Kurtki odblaskowe dla kierowców – kto powinien je mieć i jaki model wybrać?

Napisane przez
Jaka kurtka odblaskowa dla kierowcy?

Kurtki odblaskowe dla kierowców to odzież, dzięki której masz pewność, że zawsze będziesz dobrze widoczny na jezdni. A jak wiadomo, jest to podstawa, aby zapewnić sobie wysoki stopień bezpieczeństwa. Warto wybrać je w wielu różnych sytuacjach. Jakich? Kiedy takie ubrania okażą się niezastąpione? Jakie modele warto dla siebie kupić? Sprawdź artykuł, w którym odpowiem na wszystkie te pytania! Miłej lektury!

Kurtka odblaskowa dla kierowców – kto zdecydowanie powinien ją mieć?

Nie da się ukryć, że po kurtki odblaskowe dla kierowców powinny sięgnąć przede wszystkim osoby często poruszające się po jezdni na skuterze lub motorze. Szczególnie przydadzą się oczywiście po zapadnięciu zmroku. Z ich pomocą każda osoba poruszająca się jednośladem będzie widoczna z daleka przez innych kierowców. Tym samym można zadbać w ten sposób o swoje bezpieczeństwo oraz oczywiście zapewnić sobie komfort termiczny. Kurtki świetnie chronią bowiem przed wiatrem, deszczem czy innymi czynnikami atmosferycznymi. 

Do tego kurtki odblaskowe polecane są dla wszystkich kierowców zawodowych. Zdarzają się bowiem przecież sytuacje, kiedy to np. pojazd niestety zepsuje się na ruchliwej drodze. Wtedy, aby nie narażać się na uszczerbek na zdrowiu, lepiej być widocznym dla pozostałych uczestników ruchu właśnie przez odblaski.

Po odblaskowe kurtki z pewnością powinni sięgnąć także m.in. dostawcy. Jest to bowiem zawód, który wymusza ciągłe wychodzenie z samochodu i poruszanie się w pobliżu jezdni o różnych porach. Lepiej więc zawsze mieć pod ręką taką odzież i czuć się bezpieczniej. Podobnie będzie w przypadku wszystkich kierowców maszyn budowlanych. 

Jakie kurtki odblaskowe dla kierowców wybrać?

Kurtka odblaskowa dla kierowców, aby jak najlepiej sprawdzała się w swojej roli, powinna oczywiście cechować się wszelkimi najważniejszymi atestami i być dopasowana do konkretnych norm. Z tego też powodu najlepiej zaopatrzyć się w taką odzież w profesjonalnym sklepie BHP, takim jak m.in. https://www.sprzetbhp.pl/. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że w pełni dbasz o swoje bezpieczeństwo. Jakie jednak modele wybrać?

Kurtki długie – idealne na chłodniejsze miesiące

Na pierwszy ogień idą długie kurtki odblaskowe dla kierowców. Są to modele, które sprawdzą się w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Ze względu na swoją długość sięgającą mniej więcej do bioder, świetnie chronią niemalże całe ciało przed mrozem, chłodem, padającym deszczem czy sypiącym śniegiem. Masz wtedy pewność, że żadne warunki atmosferyczne nie będą Ci straszne. 

Oczywiście w zależności od potrzeb możesz wybrać dla siebie model ocieplany lub nieocieplany. Wariant warto dobrać do sytuacji, w których najczęściej użytkowana będzie taka kurtka. Ważne jest jednak to, aby kupić odpowiedni rozmiar. Dzięki temu odzież nie będzie ograniczać ruchów i zapewni komfort na najwyższym poziomie. 

kurtka odblaskowa S427 7w1 marki Portwest
Długie kurtki odblaskowe to idealne wyjście chroniące niemalże całe ciało przed wychłodzeniem i wszelkimi warunkami atmosferycznymi. Na zdjęciu model S427 7w1 marki Portwest. Źródło: sklep internetowy sprzetbhp.pl.

Kurtki nieocieplane – na sezon wiosenno-letni

Choć odzież wierzchnia kojarzona jest głównie z jesienią i zimą, warto wybrać także kurtki odblaskowe dla kierowców, które sprawdzą się w te cieplejsze miesiące. Modele wiosenno-letnie powinny być o wiele lżejsze i najczęściej nieco krótsze niż te mające chronić przed mrozem. 

Ich głównym zadaniem ma być zapewnienie odpowiedniej widoczności na drodze, a przy okazji mają ewentualnie chronić przed wiatrem czy deszczem. Kluczowe jest więc to, aby postawić np. na model wykonany z PCV lub PU, jednak przy okazji także oddychający, aby skóra się pod nim nie pociła. 

kurtka odblaskowa nieocieplana oddychająca S760 Portwest
Kurtki odblaskowe dedykowane na te cieplejsze miesiące powinny być wodoodporne, ale przy okazji też oddychające – tak jak model S760 Portwest. Źródło: sklep internetowy sprzetbhp.pl.

Kurtki typu bomber – wygodne i praktyczne

Trzecia możliwość to kurtka odblaskowa dla kierowców o kroju w typie popularnych i lubianych bomberek. Jest to rozwiązanie, które większość ceni przede wszystkim za niebywale wysoki komfort użytkowania oraz wygodę. Takie modele nie krępują bowiem ruchów. Do tego ściągacze znajdujące się na wysokości talii sprawiają, że kurtka idealnie przylega do ciała. Tym samym szczelnie je okrywa i chroni przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. 

Najczęściej bomberki mają także wiele praktycznych kieszeni, dzięki którym zawsze będziesz mieć pod ręką to, czego potrzebujesz. Oczywiście takie kurtki odblaskowe dla kierowców są dostępne zarówno w wersji ocieplanej, idealnej na zimę, jak i nieocieplanej dedykowanej na te cieplejsze miesiące. 

Oczywiście zarówno bomberki, jak i wcześniej omawiane modele kurtek odblaskowych, znajdziesz na https://www.sprzetbhp.pl/category/odziez-ostrzegawcza-odblaskowa-kurtki. Tam czekają liczne propozycje dla panów oraz pań, dostępne w wielu rozmiarach, krojach oraz kolorach. Każdy z pewnością wybierze coś dla siebie! 

bomberka odblaskowa 3w1 PJ50 Portwest
Odblaskowe bomberki są bardzo wygodne, nie krępują ruchów, a mimo to dobrze przylegają do ciała. Na zdjęciu model 3w1 PJ50 Portwest. Źródło: sklep internetowy sprzetbhp.pl.

Zadbaj zatem o swoje bezpieczeństwo na drodze, wybierając kurtkę, dzięki której będziesz widoczny dla każdego innego kierowcy!

Rate this post
Kategorie
Moda i odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *