Odzież treningowa – co mieć w szafie jeśli pasjonuje Cię sport?

Napisane przez
odzież treningowa dla piłkarzy

Sklepy sportowe oferują szeroki asortyment dla pasjonatów aktywności na różnym poziomie zaawansowania. Jaka powinna być odzież treningowa? Czym cechują się dobre spodenki treningowe i co powinno znaleźć się w szafie, by nie była nam straszna żadna pogoda? Zwracamy uwagę na kilka istotnych kwestii

Odzież treningowa w kompletach – czy warto?

Jeżeli cenimy stylowy design i spójność estetyczną, postawienie na dres treningowy zamiast kupować osobne komponenty to świetny pomysł. Producenci mają w swojej ofercie taką odzież, która spełni wymagania estetyczne nawet najbardziej wymagających sportowców! Porządna odzież treningowa złożona z bluzy oraz spodni preferowanej długości to gwarantowana wygoda – stawiając na renomowane marki nie ma o co martwić się w tej kwestii. 

Odzież treningowa o prostym kroju i estetycznym wzorze przyciągnie uwagę współćwiczących – kto nie lubi robić wrażenia? To zupełnie normalne, o czym wiedzą projektanci odzieży sportowej! Bluza treningowa w komplecie ze spodniami może dodatkowo zostać wzbogacona o nadruk. Nawiązanie do ulubionego zawodnika? Nazwisko? Dewiza klubu? Bluzy treningowe z nadrukami pozwolą w imponujący zamanifestować swoje sportowe ideały, możemy znaleźć je na https://www.piko-sport.pl/pl/c/Stroje-do-biegania/210

Komplety treningowe powinny być rzecz jasna bezwzględnie bezpieczne, przyjazne dla użytkownika. Nie ma tu miejsca na niepewne tkaniny – najlepiej wybierać tylko producentów, których oferta szczyci się certyfikatem Oeko Tex Standard 100. To pewność, że nasze dresy treningowe w komplecie z bluzą zostały przebadane pod kątem bezpieczeństwa.

Odzież treningowa – czym powinny się cechować spodnie?

Spodnie treningowe – jaka długość? Wybór powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami. Spodenki treningowe krótkie  to odzież wszechstronna, zapewniająca komfort zarówno podczas biegania na świeżym powietrzu jak i treningu koszykówki w zamkniętym obiekcie. Poszczególne modele kończą się w połowie uda, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać nieco dłuższe bermudy treningowe – co kto lubi! Komplety treningowe znajdziemy w obu wariantach na https://www.piko-sport.pl

Profesjonalne spodenki sportowe krótkie dla ćwiczących na dworze to dobry wybór na lato, ale nie tylko! Niektórym niestraszne i mrozy – komu nie zdarzyło się widzieć na mieście dzielnego biegacza w szortach pomimo śniegu? Natomiast lubiących ciepło zdecydowanie lepiej od szortów sprawdzą się spodnie treningowe długie. Mają zwężane nogawki, gwarantujące wygodę podczas uprawiania aktywności. Decydując się na ten wariant zwróć uwagę na renomę producenta – czy wie czego potrzebują aktywni? Spodnie sportowe długie nie mają prawa na przykład zwijać się pod wpływem ruchu. Przystawanie w trakcie treningu po to, aby poprawić nogawki to nic przyjemnego!

Gdy chodzi o spodenki sportowe dla mężczyzn i aktywnych kobiet należy zwrócić uwagę na konstrukcję oraz materiały. Mocna gumka w pasie gwarantuje utrzymanie odzieży we właściwym miejscu, a luźny krój poprawia wentylację i nie będzie ograniczał swobody ruchu. Spodnie treningowe zdecydowanie nie powinny tego robić niezależnie od dyscypliny! Ponadto, lekkość materiału pozwoli uniknąć dodatkowego, niepotrzebnego zmęczenia. 

Zarówno spodenki treningowe jak i dłuższe warianty spodni powinny być wyposażone w zapinaną kieszeń. Włożymy do niej odtwarzacz, żel energetyczny na dłuższy wysiłek czy choćby listę zakupów i bilet na tramwaj. Niektórzy producenci wzbogacają swoje spodenki sportowe damskie i męskie o dziury na kabel od słuchawek. Szybko doceni je każdy nieposiadający bezprzewodowego modelu!

Bluzy i koszulki treningowe – na upały i na chłody

Odzież treningowa dla kobiet i mężczyzn to rzecz jasna nie tylko spodnie. W szafie każdego aktywnego musi znaleźć się koszulka treningowa zapewniająca doskonałe odprowadzanie potu. Sprawdzą się tkaniny sztuczne – nowoczesne poliestry nie gromadzą wilgoci. Jeśli chodzi o długość rękawa, jest podobnie jak przy spodenkach. W tej kwestii koszulki treningowe męskie czy damskie trzeba dopasować do temperatury i preferencji. 

Gdy zaczynają się mrozy, na pewno przyda się bluza treningowa. Nie tylko podczas treningów na świeżym powietrzu warto mieć pod ręką coś z dłuższym rękawem! Niejednego wracającego z siłowni dopadło niezapowiedziane załamanie pogody. Dres treningowy będzie w takiej sytuacji na wagę złota!

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *