Poradniki psychologiczne – top 5 najlepszych książek

Napisane przez
Marcin Osman pisze książki i poradniki psychologiczne oraz biznesowe

W trudnych sytuacjach, w momentach ważnych życiowych wyborów, a także wtedy, kiedy po prostu chcesz coś zmienić. We wszystkich tych sytuacjach warto sięgnąć po poradniki psychologiczne. Dobre książki o psychologii to skarbnice wiedzy i źródło praktycznych porad, które mogą pomóc w trudnej sytuacji albo chociaż rzucić na nią nową perspektywę. Warunek? Musisz stawiać na sprawdzone pozycje, na inne szkoda czasu! Dlatego wybraliśmy dla Ciebie top 5 najciekawszych tytułów.

5. Marcin Osman – “Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie”

Nasze zestawienie rozpoczynamy od książki, która – pozornie – przeznaczona jest przede wszystkim dla przedsiębiorców. W końcu jej autorem jest praktyk sprzedaży i marketingu, wydawca książek, właściciel księgarni internetowej. Marcin Osman w przywołanym przez nas tytule omawia jednak nie tylko porażki finansowe.

To zresztą nie omówienie, a przede wszystkim konkretne strategie wychodzenia z różnych zakrętów. Tak biznesowych, jak i życiowych. Osman przetestował je w praktyce i zapewnia o ich skuteczności. A właśnie takie rady powinny zawierać dobre poradniki psychologiczne. Z książki “Jak radzić sobie z porażką…” dowiesz się, skąd czerpać siłę do codziennej walki, jak znaleźć właściwych doradców, a także wielu innych przydatnych rzeczy.

4. Gabrielle Bernstein – “Przestań się oceniać”

Po poradniki psychologiczne Gabrielle Bernstein warto sięgnąć wcześniej niż później. Za oceanem jej książki zyskały status bestsellerów. “Przestań się oceniać” to jedna z pozycji, która zawojowała amerykański rynek, a teraz to samo robi z polskim.

Zdaniem Bernstein największym problemem współczesnych ludzi jest to, że tak łatwo osądzają innych – a pośrednio również i siebie. W tej książce czeka na Ciebie droga do wyzwolenia ze wzorca osądzania. Autorka twierdzi, że dzięki temu osiągniesz emocjonalny spokój i naprawisz swój kontakt z otoczeniem.

3. Dale Carnegie – “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”

Klasyczne poradniki psychologiczne również mają swoje miejsce na naszej liście. Ta książka ukazała się po raz pierwszy drukiem już w 1936 r. Jej autor był jednym z pierwszych coachów i psychologów, który poruszał prawdziwe tłumy. I to właśnie ten tytuł przyniósł mu międzynarodową sławę.

“Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” zaskakuje przede wszystkim prostotą. Zawiera bowiem porady, które wydają się na pozór dość oczywiste. Autor szuka jednak głębiej i sięga do naszej podświadomości. To właśnie z niej czerpie wskazówki. Jak przekonuje, dzięki nim będziesz mógł:

  • łatwo i szybko nawiązywać relacje,
  • stać się popularnym,
  • pociągnąć za sobą ludzi,
  • budzić entuzjazm wśród znajomych.

A to dopiero początek! Nieprzemijająca popularność tej książki dowodzi, że rady Carnegie’ego nadal są skuteczne. Warto więc po nie sięgnąć.

2. Stephen R. Covey – “Najpierw rzeczy najważniejsze”

Jeśli oczekujesz, że poradniki psychologiczne uporządkują Twoje życie, na tej pozycji się nie zawiedziesz. Stephen R. Covey w mistrzowski sposób pokazuje bowiem, jak radzić sobie z ogromem obowiązków i wyzwań, które dziś nas otaczają. Dzięki jego poradom podzielisz sprawy na naprawdę ważne i te, które bez spokojnie można pominąć.

Być może najważniejszą lekcją, jaką wyniesiesz z tej lektury, jest jednak wyzbycie się dziwnego dyskomfortu, który towarzyszy dziś wielu z nas. Sporo osób czuje się bowiem winnymi z powodu rzeczy, których nie są w stanie wykonać. Ta książka pomoże Ci odzyskać radość z tego, co robisz. Nie bądź już niewolnikiem swojego terminarza – weź sobie do serca rady Coveya i zacznij cieszyć się życiem!

1 Tim S. Grover – “Wygrana”

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje jednak pozycja, która stawia sobie jeszcze ambitniejszy cel niż poprzednie książki. Poradnik Tima S. Grovera jest przeznaczony dla osób, które dążą do bycia numerem jeden w swojej dziedzinie. Robi to w bardzo bezpośredni sposób, który znacznie różni się od tego, co proponują zwykle książki o psychologii.

Jego metodom warto jednak zaufać. Stoją za nim sukcesy gwiazd koszykówki – Michaela Jordana czy Kobe’ego Bryanta. Autor wie, jak wygrywać, i tę bezcenną wiedzę przekazuje również Tobie. Dzięki niej przestaniesz bać się nietypowych rozwiązań, wygrasz bitwę z własnym umysłem i przygotujesz się na to, co czeka Cię po wygranej. A choć Grover przekonuje, że wówczas przyjdzie czas na… piekło, to jednak gra jest warta świeczki.

Podsumowanie: poradniki psychologiczne – top 5

Sprawdzone poradniki psychologiczne to praktyczna wiedza zamknięta w przystępnej formie. Zainteresowany? W takim razie przeczytaj top 5 naszych propozycji:

  1. “Wygraną” Tima S. Grovera,
  2. “Najpierw rzeczy najważniejsze” Stephena R. Coveya,
  3. “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale’a Carnegie’ego,
  4. “Przestań się oceniać” Gabrielle Bernstein,
  5. “Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie” Marcina Osmana.

Te książki mogą zmienić Twoje życie. Wystarczy dać im szansę!

źródło pobrania zdjęcia głównego: oficjalna strona księgarni OSMPower

Rate this post
Kategorie
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *