Ubrania odblaskowe na treningu – jakim sportowcom się przydadzą?

Napisane przez
ubrania odblaskowe na trening rowerowy

Kurtki odblaskowe, spodnie i kamizelki zapewniają ochronę nie tylko w różnego typu pracy. Mogą nas zabezpieczyć także przed nieprzyjemnymi i groźnymi dla zdrowia wypadkami jeżeli uprawiamy sport na świeżym powietrzu. Którym sportowcom przydadzą się ubrania odblaskowe na trening? Przeczytaj nasz artykuł!

Spodnie odblaskowe na rowerze

Bycie widocznym na drodze to podstawa bezpieczeństwa nie tylko na ruchliwej szosie, ale także poruszając się spokojną ścieżką rowerową. Długie wyprawy w nieznane są dla fanów dwóch kółek wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu – warto podczas nich zadbać o strój nie tylko wygodny, ale przede wszystkim gwarantujący bezpieczeństwo!

Spodnie odblaskowe o grubości dopasowanej do panującej aury nie pozwolą żadnemu kierowcy na ominięcie wzrokiem rowerzysty wracającego z pełnego wrażeń treningu. Wycieczki na rowerze często przeciągają się do późnych godzin – chciałoby się podczas nich zobaczyć jak najwięcej, łatwo więc zapomnieć o zbliżającym się zachodzie słońca.

Co z wygodą poruszania się w takiej odzieży? Jeżeli dobrze dopasujemy rozmiar, spodnie nie przeszkodzą w jeździe. Kluczem jest także stawianie na wysokiej jakości ubrania odblaskowe na trening. Rzetelni producenci dbają nie tylko o to, by ich odzież odblaskowa rzucała się w oczy. Ma też przepuszczać powietrze, dopasowywać się do anatomii i oczywiście nie obcierać chropowatymi szwami. Jeżeli nie chcemy wybierać spodni odblaskowych zawsze pozostaje oczywiście kurtka czy kamizelka – to tak samo dobra opcja jak porządne spodnie!

Kurtki odblaskowe a bieganie

Biegacze mają bardzo podobny problem do zapalonych rowerzystów. Szczególnie treningi miłośników długich dystansów potrafią przeciągać się do wieczornych, a nawet nocnych godzin. Posiadając przy sobie duży zapas izotoników, batony z suszonych owoców i wygodne buty do biegania łatwo zapomnieć, że doba ma ograniczoną długość. My biegniemy, czas też, a wracanie pieszo po ciemku, ruchliwą drogą bez zadowalającej szerokości chodnika może się okazać bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli nie mamy przy sobie odblasków.

Kurtki odblaskowe albo tego typu bluzy to w przypadku biegaczy lepsza opcja niż spodnie. Poruszający się na nogach muszą zwrócić jeszcze większą uwagę na wygodę dolnej części ubioru – tu mogą się nie sprawdzić nawet najlepiej skrojone spodnie odblaskowe. Dla biegaczy bardzo ważna jest przede wszystkim lekkość stroju, a jeśli chodzi o typowe ubrania odblaskowe na trening bywa z tym różnie. Kurtka czy kamizelka dobrze spełnią swoją rolę, a poza tym warto naszyć na swoje spodnie do biegania specjalne, świecące w ciemności aplikacje. Widoczności nigdy za wiele!

Ubrania odblaskowe na trening dla aktywnych nocnych marków

Nie tylko praktycy treningów na świeżym powietrzu powinni zainteresować się swoją widocznością po zmroku. Na sesję ćwiczeń najczęściej udajemy się dopiero po pracy czy lekcjach, a szczególnie jesienią i zimą, gdy dni są krótkie, łatwo dać się zastać zachodowi słońca. Niektóre siłownie są otwarte do północy albo nawet całą dobę, a to nie motywuje do pilnowania zegarka!  Każdy komu zdarza się kończyć trening chociaż chwilę po zapadnięciu zmroku może bez obaw o stratę pieniędzy zakupić odblaskową kurtkę. Z pewnością się przyda! 

Świecące w ciemności aplikacje do naszycia na odzież nigdy nie będą aż tak rzucające się w oczy – a więc aż tak skuteczne – jak kurtki odblaskowe z prawdziwego zdarzenia. Postawienie na odzież wysokiej jakości gwarantuje wygodę ruchu. Spodnie odblaskowe, kurtkę czy bluzę możemy ewentualnie trzymać w plecaku do pozostawienia na miejscu startu i powrotu, a przed ruszeniem w stronę szosy szybko naciągnąć je na sportową odzież w której ćwiczyliśmy.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *