją ofertę. Najbezpieczniejszym wyborem są takie miejsca, do których przyjeżdżają głównie rodziny oraz biznesowi delegaci. By zorientować się kto bywa w danym miejscu przejrzyj stronę internetową obiektu – czy hotel przedstawia się jako przyjazny dzieciom lub oferuje organizację konferencji? 

Zrezygnuj z najtańszych noclegowni czy wynajmowania miejsca w pokoju kilkuosobowym. Jest duża szansa, że szczególnie w weekend ze snu wyrwie Cię grupa imprezowiczów, którzy na hotelowym korytarzu lub w pokoju postanowili zrobić sobie afterparty. Obsługa w takich miejscach często nie reaguje odpowiednio, bo jest do tego po prostu przyzwyczajona.

Standard hotelu to nie tylko gwiazdki! Mniej oczywiste rzeczy mogą znacząco uprzykrzyć krótki pobyt. Postaw na wyższej klasy obiekt w dobrze skomunikowanej lokalizacji. Przed rezerwacją koniecznie sprawdź opinie o hotelu i w razie jakichkolwiek wątpliwości zatelefonuj. Obsługa dobrego hotelu chętnie i wyczerpująco odpowie na Twoje pytania.

5/5 - (1 vote)
Kategorie
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *