Narzędzia z silnikiem spalinowym, które warto mieć w swoim ogrodzie

Napisane przez
spalinowe narzędzia do ogrodu

Odwiedzając sklep z narzędziami łatwo dostrzeżemy różne rodzaje maszyn i urządzeń, które przydadzą się w ogrodzie. Decydując się na zakup konkretnego modelu zwracamy uwagę na różne parametry. Ważnym aspektem jest z pewnością rodzaj napędu urządzenia. W wielu przypadkach mamy bowiem do czynienia z możliwością wyboru pomiędzy zasilaniem elektrycznym bezpośrednio z gniazda sieciowego, ładowanym energią elektryczną akumulatorem a silnikiem spalinowym, który czerpie energię z mieszanki paliwowej. Do tego niektóre narzędzia mają swoje wersje mechaniczne, gdzie za ich napęd odpowiadają przede wszystkim nasze mięśnie. My przyjrzymy się jednak maszynom z silnikiem spalinowym. Sprawdziliśmy, w jakich przypadkach warto postawić na spalinowe narzędzia do ogrodu -glebogryzarki, kosiarki czy też inne urządzenia do ogrodu napędzane właśnie w taki sposób.

Podkaszarki

To sprzęt, który w większości sklepów z narzędziami jest opisany jako “kosy spalinowe”: https://sklep.powermat.pl/category/pl/dom-i-ogrod-kosy-i-podkaszarki. Podkaszarki przydadzą się w każdym ogrodzie, gdzie pomogą sprawnie usunąć twardsze i większe pędy, ale nie tylko. Pozwolą oczyścić działkę z chwastów czy też poradzić sobie z nierównościami terenu. To urządzenie, które pozwala na bardziej precyzyjną pracę niż kosiarka, z tego powodu służy często także do przycinania traw przy krawężnikach czy rynnach.

Dlaczego warto wybrać podkaszarkę spalinową? Bo zaletą takich kos jest mobilność, a napęd spalinowy gwarantuje ją w największym stopniu. Gdy chodzi o spalinowe narzędzia do ogrodu nie trzeba martwić się o długość kabla czy z niepokojem oczekiwać momentu, w którym akumulator się wyczerpie. Kiedy zabraknie paliwa, wystarczy je uzupełnić, dolewając kilka litrów z pojemnika. Kilka minut i urządzenie znów jest gotowe do pracy.

Glebogryzarki, aeratory i wertykulatory

To spalinowe narzędzia do ogrodu, które pozwalają na odpowiednie dbanie o stan gleby i ukorzenienie roślin: https://sklep.powermat.pl/category/pl/dom-i-ogrod-glebogryzarki. Ze wszystkich korzysta się na początku oraz na końcu ogrodniczego sezonu, czyli wczesną wiosną i późną jesienią. Dla wszystkich podstawową wersją była ta mechaniczna, ale dziś zdecydowanie większą popularnością cieszą się te spalinowe. Napędzana w ten sposób glebogryzarka poradzi sobie bowiem z wiosennym spulchnieniem nawet ziemi mocno zbitej i pełnej pozostałości po chwastach. To świetne rozwiązanie, gdy mamy do przekopania duże połacie ogrodu pod wysiew warzyw i kwiatów. Również napowietrzanie i rozdrabnianie ziemi z pomocą aeratorów czy wertykulatorów będzie znacznie łatwiejsze przy napędzie spalinowym.

Kosiarki

O konieczności posiadania kosiarki w ogrodzie nie trzeba nikogo przekonywać. Zielony, krótko przystrzyżony trawnik to dla wielu osób wyznacznik atrakcyjnej i zadbanej posesji. Takiego efektu z pewnością nie uda się osiągnąć bez kosiarki. Decydując się na model spalinowy oszczędzimy sobie sporo energii. Na rynku są bowiem dostępne urządzenia z napędem, które będą same jeździć po naszym ogrodzie. Kosiarka spalinowa jest niezbędna zwłaszcza przy dużych trawnikach o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych, gdzie pozwala na sporą oszczędność czasu.

Pilarki

Jednym z ważnych atrybutów ogrodnika są również piły spalinowe. Wykorzystuje się je przy ścinaniu drzew, ale również obcinaniu większych konarów krzewów. Dzięki temu można w odpowiedni sposób formować drzewiaste rośliny i stymulować ich wzrost. Piła spalinowa to pełna wygoda i komfort, a także długa i zazwyczaj bezawaryjna praca. A przy tym moc większa niż w elektrycznych odpowiednikach, poradzi więc sobie nawet wówczas, gdy czekają nas poważne prace związane z wycinką.

Rate this post
Kategorie
Dom i wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *