Koszulka z nadrukiem na prezent. Jak umieścić na niej grafikę?

Napisane przez
print i koszulka z nadrukiem

Najlepsze prezenty to takie, które będą przypominać wspólnie spędzone chwile. Też tak uważasz? W takim razie masz całkiem spore pole do popisu przy wybieraniu podarunku dla bliskiej osoby.

Możesz postawić na klasyczny album ze zdjęciami lub pełną fotografii ramkę na ścianę. Ale równie dobrze możesz wybrać coś bardziej niestandardowego. Ciekawym pomysłem będzie na przykład jakieś ubranie zdobione wspólnym zdjęciem.

Naturalnym wyborem wydaje się koszulka. W końcu na T-shirtach pojawiają się różne grafiki. Na przodzie tych ubrań jest dużo miejsca nawet na sporą fotografię.

Pozostaje jeszcze wybrać zdjęcie i przejść do realizacji pomysłu. Możesz samodzielnie zabawić się w początkującego drukarza lub skorzystać z usług profesjonalnego sklepu. Która opcja będzie lepsza?

Własnoręczny nadruk na koszulce

Jeśli mamy w sobie wystarczająco dużo samozaparcia, koszulka z nadrukiem może powstać w zaciszu naszego pokoju. A może lepiej warsztatu lub garażu – w ten sposób unikniemy podłogi czy wykładziny zachlapanej farbą.

To właśnie farba jest bowiem najprostszym sposobem na umieszczenie grafiki na koszulce. Nadają się do tego ubrania bawełniane. Trzeba będzie wydrukować odpowiedni szablon, który nadrukujemy na papier techniczny. Następnie należy wyciąć z niego wzór, ułożyć na koszulce i pomalować. Po wyschnięciu malunku zaprasowujemy go żelazkiem.

W taki sposób może łatwo powstać napis, ale wykonanie zdjęcia będzie trudniejsze. Skomplikowaną grafikę lepiej nadrukować na specjalnym papierze termotransferowym, a następnie zaprasować na koszulce. W ten sposób uzyskamy coś na kształt dobrze znanej z dzieciństwa prasowanki.

Koszulka z nadrukiem z profesjonalnego sklepu

Własnoręcznie wykonana koszulka z nadrukiem z pewnością sprawi nam sporo satysfakcji, ale efekt może być dyskusyjny. Nawet jeśli uda nam się przygotować zdjęcie o wysokiej rozdzielczości i mamy do dyspozycji odpowiednią drukarkę, nadruk nie będzie przesadnie trwały. Farba czy prasowanka raczej nie przetrwają na tkaninie przez lata.

Zdecydowanie bardziej wytrzymałe będą nadruki wykonane przez profesjonalistów, takich jak firma ABC COTTON. A i estetyka zdjęcia nadrukowanego na koszulkę będzie znacznie wyższa.

W dodatku zamówienie koszulki z wybraną grafiką jest dziś banalnie proste. Taką usługę oferuje wiele sklepów internetowych z odzieżą promocyjną i reklamową. Wystarczy wybrać fason T-shirtu i jego kolor. Następnie sklep poprosi o projekt grafiki – w tym wypadku będzie nim po prostu zdjęcie.

Najważniejszy może okazać się wybór techniki znakowania. Każdy sklep oferuje ich wiele. Najbezpieczniejszą opcją w przypadku zdjęć wydaje się druk cyfrowy. Specjalne drukarki pozwalają dokładnie odwzorować nawet niewielkie elementy zdjęcia, a także oddać pełnię barw, które widzimy na fotografii.

Wśród konkurencyjnych metod znajduje się termotransfer, sitodruk czy sublimacja. Każda z nich ma swoje zalety, nadaje się do konkretnych materiałów. Bez obaw – każdy sklep internetowy, który oferuje znakowanie odzieży, dokładnie charakteryzuje swoje usługi. W razie wątpliwości zwykle dostępna jest też pomoc online lub adres mailowy, na który można wysłać pytania.

Rate this post
Kategorie
Moda i odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *