Kołdry 160×200 – jakie rodzaje wypełnienia znajdziesz na rynku?

Napisane przez
Kołdry 160x200 i ich wypełnienie

Jednymi z najczęściej wybieranych kołder są te o wymiarach 160×200. Nie ma co się dziwić, ponieważ jest to optymalny rozmiar do łóżka dla jednej osoby. Kołdry 160×200 dominują i dlatego producenci prześcigają się nie tylko w cenach, ale i wypełnieniach, które oferują swoim klientom. 

W tym artykule przedstawię Ci, jakie rodzaje wypełnienia, możesz wybrać podczas zakupu idealnej kołdry 160×200 do swojej przytulnej sypialni. 

Kołdry puchowe – ciepłe i przyjemne w dotyku 

Kołdry 160×200 są wypełnione pierzem. Najczęściej jest to mieszkanka piór i puchu z kaczek lub gęsi. Wcześniej były bardziej popularne i można było je zobaczyć w praktycznie każdym domu. Teraz już odchodzi się od nich na rzecz innych materiałów wypełniających. 

Mimo to warto postawić właśnie na to wypełnienie, ponieważ kołdry puchowe są nie tylko bardzo ciepłe, lekkie i wytrzymałe. Dodatkowo w środku mają w 100% naturalny surowiec. Te kołdry można wykorzystać niezależnie od pory roku. 

Musisz jednak mieć na uwadze, że naturalny puch w środku może uczulać. Dlatego wystrzegaj się tego typu wypełniania, jeśli w domu masz alergika. Sama kołdra nie uczula, ale w jej przestrzeniach gromadzą się roztocza, które wywołują różne niechciane reakcje. 

Kołdry 160×200 z wypełnieniem syntetycznym – idealne dla alergików 

Zapomnij o poprzedniej kołdrze, jeśli boisz się różnego rodzaju uczuleń lub reakcji  alergicznych. Postaw na modele z wypełnieniem syntetycznym. W środku kołdry znajduje się sprężysta włóknina poliestrowa lub silikonowe granulki. Są nie tylko lekkie, ale także elastyczne i antystatyczne. Nie odkształcają się i mogą być prane nawet w wysokich temperaturach. Ze względu na swoje właściwości coraz częściej osoby zainteresowane zakupem nowej kołdry stawiają właśnie na tę opcję. 

Nie jest to niestety kołdra całoroczna. Najlepiej sprawdzi się w letnie miesiące. Podczas chłodniejszych dni może być pod nią trochę zimno. Największą zaletą jest jednak cena, ponieważ są dużo tańsze niż kołdry wypełnione naturalnym materiałem. 

Kołdry z wełny owczej – też dla alergików! 

Kołdry 160×200 z wypełnieniem z wełny owczej sprawdzą się podczas chłodniejszych wieczorów. Wnętrze bardzo dobrze utrzymuje ciepło i jest bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Co więcej, doskonale przepuszcza powietrze. Dlatego też zapewnia skórze optymalne warunki. Kołdra ma także właściwości higroskopijne, dlatego doskonale odprowadza pot. Nawet podczas cieplejszych dni będziesz czuł się pod nią komfortowo i nie obudzisz się cały mokry. 

Wypełnienie w owczej wełny, mimo że jest naturalne – tak jak z puchu- nie uczula. Dlatego spokojnie mogą jej używać nawet alergicy. 

Kołdry bambusowe do sypialni – trwałe wypełnienie

Wiele osób jest zainteresowanych wypełnieniem kołdry bambusem, a dokładniej syntetycznymi włóknami z domieszką organicznych włókien celulozy bambusowej. To wypełnienie wyróżnia się przede wszystkim właściwościami, które są doskonałe dla alergików – antygrzybiczność i antybakteryjność. Nie gromadzą kurzu, dlatego są bezpieczne dla osób, które łatwo łapią alergię. Dzięki temu wypełnieniu każdy doświadczy komfortowego i przyjemnego snu w nocy. 

Kołdra 160×200 bambusowa wykazuje właściwości higroskopijne. Dlatego też bardzo dobrze absorbuje wilgoć i oddaje ją na zewnątrz. 

A co z innymi wymiarami? Jakie są ich rodzaje 

Jeśli chodzi o inne wymiary pościeli, na rynku dostaniesz je także w wyżej wymienionymi wypełnieniami. Warto dobrze dopasować szerokość i długość kołdry, aby dokładnie nas okrywała i nie wisiała bardzo na łóżku. 

Już zmierzyłeś dokładnie łóżko i jednak wymiary 160×200 będą za duże lub za małe? Spokojnie, na rynku znajdziesz jeszcze wiele innych kołder o wymiarach, które dopasujesz do sypialni. Jeśli jesteś zainteresowany produktami o innych rozmiarach, odwiedź https://sklep.kz.com.pl/category/koldry i zapoznaj się z rodzajem ich wypełnienia oraz zaletami. 

Kupując kołdry 160×200 postaw na zestaw 

Jeśli przymierzasz się do zakupu kołdry o powyższych wymiarach, warto postawić na kołdrę wraz z poduszkami w zestawie. Dzięki temu obie te części nakrycia będą pochodziły z jednej kolekcji i modelu. Najważniejsze jest jednak to, że za jednym zamachem zakupisz kołdrę i poduszki z tym samym wypełnieniem. Postaw na wysokiej jakości materiały. Kołdry wraz z poduszkami nie kupuje się tak często, jak poszewek. Dlatego warto zainwestować w dobre jakościowo produkty. 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jakie wypełnienie do kołder 160×200 wybrać. Postaw na wnętrze, które będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. 

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *