Buty piłkarskie Nike. Które modele cieszą się największą popularnością?

Napisane przez
Buty piłkarskie Nike różowo-czarne

Miliardy dolarów rocznych przychodów i niezwykle mocna pozycja na rynku – tym może pochwalić się firma Nike. Przedsiębiorstwo powstałe w 1964 roku w stanie Oregon zaczynało od dystrybucji obuwia dla biegaczy, ale z czasem poszerzyło działalność na inne sporty.

Dziś jest niezwykle mocno obecne między innymi w piłce nożnej. W butach sygnowanych charakterystycznym znakiem Nike grają największe piłkarskie gwiazdy.

Które z korków amerykańskiego koncernu są jednak najchętniej wybierane przez piłkarzy i sympatyków futbolu? Przedstawiamy buty piłkarskie Nike i ich modele, które podbijają gusta profesjonalistów i amatorów na całym świecie.

Nike Mercurial – flagowy model w dwóch odsłonach

W Polsce zdecydowanie największą popularnością wśród korków Nike cieszą się modele z serii Mercurial. Równie chętnie stawiają na nie profesjonalni piłkarze, jak i najmłodsi adepci futbolu. To właśnie nastolatkowie zdecydowanie przedkładają Mercuriale ponad inne propozycje amerykańskiego producenta.

Korki z tej serii są dostępne w dwóch wersjach. Pierwsza, podstawowa i nieco bardziej popularna, to buty piłkarskie Nike Vapor. Cechują się klasycznym, niskim profilem i minimalistyczną cholewką. Zostały wykonane z myślą o najszybszych zawodnikach, mają wspierać szybki bieg, nie zapominając o przyczepności.

Podobne zalety mają korki Nike Mercurial Superfly, które wyróżniają się dodatkowo wysokim kołnierzem otulającym kostkę. Dla wielu to gwarancja lepszej stabilności.

Poszczególne modele Mercuriali odznaczają się też oryginalną kolorystyką. Ten aspekt mocno wpływa na ich popularność. Nie brakuje intensywnych, jaskrawych kolorów.

W najnowszej kolekcji Motivation jest to odcień żółtego, wcześniej na rynku pojawiły się korki w barwie morskiej, a także jednym z wariantów różu. Z pewnością to nie koniec niespodzianek stylistów.

Nike Phantom GT2 – nowy gracz na rynku

W piłkarskim świecie nie wszystkie nowości przyjmują się dobrze, ale buty piłkarskie Nike Phantom GT2 żadnych podobnych problemów nie miały. Być może dlatego, że wyrosły z tradycji innych korków Nike. Poprzedzały je modele Hypervenom Phantom, Phantom Vision, Phantom Venom i Phantom GT.

Na takim gruncie pojawiły się nowe korki, które są w sprzedaży dopiero od kilku miesięcy. I czerpią garściami z najlepszych rozwiązań poprzedników.

Buty Nike Phantom GT2 upodobali sobie zwłaszcza gracze ofensywni. Podoba im się ich niski profil, a także poszerzona strefa strzału. Uzyskano ją dzięki asymetrycznym wiązaniom.

Jednocześnie są to buty wyjątkowo delikatne. Ich cholewka powstaje z połączenia tkaniny z materiałami syntetycznymi. Za opanowanie piłki odpowiada ciekawa, wypukła tekstura. To rozwiązanie pomaga nawet w trudnych, deszczowych warunkach. Ta nowość jeszcze długo będzie obecna na rynku.

Nike Tiempo – gdy nowość miesza się z legendą

W ostatnich latach nieco w cień została zepchnięta jedna z najbardziej znanych marek Nike, czyli seria Tiempo. Dziś ta wersja korków występuje pod nazwą Legend. W prostej linii wywodzi się od obuwia, które w latach 90. pozwoliło Nike na dobre zaistnieć na rynku butów piłkarskich.

W ostatnich latach seria nie była szczególnie promowana, choć jej odświeżone wersje pojawiały się w większości nowych kolekcji. Z tego powodu obecnie bardziej popularne są korki Vapor, Superfly oraz Phantom GT2. Tiempo to jednak wciąż niezwykła tradycja i miękka kangurza skóra, w dodatku wzbogacona o nowe technologie.

Ostatnia odsłona Tiempo z kolekcji Motivation daje szansę na odbudowanie pozycji tych legendarnych butów. Twarzą kampanii promocyjnej został Virgil van Dijk. Oprócz niego w nowych korkach Tiempo grają też choćby Antonio Rudiger czy Hugo Lloris.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *