WC z funkcją bidetu – co warto wiedzieć przed zakupem?

Napisane przez
WC z funkcją bidetu - co warto wiedzieć?

WC z funkcją bidetu bije w ostatnim czasie rekordy swojej popularności. Jest to nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Nie ma się jednak czemu dziwić. Z jego pomocą jesteś w stanie znacząco podnieść poziom swojej higieny, zagwarantować sobie luksus, ale nie tylko. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup toalety z bidetem, warto dowiedzieć się nieco więcej na jej temat. W tym artykule poruszę więc kilka niezwykle ważnych kwestii. Sprawdź koniecznie! 

WC z funkcją bidetu są łatwe w montażu

Rozważając zakup WC z funkcją bidetu, wiele osób zastanawia się przede wszystkim, co z montażem takiej armatury. I tutaj z pewnością Cię lekko zaskoczę – modele te mocuje się niemalże tak samo, jak klasyczne miski sedesowe. Występują bowiem zarówno w wersji podwieszanej, jak i stojącej. Te pierwsze pasują do wszystkich stelaży podtynkowych. 

Jedyny aspekt, o który musisz zadbać dodatkowo, to dostęp do źródła prądu – i oczywiście wody, ale przy klasycznych rozwiązaniach jest tak samo. Toalety myjące nie potrzebują też dodatkowego zbiornika na wodę. Ich montaż nie jest więc skomplikowany. Każdy powinien sobie poradzić z tym zadaniem. 

Wybierając toalety z funkcją bidetu, jesteś w stanie chronić środowisko

Toaleta z funkcją bidetu to niewątpliwie rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Dlaczego? Przede wszystkim, dzięki funkcji mycia z przodu i z tyłu, a także suszenia, ograniczasz zużycie papieru toaletowego niemalże do zera. Tym samym dbasz o naszą planetę, a dodatkowo oszczędzasz pieniądze. 

Nowoczesne modele takich toalet są projektowane w taki sposób, aby zapewniały największą możliwą energooszczędność. Nie pobierają dużych ilości prądu ani wody. Po raz kolejny chronisz więc naszą planetę, a przy okazji oszczędzasz na domowych rachunkach. Musisz bowiem pamiętać, że mimo licznych funkcji, zużycie mediów jest w ich przypadku minimalne.

Toaleta z funkcją bidetu to rozwiązanie dbające o higienę każdego z nas

Mając w swoim domu toalety z funkcją bidetu, dbasz o zdrowie i higienę całej swojej rodziny. Regularne korzystanie z funkcji mycia z przodu i z tyłu minimalizuje bowiem ryzyko wystąpienia infekcji intymnych. 

Co ciekawe, takie modele są projektowane w taki sposób, aby każdy mógł z nich swobodnie korzystać. W szczególności poleca się je kobietom w ciąży. Nawet w jej zaawansowanym stadium można mieć bowiem pewność, że po skorzystaniu z toalety miejsca intymne zostały dokładnie oczyszczone. Przyszła mama jest w stanie zadbać tak o zdrowie zarówno swoje, jak i swojego dziecka.

Toalet myjących nie powinno też zabraknąć w domach seniorów oraz niepełnosprawnych. Ze względu na liczne ograniczenia ruchowe, takie osoby mają najczęściej duże trudności w utrzymaniu wysokiego stopnia higieny. Korzystanie z dostępnych funkcji jest jednak niebywale proste i skuteczne, co sprawia, że każdy może stać się bardziej niezależny. 

Tryb dziecięcy dba z kolei także o zdrowie i higienę także tych najmłodszych członków rodziny. Dzięki niemu można już od małego uczyć swoje pociechy zasad czystości i wpajać im dobre nawyki.

Jak zatem widzisz, toalety z funkcją bidetu to rozwiązania, z których będzie zadowolony każdy domownik. 

Nowoczesne toalety myjące mają szereg przydatnych funkcji

WC z funkcją bidetu są cenione oczywiście głównie za szereg udogodnień, które mogą Ci zagwarantować. To, jakie opcje będą dostępne, zależy od modelu oraz stopnia jego zaawansowania. Warto jednak wiedzieć, że do tych najpopularniejszych funkcji zalicza się m.in.:

  • mycie z tyłu i z przodu – pozwalające zadbać o zdrowie i higienę miejsc intymnych,

  • masaż enema – ułatwiający i stymulujący proces wypróżniania,

  • regulację temperatury wody i powietrza podczas suszenia – pozwalające na dopasowanie ich do swoich osobistych preferencji,

  • regulację siły strumienia wody i położenia dyszy myjącej – by zapewnić Ci wszystko to, co najlepsze, 

  • lampkę nocną – dzięki której po zmroku nie będzie konieczności świecenia głównego światła, narażając tym samym innych domowników na przebudzenie,

  • tryb automatyczny – wykonujący wszystkie etapy mycia i suszenia,

  • tryb dla dzieci – zaprojektowany z myślą o komforcie pociech,

  • regulację temperatury siedzenia – przydatną szczególnie w te chłodniejsze miesiące roku.


Oczywiście to tylko kilka najważniejszych funkcji. Do tego wielokrotnie możesz liczyć także na samoczyszczącą dyszę, automatyczną spłuczkę, czujnik siedzenia, automatycznie sterowaną pokrywę, wbudowany dezodorant oraz deskę wolnoopadającą. Można więc śmiało powiedzieć, że to luksusowe rozwiązanie dbające o Twój komfort od A do Z! 

Utrzymanie takich toalet w czystości jest niebywale proste

Przed zakupem warto również pamiętać, że toaleta z funkcją bidetu jest prosta do utrzymania w czystości. Modele te produkowane są bowiem ze specjalnych materiałów łatwych do wyczyszczenia. Najczęściej wszelkie zabrudzenia usuniesz w okamgnieniu, używając jedynie wody oraz odpowiedniego detergentu. 

Do tego syfoniczne spłukiwanie wody sprawia, że toaleta będzie czysta nawet wtedy, gdy ciśnienie wody w mieszkaniu nie jest zbyt mocne. Dysze myjące z kolei wykonuje się z antybakteryjnych materiałów. Przed i po każdym użyciu element ten czyści się też automatycznie. Masz więc pewność, że cała misa będzie zawsze niebywale higieniczna. 

Jak zatem widzisz, toalety z funkcją bidetu to innowacyjne rozwiązania, w które zdecydowanie warto zainwestować. Niosą bowiem za sobą szereg korzyści wartych docenienia.

Źródło zdjęcia głównego: oficjalna strona internetowa producenta Major&Maker. 

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *