Najlepsze hotele – 10 zasad prowadzących do sukcesu!

Napisane przez
Najlepsze hotele wypoczynkowe

Niektóre z najbardziej pomysłowych hoteli, szczególnie pod względem wzornictwa i różnego rodzaju udogodnień rozwijają się na całym świecie tak naprawdę tylko, dzięki przestrzeganiu kilku podstawowych kwestii.

Od podwodnych hoteli po kryjówki w koronach drzew, nowe nieruchomości przesuwają granice tego, jak powinno wyglądać typowe doświadczenie hotelowe. Niezależnie od tego, najlepsze hotele muszą spełniać podstawowe warunki, by ich działalność odnosiła sukcesy.

10 zasad, jakie muszą oferować najlepsze hotele na światowym, najwyższym poziomie

Bez względu na to, jakie duże hotele wprowadzają innowacje, nadal istnieją pewne „podstawowe” wymagania, które wszystkie obiekty powinny spełniać, aby ich doświadczenia były zarówno przyjazne, jak i pocieszające dla gości.

Aby wciąż spełniać wszystkie oczekiwania konsumentów każdy hotel chce udostępniać do dyspozycji gości, jak najlepsze pokoje przy zachowaniu wszystkich poniższych zasad. Najlepsze hotele na Mazurach z pewnością spełniają te warunki.

1. Czystość

To absolutna konieczność. Hotele, niezależnie od tego, czy mówimy o hotelach na Mazurach, czy innych, muszą przestrzegać najwyższych standardów czystości, oferując czyste przestrzenie publiczne, łazienki, sypialnie i udogodnienia.

Chociaż jest to ważna inicjatywa, recykling nie może pod żadnym pozorem zastąpić w drodze braku higieny. Wykwalifikowany personel sprzątający, który zadba o czystość wszystkich hotelowych zakamarków to zdecydowanie niezbędna kadra pracownicza, zatrudniana w każdym hotelu.

2. Odpowiednie bezpieczeństwo / ochrona

Dla wielu hotel funkcjonuje jako dom z dala od domu. Wraz z tym wiąże się z dużym oczekiwaniem na najbardziej staranne środki bezpieczeństwa i ochrony. Wiele hoteli koncentruje się obecnie na zapewnieniu spersonalizowanych środków bezpieczeństwa i ochrony dla różnych profili gości, takich jak kobiety, dzieci i osoby starsze.

Technologia odgrywa coraz ważniejszą rolę w zapewnianiu lepszego bezpieczeństwa, ale niektórzy goście nadal przywiązują większą wagę do ludzkiego dotyku i obecności ochrony na obiekcie.

3. Internet

Goście we wszystkich typach hoteli wymagają pewnego poziomu usług internetowych, ale szczególnie hotele biznesowe muszą oferować najwyższy poziom łączności i elastyczności.

W wielu hotelach, jeśli nie we wszystkich, goście oczekują, że dostęp do Internetu będzie bezpłatny – dla niektórych bezpłatne WiFi jest dziś już tak samo niezbędne, jak powietrze, którym oddychamy. W związku z tym, działający darmowy Internet to dziś podstawa we wszystkich hotelach na całym świecie.

4. Wygodne łóżka

Pod koniec dnia hotel służy bardzo podstawowej potrzebie: zapewnia miejsce do odpoczynku głowy, ale tylko wtedy, gdy łóżko jest dobrej jakości, czyste, dobrze utrzymane i dobrze zaprojektowane. Musi być również dobrze umieszczone w pomieszczeniu, aby umożliwić prawidłową cyrkulację.

Niektóre hotele mogą być kreatywne z ofertami poduszek i, co jest świetne – o ile gość czuje się komfortowo z dostępnymi opcjami.

5. Hydraulika

Powodem, dla którego jest to wyróżnione jako „hydraulika”, a nie tylko „dobry prysznic” lub „ciepła woda”, jest to, że dotyczy to całej łazienki.

Gorąca woda nie jest używana, jeśli tylko spływa w dół; brak odpowiedniego przepływu wody ze zlewu i toalety jest znacznym obciążeniem i niedogodnością dla każdego gościa. Wszyscy goście powinni spodziewać się czystej, pitnej wody; właściwa i ciągła gorąca bieżąca woda pod prysznicem; płynąca woda w zlewie i toalecie; i bez przecieków.

6. Uważne odbieranie telefonów

Hotele zazwyczaj mają standardową politykę „odbieraj telefon w trzech dzwonkach”; niestety nie zdarza się to tak często, jak byśmy sobie tego pozwolili. Czasami połączenie jest kierowane do agenta, który nie ma informacji, ale jest tam tylko po to, aby odebrać telefon… tak dalej do kolejnego transferu!

Bez względu na klasyfikację hotelu, obiekt musi wyznaczyć wykwalifikowanego agenta, który jest w stanie skutecznie i sprawnie odpowiedzieć na pytania i wątpliwości gościa i skierować go do odpowiedniego działu tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

7. Oświetlenie

Jest to dość duży problem w wielu hotelach. Większość z nich nie oferuje odpowiedniego oświetlenia w pokojach hotelowych, od łazienek po lampki nocne, i jest to kłopotliwe dla gości na całym świecie.

Ulepszone oświetlenie służy poprawie wrażeń z pokoju i zapewnieniu gościom poczucia bezpieczeństwa. Istotna jest nie tylko ilość światła, ale również jego barwa i nasilenie oraz możliwość wyboru różnych konfiguracji.

8. Aromat

Odpowiedni zapach to przecież podstawa! Po wejściu do hotelu i pokoju hotelowego zapach nieruchomości wywiera duży wpływ na pierwsze wrażenia podróżnika.

Goście są często wrażliwi na nowo powstałe hotelowe „charakterystyczne” zapachy lub stęchłe zapachy z dywanów i łazienek, które mogą wpływać na postrzeganie przez gościa jakości i czystości hotelu. Wszelkiego rodzaju odświeżacze, świece zapachowe, perfumy sprawią, że wszystkie pomieszczenia w hotelu staną się przyjemniejsze i zdecydowanie atrakcyjniejsze w odbiorze gości hotelowych.

9. Proste, smaczne jedzenie

Dostępność punktów gastronomicznych różni się w zależności od poziomu usług hotelowych. Jednak pewne rzeczy – takie jak gorące śniadanie – są podstawową ofertą, która naprawdę dodaje gościom energii na cały dzień i stanowi dziś praktycznie podstawę funkcjonowania jakiegokolwiek hotelu.

Nawet niedrogie hotele mogą być dogodnie zlokalizowane obok całodniowej restauracji, która zaspokaja potrzeby gości hotelowych. Dostęp do wygodnego i niedrogiego śniadania zmienia się w plusa z konieczności, ale to naprawdę niezbędny element wyposażenia współczesnego hotelarstwa.

10. Check-in/Check out

W dzisiejszych czasach doświadczenie odprawy i wymeldowania w recepcji stale się rozwija – od odpraw pod kapsułą po spersonalizowane zameldowanie na iPadzie. Chociaż te postępy są ekscytujące, hotele muszą skupić się na pewnych elementach procesu zameldowania / wymeldowania, które naprawdę wpływają na pobyt gości.

Przede wszystkim wszystkie te elementy zawsze muszą przebiegać harmonijnie, w miłej atmosferze i spokoju. Poniżej znajduje się kilka bardziej szczegółowych wskazówek z tego zakresu:

  • Jasny kierunek: Goście powinni wiedzieć, co robić lub gdzie się udać, gdy wejdą do hotelu lub odwiedzą hol.
  • Wygoda: Niezależnie od tego, czy jest to iPad, czy agent recepcji, goście powinni mieć natychmiastowy dostęp do źródła, które obsługuje ich zameldowanie / wymeldowanie i wszelkie problemy z rozliczeniami.
  • Spójność: Bez względu na proces interakcji, hotel musi być w stanie zaoferować dokładnie to samo doświadczenie za każdym razem, aby gość rozwinął poczucie komfortu i pewności siebie w hotelu, w którym się melduje.

Ponadto coraz bardziej istotna staje się dodatkowa oferta spa wellness w hotelach, a oferta zabiegów spa staje się swoistym „must have” tego co dany hotel oferuje swoim gościom.

Kolejnym zdecydowanym atutem pobytu w danym hotelu jest możliwość zapełnienia gościom czasu mnóstwem atrakcji, które sprawią, że ich pobyt w danym miejscu będzie naprawdę ciekawy. Co więcej dodatkowe rozrywki zachęcą klientów do wieczornego spaceru brzegiem jeziora, który zapewni im dodatkowe pozytywne wrażenia z pobytu w najlepszym hotelu na Mazurach.

Gośćmi hotelu są często osoby, będące na wyjazdach biznesowych, w związku z czym niezmiernie istotnym miejscem, oddanym do dyspozycji gości są wszelkiego rodzaju sale konferencyjne, które pozwolą gościom przeprowadzić wszystkie, nawet najtrudniejsze i najbardziej wymagające spotkania biznesowe.

Równie często w hotelach zatrzymują się rodziny z dziećmi, które będą szukały dodatkowych rozrywek dla swoich pociech, w związku z czym warto, żeby na terenie całego kompleksu znajdował się jakiś plac zabaw, gdzie dzieci będą mogły zużyć całe pokłady niespożytej energii i dać odpocząć rodzicom, którzy na pewno tego właśnie oczekują po pobycie w naszym hotelu.

Innymi słowy wszelkie dodatkowe elementy, znajdujące się na terenie hotelu mają urozmaicić czas naszym gościom i sprawić, że ich wypoczynek będzie o wiele bardziej owocny i przyjemny.

Mój ostatni punkt, usługa, nie gwarantuje liczby, ponieważ jest to najbardziej podstawowy wymóg każdego zakładu hotelarskiego. Sanskryckie powiedzenie oznaczające, że „Gość jest Bogiem” jest być może bardziej wyraźną mantą na temat traktowania gości hotelu.

Bez względu na hotel, począwszy od najbardziej luksusowego miejsca po niedrogie i mniej wyrafinowane, wszyscy goście powinni spodziewać się ciepłego powitania, przyjaznej atmosfery, troskliwej obsługi, serdecznych podziękowań i wiedzieć, że dany hotel jest ich „domem z dala od domu”.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *