Odzież firmowa z nadrukiem jako prosty sposób na reklamę firmy

Napisane przez
Odzież firmowa z nadrukiem logo

Prowadzenie przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie. Każdemu pracownikowi wydaje się, że to wspaniałe uczucie być szefem samym dla siebie. Często jednak widzimy tylko jedną stronę medalu. Codzienny trud właściciela firmy wkładany w wypromowanie swojej działalności i utrzymanie się na rynku wymaga poświęcenia mnóstwa czasu i ciągłego śledzenia konkurencji. Kwestie marketingowe mają bowiem kluczowe znaczenie dla dobrego funkcjonowania firmy. Bardzo często do promowania przedsiębiorstwa wykorzystuje się nadruk na koszulkach. Dlaczego jest to dobry sposób na reklamę i dla kogo będzie odpowiednia odzież firmowa z nadrukiem? Dowiesz się tego z dalszej części tekstu!

Firmowe koszulki z nadrukiem dla pracowników biur

Często stosowanym zabiegiem marketingowym w wielu firmach jest przekazywanie pracownikom koszulek z logo przedsiębiorstwa. Dlaczego nawet niektórzy pracownicy biur noszą taką odzież? Najczęściej firmowe koszulki z nadrukiem mają na sobie osoby, które spotykają się z klientami zewnętrznymi. Jest to swego rodzaju sposób na reklamę przedsiębiorstwa. Tak jak rozdawanie długopisów z nazwą i logo firmy, tak samo noszona przez pracowników odzież firmowa z nadrukiem może mieć pozytywny wpływ na postrzeganie naszej działalności gospodarczej. Klient widząc pracownika dumnie noszącego koszulkę z logo firmy, w której pracuje będzie miał znacznie lepszą opinię o przedsiębiorstwie. Dodatkowo spójna komunikacja wizualna wpłynie na szybsze zapamiętanie firmy oraz postrzeganie jej jako bardziej profesjonalnej.

Nadruk na bluzach i koszulkach dla osób pracujących poza biurem

Nie tylko przez pracowników biur powinna być noszona odzież firmowa z nadrukiem logo i nazwą firmy. Znacznie większe zaufanie wśród społeczeństwa wzbudzi firma, której znak towarowy będzie obecny poza murami siedziby przedsiębiorstwa. Tak więc, jeśli jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego lub prowadzimy hotel, zadbajmy o właściwe nadruki na koszulkach. Bluzy kucharskie kupowane w zwykłych sklepach może i są praktyczne, ale nie pomogą nam w promowaniu firmy. Możemy je zakupić pod warunkiem, że oddamy je do punktu usługowego, w którym zostaną wykonane nadruki z logo firmy. Wówczas pokażemy, że należąca do nas działalność gospodarcza stawia na pełen profesjonalizm.

Wiele firm stawia także na plenerową promocję przedsiębiorstwa. Najczęściej ma to formę zatrudnienia osoby, która rozdaje ulotki lub stoi w miejscu, w którym znajduje się mnóstwo przechodniów i prosi o wypełnienie ankiety. Celem takiego działania jest zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej działalności naszej firmy. Wówczas warto odpowiednio ubrać takiego pracownika. Zważając na zmienne warunki pogodowe, najlepiej przekazać w jego ręce zarówno firmowe koszulki z nadrukiem przedstawiającym logo firmy jak i bluzę. Dzięki temu w razie ochłodzenia, znak towarowy przedsiębiorstwa nie zostanie zakryty przez prywatną odzież pracownika.

Odzież firmowa z nadrukiem w sklepach

Bardzo dobrym zabiegiem marketingowym jest wystawianie odzieży z logo firmy na sprzedaż przez sklepy z ubraniami. Pozwala to na budowanie społeczności, która ceni daną markę i chętnie wraca po jej produkty. Taki zabieg stosują największe sklepy sportowe, takie jak Nike, Adidas czy Puma. Odzież z nadrukami tych firm, cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Podobny zabieg zaczęły stosować także sklepy należące do przedsiębiorstwa LPP, czyli m.in. Cropp i Sinsay. Prostota koszulek i bluz z nazwą marki odzieżowej przekonuje coraz więcej osób do ich zakupu. Warto jednak podkreślić, że taki chwyt marketingowy sprawdzi się tylko w momencie, gdy nasza firma jest już znana i ceniona wśród konsumentów.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *