Jaka powinna być funkcjonalna i wygodna sofa?

Napisane przez
funkcjonalna i wygodna sofa

Centrum życia domowego głównie skupia się w salonie. A co powinno znaleźć się w jego środku? Oczywiście kanapa! Nie może być ona dobrana przypadkowo, gdyż to jej wygoda i funkcjonalność stanowi komfort użytku. Przyjrzyjmy się zatem, jaka powinna ona być na podstawie producenta Puszman Meble.

Po pierwsze funkcjonalność

Wygoda nie może iść w parze bez funkcjonalności. Sofa musi być użyteczna, a na to będzie składać się kilka cech. 

Pokrycie, czyli to co widzimy gołym okiem 

Pokrycie sofy to element, który nie tylko powinien być w odpowiednim kolorze i miły w dotyku, ale także to miejsce, które jest nieustannie narażone na wylanie napoi, sierść, otarcia i różnorodne plamy, czyli zabrudzania, z którymi musi się mierzyć każdego dnia. Sofy Puszman dostępne na https://besimo.pl/category/produkty-sofy zawierają tkaniny, które utrudniają wchłanianie rozlanych cieczy. Dzięki temu, że krople pozostają na powierzchni, nie wnikając do środka, można w łatwy sposób je wyczyścić. Co więcej, właściciele zwierząt domowych nie muszą obawiać się, że sofa będzie “pochłaniać” sierść ich zwierzaków. Są one bowiem pet friendly – ułatwiają usuwanie sierści i zapobiegają wbijaniu się jej w materiał. Są również odporne na zadrapania, co wydłuży ich żywotność i świeży wygląd. 

Funkcja spania

Nie od dziś wiadomo, że sofy nie tylko są elementem codziennego relaksu w trakcie dnia, a niejednokrotnie także służą jako miejsce odpoczynku w nocy. Wybierając sofę z funkcją spania w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej wymiary po rozłożeniu. Nie będzie to tak istotne dla osoby, która będzie spać na niej sama, jednak jeśli ma być ona miejscem snu dla pary, a czasem nawet dla dwóch osób z dzieckiem to wymiary są kluczowym elementem. W opisie produktu należy zwrócić uwagę nie tyle na rozmiar samej sofy, co powierzchni do spania. Dla dwóch osób optymalny będzie wymiar 200 x 147 cm.

Zarówno sofy jak i narożnik Puszman (https://besimo.pl/category/produkty-sofy-narozniki) zawierają automat DL, który przy rozkładaniu nie rysuje podłogi. Sofę rozkłada się poprzez podniesienie siedziska w górę i przesunięcie go do przodu, natomiast w jego miejsce kładziemy oparcie. Dla komfortowego snu ważna jest również odpowiednia wentylacja pomieszczeń oprócz sofy pomóc może także rekuperacja zainstalowana w domu.

Pojemnik na pościel

Nieodłączny element łóżka, który również musi się pojawić w sofie, mającej służyć nam jako miejsce do spania. Co więcej, pojemnik może przydać się jako dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, których nie używamy na co dzień.  

Oparcia i podłokietniki

Oparcia powinny być dostosowane do budowy ciała człowieka. Nie mogą być ani za niskie, ani za wysokie, a także muszą być odpowiednio wyprofilowane. Oparcie musi być wykonane z przyjemnego i miękkiego materiału np. z weluru, o czym piszemy więcej w artykule https://zyciekielc.pl/naroznik-welurowy-czy-sprawdzi-sie-w-kazdym-salonie/. Podłokietniki spełniają swoje zadanie, jak ich wysokość jest dostosowana do siedziska. Jeśli chcemy postawić na model, który zupełnie ich nie posiada, w razie potrzeby ich funkcje mogą przejąć dołączone do zestawu poduszki. 

Wygoda, czyli kluczowe wykończenie całości

Nawet najbardziej funkcjonalna sofa, dostosowana pod potrzeby użytkownika, nie będzie użyteczna bez wygodnego wykończenia.  Podstawą optymalnej ergonomii, jest komfort, jaki gwarantuje wypełnienie oparcia i siedziska sofy. W sofach Puszman znajdziemy wysokoelastyczną piankę poliuretanową 36 kg/m3. Jej gęstość sprawia, że jest ona bardzo wytrzymała i będzie odporna na wgniecenia, których najczęściej się obawiamy wybierając sofę, tym bardziej do spania. Im gęstsza pianka, tym większa jakość i trwałość materaca, co zdecydowanie wpływa na komfort użytku oraz na długość czasu, w jakim posłuży nam mebel. Co więcej, pianki wysokoelastyczne charakteryzują się dużą elastycznością, co sprawia, że ciało jest lepiej utrzymywane.

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *