3 błędy przy kupowaniu pościeli – tego nie rób!

Napisane przez
Najczęstsze błędy przy kupowaniu pościeli

Wybieranie pościeli to świetna zabawa dla każdego miłośnika aranżacji wnętrz i ładnych akcesoriów. Na rynku nie brakuje rozmaitych materiałów i wzorów – każdy znajdzie coś dla siebie! Bardzo często popełniane są błędy przy kupowaniu pościeli. Jakie to błędy? Przeczytaj i uniknij ich podczas zakupów!

Błąd numer 1 – oszczędzanie za wszelką cenę

Świetne komplety pościeli za niewielkie pieniądze? Każdy by tak chciał, niestety w praktyce bywa różnie – oszczędzanie na nowej pościeli bywa bardzo drogie. Za jakość materiału, szycia poszewek i barwników trzeba zapłacić nieco więcej niż za bieliznę pościelową sprowadzoną ,,po taniości” z azjatyckich krajów. Komplet pościeli za podejrzanie małe pieniądze szybko zacznie się pruć, zamek zatnie się bezpowrotnie a wzory wyblakną po kilku praniach. Efekt? Następne zakupy i następny wydatek – byle nie w tym samym miejscu! O wiele lepiej jednorazowo wydać więcej na komplet pościeli bawełnianej, która posłuży przez lata, niż stale dokładać pieniędzy do wyposażenia sypialni ,,zużywającego” się w błyskawicznym tempie.

Błąd numer 2 – niepewne źródła

Pościel ze sztucznych materiałów tworzonych, a jakże, możliwie najtańszymi metodami masowej produkcji w najlepszym razie zawiedzie nas swoją jakością. W najgorszym może być wręcz niebezpieczna! Materiały pościelowe bliżej nieokreślonego pochodzenia są barwione substancjami niekoniecznie neutralnymi dla zdrowia. Włokna mogą byc przesiąknięte formaldehydami, pestycydami i innymi związkami tragicznie wpływającymi na ludzki organizm. W pościeli powinniśmy spędzać codziennie 6-8 godzin – według naukowców tyle wynosi prawidłowa długość snu. Tak długi czas narażenia na kontakt z toksynami prędzej czy później odbije się na kondycji naszej skóry i nie tylko.

Wybierając pościel bezpieczną dla dzieci i dorosłych należy kupować tylko w specjalistycznych sklepach zaopatrujących się u zaufanych producentów. Wyroby tekstylne powinny być opatrzone certyfikatem Oeko Tex Standard 100, świadczącym o przebadaniu pod kątem toksyczności barwników i tkanin. Mając jakiekolwiek wątpliwości co do interesującego nas produktu nie wahajmy się zapytać pracownika sklepu o szczegóły. Odpowiedzialne sklepy i pracujące w nich ekipy znają swój asortyment i nie mają powodu, by ukrywać cokolwiek przed klientami. Skorzystaj więc z pewnego sklepu internetowego z wysokiej jakości pościelą – https://www.karo.waw.pl/category/posciel

Błąd numer 3 – brak rozeznania w materiałach

Dla komfortowego snu potrzebna jest odpowiednio dopasowana pościel. Przy wyborze liczy się temperatura panująca w mieszkaniu, wrażliwość na kurz i roztocza czy skłonność do pocenia się. Przed zakupieniem kompletu bielizny pościelowej koniecznie trzeba poczytać o właściwościach tkanin i splotów – bez tego nie ma mowy o trafnym zakupie. Wybranie flanelowej pościeli nie będzie dobrym pomysłem na letnie miesiące – pod tak ciepłym materiałem nie da się spać gdy panuje upał. Lniana pościel zakupiona na zimę? To zadziała tylko jeśli wskoczymy w grubszą piżamę!

Robiąc pościelowe zakupy warto uwzględnić specyficzne potrzeby nasze i domowników. Wełniana pościel łagodzi bóle reumatyczne, bambus kapitalnie odprowadza wilgoć a pod bawełną satynową czy lnem bardzo ciężko się zgrzać. Nie bez znaczenia są też wzory, szczególnie jeśli mowa o pokoju dziecięcym. Dla malucha bojącego się ciemności można wybrać na przykład pościel świecącą w ciemności! Przeglądając ,,pościelowe nowinki” i informacje o materiałach wyposażymy łóżka domowników w to czego najbardziej potrzebują, bez konieczności ponawiania zakupów.

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *