Każda kancelaria adwokacka – Zawiercie, Wrocław czy niewielkie miasto pod Warszawą – powinna oferować usługi jak najwyższej jakości. Z reguły tak właśnie jest – adwokat posiada ogromną wiedzę nabytą w trakcie wielu lat studiów. Zapracowanie na renomę to również wyzwanie i tylko dzięki swoim kompetencjom jest możliwe zapewnienie sobie stabilnej pozycji na rynku. Jak zostać adwokatem? Czytaj dalej!
Jak zostać adwokatem? Ciężka praca już w szkole średniej
Prestiżowe polskie uczelnie – Uniwersytet Jagielloński, Śląski czy Warszawski – wypuszczają ze swoich podwojów tylko najbardziej pracowitych absolwentów. Adwokat – Zawiercie czy mniejsze miejscowości na terenie Śląska – wykształcony na którejś z topowych uczelni, na pewno nie rozczaruje swoją jakością usług. By jednak zawitać na stałe do gmachu uczelni i móc rozpocząć kształcenie się w dziedzinie prawa, niezbędna jest ciężka praca jeszcze w szkole średniej.
Uniwersytety z czołówki rokrocznie notują bardzo wysokie zainteresowanie kierunkami prawniczymi, w tym samym prawem. Miejsca są tylko dla najlepszych, czyli mających najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Najważniejsze przedmioty to wiedza o społeczeństwie oraz historia. Zdawanie ich na poziomie rozszerzonym wymaga ogromu nauki – przyszły prawnik nie może sobie pozwolić na rozpoczęcie przygotowań dopiero po studniówce!
Kancelaria adwokacka – Zawiercie i nie tylko – stanie się miejscem pracy aspirującego licealisty dopiero za wiele lat. Na ich przestrzeni czeka go szereg wyzwań, trudnych egzaminów i stresu. Większość studentów prawa ,,odpada” nie dając sobie rady z tempem i ogromem materiału do przyswojenia. Studia prawnicze to prawdziwy test siły woli!
Aplikacja adwokacka – co to jest?
Studia prawnicze trwają pięć lat. Wieńczy je obrona pracy magisterskiej – wręczenie kwiatów promotorowi nie jest jednak zakończeniem edukacji prawnika aspirującego do roli adwokata. Jak zostać adwokatem? Adwokat – Zawiercie, Lublin i każde inne miasto – musi po pomyślnie ukończonych studiach rozpocząć trzyletnią aplikację adwokacką. Dostać się na nią można po złożeniu szeregu formularzy i zdaniu egzaminu, na który składa się aż 150 pytań!
Co to jest aplikacja adwokacka? Aplikant pod czujnym okiem patrona – czynnego zawodowo adwokata – odbywa trzyletni kurs oparty głównie o praktykę. Dużo przebywa w sądzie przyglądając się sprawom, zajmuje się formalnymi kwestiami i generalnie nabywa wiedzy, której nie da się zebrać na ,,zwykłych” studiach prawniczych. Po aplikacji adwokackiej, tak samo jak przed nią, należy przystąpić do obszernego egzaminu narzuconego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku, czyli w sumie ośmiu latach studiowania, można nazywać siebie adwokatem.
Długość i intensywność edukacji nie powinna dziwić. Kancelaria adwokacka Zawiercie (https://adwokat-wolek.pl) kompleksowo zajmuje się bardzo skomplikowanymi sprawami. Bez wiedzy teoretycznej i praktycznego doświadczenia zapewnienie wysokiej jakości usług byłoby niemożliwe.
Lista adwokatów – kto może zostać adwokatem?
Uzyskanie wpisu na listę adwokatów nie leży w zasięgu każdego. Według polskiego prawa, do zawodu może się dostać tylko osoba, ,,nieskazitelnego charakteru”. Aspirujący adwokat – Zawiercie czy stołeczna Warszawa nie może pozwolić sobie na popełnienie jakichkolwiek ,,błędów młodości” rozumianych jako napytanie sobie problemów prawnych. Chyba nikogo to nie dziwi!
Długa, intensywna edukacja, stresujące egzaminy i rozsądek na każdym etapie życia – bez tego nie da się zostać adwokatem. To fascynujący, chociaż ciężki zawód – nie każdy zdoła pomyślnie ukończyć maraton po wpis na listę adwokatów!