Lampy kule – nowoczesne rozwiązanie do twojego mieszkania

Napisane przez
Lampy kule - idealne do nowoczesnego mieszkania

Jeśli pragniesz, aby twoje pomieszczenia stało się bardziej nowoczesne oraz oryginalne bardzo dobrym wyborem będą lampy kule. Wielu ludzi jest już zmęczonych starymi typami, stylami lamp, które nie wnoszą nic nowego do naszego mieszkania. Co więcej, nie dodają uroku i często są po prostu nudne. Dlatego też idealnym kandydatem, aby to zmienić będą lampy kule, które sprawią, że otaczająca nas przestrzeń stanie się przytulna. 

Kształt kuli – idealny dodatek do wnętrza

Kula to bryła obrotowa, która powstaje poprzez obrót wokół własnej osi. Dzięki swojemu kształtowi przyciąga niejedno spojrzenie. Przez wiele lat inspirowała ludzi na całym świecie, przez co można zobaczyć ją w wielu dziedzinach takich jak moda czy również architektura. Spotykamy ją bardzo często nawet w codziennym życiu i obowiązkach. Może to właśnie dlatego ludzie niejednokrotnie wybierają właśnie ten wzór do swoich wnętrz. Jeśli chcemy nadać przestrzeni w naszym mieszkaniu nowoczesnego ‘looku’, to lampy kule będą idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ lampy kule są bardzo zróżnicowane. Możemy je spotkać w różnych wariantach oraz formach. Przyciągają swoją oryginalnością i na pewno ludzie, którzy cenią klasyczny styl, także pokuszą się o ich zakup do swojego domu.

Lampa szklana kula – do jakich pomieszczeń nadaje się najlepiej

Tak naprawdę lampy kule szklane są przeznaczone do każdego typu pomieszczeń. Nie ma znaczenia, czy będzie to kuchnia, sypialnia czy też łazienka. Stanowią one perfekcyjny dodatek do reszty przedmiotów znajdujących się w danym pomieszczeniu. 

Lampa wisząca kula – czy to wszystko?

Jeśli myślimy o lampach kulach, zapewne pierwsze co przychodzi nam do głowy to lampy kule wiszące. Oczywiście jest to wspaniałe dopełnienie dowolnej aranżacji. Klasyczny design ozdobi wnętrze każdego pomieszczenia. Jednak nie jest to jedyna opcja, jaką proponują nam producenci. Wychodzą oni na rynek z bardzo ciekawymi innymi formami, w których zastosowany jest motyw kuli. Lampy kule sufitowe oraz stojące także znajdują się w ofercie. Dzięki temu, że w sklepach możemy znaleźć wiele opcji lamp, nasze mieszkanie bardzo zyskuje pod względem funkcjonalności oraz spójności. Lampy kule wiszące, stojące czy sufitowe razem mogą stworzyć perfekcyjne zgraną przestrzeń. Prowadzi to do uzyskania przemyślanego oraz dopasowanego wygląd, który zapewni nam nowoczesny styl. 

Mleczno biały klosz to tylko początek 

Najczęściej w przypadku lamp kuli możemy spotkać się z mleczno białym kloszem, który chroni żarówkę przed uszkodzeniami. Klosz pozwala dopasować odpowiednie natężenie światła. Przez to właśnie chroni nasz wzrok, przed zbyt dużym naświetleniem. Dodatkowo zapewnia kierunek, w którym pada światło do wnętrza pomieszczenia. W tym momencie na rynku możemy spotkać się także z lampami w kształcie kuli, które będą charakteryzować się przezroczystym szkłem. Takiego typu produkty dobrze sprawdzą się w salonach czy jadalniach. Zapewniają one wspaniały dodatek. Co więcej, możemy także znaleźć lampy, które mają motyw pękniętego szkła. One przede wszystkim mogą posłużyć jako dekoracja do naszego wnętrza. Nietuzinkowy wygląd lamp kuli sprawi, że w nowoczesnym mieszkaniu będzie to dodatek, który wpasuje się do przestrzeni, w której zostanie umieszczony.

Oczywiście możemy spotkać się także z lampami w kształcie kuli, których klosz jest wykonany z innego materiału niż szkło. Wiele bardziej nowoczesnych designów proponuje metal lub innego rodzaju tworzywo sztuczne. W niektórych lampach kulach można także zauważyć, że producent odchodzi od powszechnie znanego stylu i zamiast jednej żarówki umieszcza kilka, kilkanaście małych lampek, które zapewniają źródło światła. Wszystko otoczone jest wcześniej wspomnianym metalem lub innym materiałem wykonanym z tworzywa sztucznego.

Lamy kule wiszące - nowoczesny wygląd
Nowoczesny design lamy kuli. Źródło: https://www.strefalamp.pl/italux-adriana

Chyba nie trzeba się długo zastanawiać nad tym, że lampy kule wiszące, stojące czy sufitowe to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, które są zaprojektowane w sposób nowoczesny. Takie dodatki na pewno sprawią, że całość mieszkania będzie idealnie ze sobą zgrana. Dzięki swojemu kształtowi wszystkie lampy tego typu zapewnią odpowiednie oświetlenie każdego pomieszczenia. Jedno jest pewne, mimo że kula to dobrze znany nam kształt, lampy kule mogą zaskoczyć nas swoim wykonaniem oraz pomysłem na to, jak z różnego rodzaju materiału można stworzyć właśnie tę figurę.

lampy kule to nie jedyne warte uwagi rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza. Sprawdź nasz artykuł o lampach do industrialnej sypialni i poznaj inne designerskie opcje: https://zyciekielc.pl/jakie-oswietlenie-do-industrialnej-sypialni-najlepiej-dopelni-aranzacje/.

4.6/5 - (9 votes)
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *