Dlaczego warto kupić zegarek marki Daniel Wellington?

Napisane przez
Zegarek marki Daniel Wellington na skórzanym pasku

Zegarki Daniel Wellington to odpowiedź na potrzeby rynku. Dość szybko zdobyły dużą popularność, jednak stoi za tym bardzo ciekawa strategia promocji marki. Jak wyglądały początki firmy? Jakie są zalety zegarków Daniel Wellington, które sprawiają, że to idealny prezent dla samego siebie lub bliskiej osoby? Zapraszamy do lektury!

Marka z ciekawą historią

Nazwa marki została zainspirowana spotkaniem, którego uczestnikiem był jej założyciel, Filip Tysander. Tak, właściciel firmy wcale nie nazywa się Daniel Wellington, co dla wielu osób może być sporym zaskoczeniem, gdyż bardzo często marki są nazywane na cześć swoich założycieli.

Tysander jako dwudziestokilkuletni mężczyzna spotkał podczas podróży po Australii Brytyjczyka, który nosił imię i nazwisko Daniel Wellington. Z tego przypadkowego spotkania zrodził się pomysł na koncepcję marki i jej nazwę.

Dzięki niej powstały topowe modele, które do dziś podbijają rynek. Więcej informacji na ich temat można znaleźć w artykule https://happytime.com.pl/blog/daniel-wellington-marka-zegarkow-ktora-musisz-poznac.html.

Koncepcja produktów

Wspomniany Brytyjczyk nosił na nadgarstku niezwykle klasyczny model czasomierza na popularnym pasku NATO, który bardzo spodobał się Tysanderowi.

To właśnie on był punktem wyjścia i stał się inspiracją do pierwszych projektów marki (a zegarki na pasku NATO w różnych wersjach kolorystycznych można znaleźć w katalogu firmy Daniel Wellington jeszcze dziś!).

Ogromna popularność w Polsce i na świecie

Marka powstała w 2011 roku, w tym roku świętuje swoje dziesięciolecie, także sukces i popularność osiągnęła wyjątkowo szybko. Co miało na to wpływ? Powstanie marki akurat  w tym czasie pozwoliło wykorzystać do promocji bardzo silne aktualnie narzędzia – media społecznościowe!

Marka chętnie nawiązywała współprace (także na zasadzie barteru, czyli wymiany produktu za pokazanie do na swoim profilu) z influencerami z wielu krajów, również Polski. Co ciekawe, produkty nie były zarezerwowane wyłącznie dla największych blogerek modowych czy gwiazd, pojawiały się na profilach o mniejszych zasięgach.

Taka koncepcja współpracy sprawiła, że marka miała okazję dotrzeć do bardzo zaangażowanych osób, które chętnie brały przykład ze swojej ulubionej influencerki i kupowały produkty z jej polecenia.

Klasyczne modele zgodne z trendami

Na rynku brakowało takich zegarków, jakie prezentuje w swoim katalogu marka Daniel Wellington, co również mogło pozytywnie wpłynąć na popularność i niezwykle szybki rozwój marki.

Czasomierze te są utrzymane w klasycznym stylu, brak w nich zbędnych zdobień czy rażących kolorów. Ta klasyka jednak absolutnie nie jest nudna! Jest stylowa i elegancka.

Zegarki wyróżniają się także bardzo cienką kopertą w typie slim, która przepięknie prezentuje się zarówno na kobiecym, jak i męskim nadgarstku. To zupełnie przeciwieństwo masywnych czasomierzy w stylu sportowym, chociaż większe koperty znajdziemy i w ofercie marki.

Tarcze zegarków Daniel Wellington są zazwyczaj jednokolorowe bez zbędnych zdobień i dodatków.

Świetnie dopasowanie do każdego stylu

Kolejną zaletą czasomierzy Daniel Wellington jest możliwość ich personalizacji. Wymienne paski w wielu stylach – od skórzanych, przez materiałowe paski NATO, aż po metalowe bransolety – sprawiają, że zegarek z łatwością można dopasować na różne okazje.

Zegarki są uniwersalne i wiele modeli nada się zarówno na oficjalne okazje, jak i te bardziej casualowe. Dla wszystkich, którym zależy na idealnym dopasowaniu stylu zegarka to okazji, polecamy zakup pasującego paska.

Idealny pomysł na prezent

Klasyczny styl i możliwość personalizacji to dwie cechy zegarków marki Daniel Wellington, które sprawiają, że mogą okazać się one doskonałym prezentem na wiele okazji! To świetny wybór  na podarunek także dla osób, których nie znamy zbyt dobrze – unisexowe czasomierze z wymiennymi paskami ucieszą każdego.

Rate this post
Kategorie
Moda i odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.