Koreańska pielęgnacja twarzy – zadbaj o swoją cerę

Napisane przez
Koreańska pielęgnacja twarzy - krok po kroku

Każdy chce pięknie wyglądać. Dlatego stosuje wiele różnych kosmetyków i sposobów ich nakładania. Jednak ostatnimi czasy, bardzo popularna jest koreańska pielęgnacja twarzy. 

Wszystko przez to, że kobiety z tego kraju mają niezwykle piękną i gładką cerę. Co więcej, dzięki popularnemu na całym świat kpopowi, kultura koreańska coraz bardziej rozprzestrzenia się w różnych krajach. W tym artykule dowiesz się, czym jest koreańska pielęgnacja twarzy. Krok po kroku przedstawimy Ci, co zrobić, aby Twoja twarz wyglądała pięknie i zjawiskowo. 

Koreańska pielęgnacja twarzy – czy naprawdę działa?

Na to pytanie odpowiedź jest prosta. Tak. Można tylko spojrzeć na cerę Koreanek, które mają swoją rutynę i się niej trzymają. Co więcej, branża kosmetyczna w Korei jest naprawdę dobrze rozwinięta. Dodatkowo producenci stawiają na najwyższej jakości produkty, które będą odpowiednie dla skóry. 

Koreanki uważają, że nie liczy się ilość produktów, jakie posiadają, ale jakość. Czasami lepiej wydać większą ilość pieniędzy, ale mieć pewność, że kosmetyki będą spełniały swoją rolę. 

Dlatego nie zastanawiaj się długo i wypróbuj koreańską pielęgnację twarzy. Oczywiście do tego procesu nie musisz używać produktów z linii koreańskiej. Możesz wybrać dowolne kosmetyki, które będą Ci odpowiadały. 

Teraz kiedy już wiesz, że warto zastosować ten rodzaj pielęgnacji, przejdźmy do poszczególnych kroków. 

Koreańska pielęgnacja twarzy – 10 kroków do pięknej i zdrowej skóry

1. Oczyszczanie olejkiem 

Pielęgnacja cery należy rozpocząć od oczyszczenia jej olejkiem.  Jest to podstawa, jeśli chodzi o dbanie o twarz. Ważne, aby przed nałożeniem jakichkolwiek kosmetyków najpierw oczyścić skórę ze wszelkich zanieczyszczeń, które zbierają się na skórze, a także makijażu. 

2. Oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody 

Kolejny krok w koreańskiej pielęgnacji twarzy, to oczyszczenie twarzy kosmetykiem na bazie wody. Najlepiej w tym przypadku wybrać kosmetyk, który nie posiada żadnych detergentów, które mogłyby podrażnić skórę. Możesz postawić na dermokosmetyki, pianki lub żele. 

Aby lepiej oczyścić skórę twarzy, możesz do tej czynności użyć gąbki lub urządzenia do mycia, aby dogłębnie oczyścić cerę. Należy pamiętać, aby nałożony produkt spłukać dużą ilością wody, aby nie pozostały na niej resztki kosmetyku. 

3. Peeling 

Kolejnym krokiem jest peeling. Stosuje się go, aby złuścić naskórek. Należy nałożyć go na twarz i zacząć lekko masować. Drobinki zawarte w produkcie wykonają swoją pracę i usunąć nagromadzony naskórek. 

Dzięki temu zabiegowi skóra wygląda dużo zdrowiej. Warto go stosować max 3 razy w tygodniu do uzyskania cudownej, pięknej i lśniącej cery. 

4. Tonizacja

Koreańska pielęgnacja twarzy to także tonizacja. Jest ona bardzo ważna, ponieważ przywraca skórze pH, zapobiega procesowi starzenia się, a także ma działanie antyoksydacyjne. 

Ważne jest, aby wybrać tonik, który jest naturalny. Efekt na pewno będzie dużo lepszy. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych produktów, które możesz wypróbować i wybrać najbardziej odpowiedni dla swojej skóry twarzy. 

5. Stosowanie esencji – nawilżanie 

Esencja sprawia, że skóra jest nawilżona, a także wzbogacona o najważniejsze składniki. Tego typu produkty najczęściej mają bardzo bogaty skład. W przypadku tego kosmetyku poleca się wybór koreańskiej marki, ponieważ w pielęgnacji odgrywa bardzo ważną rolę. 

Tutaj nie będziesz mieć aż tak dużego wyboru, jak w przypadku toników, ale możesz znaleźć naprawdę świetne produkty, które spełnią swoje zadanie. 

6. Serum

W tym przypadku musisz sam dobrać odpowiednie serum do swojej skóry. Wszystko zależy czy jest ona np. trądzikowa. Jest to ważny krok w koreańskiej pielęgnacji twarzy i nie należy go pomijać. Działa aktywnie i przynosi doskonałe efekty. 

Koreańska pielęgnacja twarzy - 10 kroków

7. Maseczka w płachcie 

Tego etapu oczywiście nie musisz wykonywać codziennie – chociaż Koreanki bardzo je uwielbiają i stosują je bardzo często. Maseczki tego typu są często drogie, co może być dużym minusem i przeszkodą dla wielu osób. Jednak jeśli już zdecydujesz się na maseczkę w płachcie, warto wybrać, taką która ma dobry skład. 

8. Krem pod oczy 

Koreańska pielęgnacja twarzy to także nakładanie kremu pod oczy. Jest to ważny krok, ponieważ w tym miejscu skóra jest cienka i narażona na szybsze starzenie się. 

Krem powinien mieć delikatny, naturalny i bogaty skład. Jeśli nie jesteś przekonany do kremu, możesz postawić na olejki roślinne, które doskonale się sprawdzą. 

9. Nawilżenie skóry kremem 

Krem nawilżający sprawi, że skóra będzie miękka, gładka, a przede wszystkim nawilżona. Pamiętaj, aby dodatkowo pić dużo wody, a także zadbać o prawidłową dietę. Wtedy skóra będzie nawilżona. Pamiętaj, aby przed zakupem produktu zwrócić uwagę na jego skład. 

10. Krem z filtrem 

Ostatnim krokiem jest nałożenie odpowiedniego kremu z filtrem. Dzięki temu skóra twarzy jest chroniona przed promieniami słonecznymi. Stosować go powinno się nie tylko latem, ale także i zimą. W przypadku kremu z filtrem należy pamiętać, aby nie nakładać go na cerę podczas nocnej pielęgnacji. 

Koreańska pielęgnacja twarzy - krok po kroku

Teraz już wiesz, jaka jest koreańska pielęgnacja twarzy. 10 kroków wystarczy, aby zadbać o swoją cerę i poczuć się pięknie. Może wydawać Ci się ona skomplikowana i czasochłonna, ale możesz być pewien, że z czasem będziesz mógł ją wykonywać szybciej i efektywniej. Praktyka czyni mistrza. 

Rate this post
Kategorie
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *