Wkrętarki i ich moce – plusy i minusy każdej z nich

Napisane przez
wkrętarka do skręcania mebli

Chcesz, aby wybrana przez Ciebie wkrętarka była odpowiednia dla robót, które wykonujesz? Jeśli tak, to musisz zdecydować się na elektronarzędzie o dostosowanej mocy. Na rynku znajdziesz sprzęt o różnym napięciu. Oczywiście wybór jest istotny. Dlatego też w tym artykule przedstawimy Ci zalety oraz wady wkrętarek o napięciu 12V, 14.4V, 18V, a także 20V. Zapoznaj się z nimi i wybierz sprzęt, który ułatwi Ci pracę.

Wkrętarka o napięciu 12V


Wkrętarki o mocy 12V są mimo swojej niższej mocy uniwersalne i spełnią swoją rolę. Dobrze poradzą sobie z materiałami, z którymi masz do czynienia każdego dnia. Doskonale spełni swoje zadanie na przykład, podczas skręcania mebli.

Wkrętaki o tym napięciu są stosunkowo niewielkie, dlatego też będziesz mógł ją ze sobą wszędzie zabrać. Na ich korzyść przemawia także stosunkowo nieduża waga. Dlatego też będzie Ci się łatwiej pracowało, ponieważ nie będziesz trzymać dużego ciężaru w ręce. Bardzo dobrze poradzi sobie ze śrubami i wkrętami. Czas ładowania akumulatora o mocy 12V, to około 3 godziny.

Minusem wkrętaki o takim napięciu jest na pewno to, że nie poradzi sobie z twardszymi materiałami. Będzie to zbyt duże obciążenie dla silnika wkrętarki o tej mocy. Jest to sprzęt o niższej cenie i nie radzi sobie ze wszystkimi zadaniami, ale nie oznacza to, że nie wykona swoich zadań. Wręcz przeciwnie!

Jeśli wkrętarka potrzebna Ci jest do wykonania podstawowych czynności w swoim domu, to taki wybór będzie wystarczający. W innym przypadku musisz wybrać te o większej mocy – zobacz propozycje na https://sklep.powermat.pl/category/pl/elektronarzedzia-wkretarki.

Wkrętarka o napięciu 14.4V


Jeśli zależy Ci na uniwersalnym sprzęcie, który nie jest bardzo drogi, to odpowiednim wyborem będzie wkrętarka o mocy 14.4V.

Jest to urządzenie, które poradzi sobie ze skręceniem mebli, ale także doskonale wykona swoją pracę na twardszych materiałach. Aluminium czy metal nie będzie problemem. Dzięki większemu napięciu urządzenie zwiększa swoją wydajność oraz trwałość.

Do takiego elektrosprzętu możesz dokupić pasujące wkrętła, dzięki którym wkrętarka w szybki sposób zamieni się w wiertarkę. Moc urządzenia jest do tego odpowiednia. Urządzenie jest lekkie, dlatego dobrze leży w dłoni podczas pracy. Dodatkowo miękka guma na uchwycie sprawia, że dobrze się z nią pracuje. Urządzenie jest większe niż to o mocy 12V, dlatego może nie dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Wkrętarka o napięciu 18V


Wkrętaka o takiej mocy jest dedykowana osobom, które pracują w branży budowlanej. Sprzęt o napięciu 18V poradzi sobie z każdym materiałem. Stal czy też beton nie będzie problemem. Wybierając to urządzenie, masz zapewniony wysoki moment obrotowy. Zwiększy to nie tylko trwałość, ale także i wydajność.

Urządzenia te są wykonane z mocnych materiałów, które przetrwają nawet bardzo trudne warunki. Wytrzymały silnik pozwoli na długie godziny pracy. Oczywiście wybierając wkrętarkę o takiej mocy, musisz się liczyć z wyższą ceną.

Przy pracach domowych oraz przy materiale, który jest zbyt trwały powinieneś z nią uważać, gdyż nieodpowiednie obroty mogą zniszczyć materiał. Trudno będzie nią wykonywać pracę w trudno dostępnych miejscach, ponieważ wkrętarka jest większa i cięższa.

Wkrętarka o napięciu 20V


Jest to bardzo silna wiertarka, która nada się do wielu prac budowlanych. Dzięki swojemu dużemu napięciu ma wyższą moc obrotową, dzięki czemu zwiększa swoją wydajność. Zaopatrzona jest także w mocny silnik, który będzie mógł pracować przez kilka godzin.

Idealnie nada się do wiercenia w materiałach żelaznych i nieżelaznych. Możesz dołączyć do niej odpowiednie wiertło, dzięki czemu w prosty sposób zmieni się w wiertarkę. Mocowanie oświetlenia czy też skręcanie szafek nie będzie stanowiło dla tego urządzenia większego problemu.

Wadą może być jedynie wielkość i waga urządzenia. Większy akumulator sprawia, że elektronarzędzie jest cięższe, a także nie dostanie się we wszystkie miejsca.

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *