Maszyny do szycia Minerva i Pfaff – poznaj marki

Napisane przez
Marki maszyn od szycia - Minerva i Pfaff

Na rynku znajduje się wiele producentów maszyn do szycia. Warto zapoznać się bliżej z markami – poznać ich historię oraz produkty. W tym artykule przybliżymy Ci dwie popularne firmy produkujące maszyny do szycia – Minerva i Pfaff. Poznaj ich razem z nami!

Maszyny do szycia Minerva

Historia marki Minerva

Firma produkująca maszyny do szycia Minerva została założona w 1871 roku w Wiedniu (Austria). Założyło ją dwóch przedsiębiorców – Emil Rezler i Josef Koma. 

Nazwa marki pochodzi aż ze starożytnego Rzymu. Minerva to bogini rzemiosła, sztuki oraz mądrości i nauki. Najczęściej przedstawiana jest w zbroi i hełmie. Ta wspaniała bogini pojawiła się nawet na pierwszej maszynie do szycia wyprodukowanej przez firmę.

Od samego początku urządzenia wyróżniały się na rynku. Były bowiem najszybszym sprzętem dostępnym na rynku. Wszystko przez czterosuwowy silnik zębatkowy. Co więcej, marka odznaczała się wysoką jakością oraz coraz to lepszą technologią. 

Z biegiem czasu otworzono siedzimy także w innych państwach np: Moravia czy Boskovice. W 1968 roku Minerva skupiła się na produkcji maszyn przemysłowych. Odnoszą ogromny sukces, ale z racji rosnącego zapotrzebowania na urządzenia wykorzystywane w warunkach domowych wracają do swoich korzeni. 

Firma dalej cieszy się ogromną popularnością. Na rynku jest znana jako symbol jakości, trwałości oraz niezawodności.

Maszyny do szycia Minerva – rodzaje produktów

Z racji tego, że Minerva jest na rynku od wielu lat, w swoim asortymencie posiada szeroki wybór produktów.

Zacznijmy do zwykłych maszyn do szycia. Posiadają urządzenia mechaniczne – wybór programu za pomocą specjalnego pokrętła, oraz komputerowe – program wybiera się za pomocą przycisków na panelu. Sprawdzą się zarówno dla osób, które już miały do czynienia z maszynami do szycia, a także dla początkujących. 

Specjalizują się także w owerlokach, które obszywają, zszywają i obrzucają materiał. Maszyny do szycia Minerva to także cowerloki i hafciarki. 

Czym charakteryzują się maszyny firmy Minerva?

Przede wszystkim łatwością w obsłudze – dlatego doskonale sprawdzą się także dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z szyciem. Urządzenia mają także bardzo dobrą prędkość szycia oraz dużą siłę wkłucia igły. 

Maszyna do szycia Minerva
Źródło zdjęcia: strona internetowa Adamar.

Maszyny do szycia Pfaff

Historia marki Pfaff

Wszystko zaczęło się w 1862 roku, kiedy to Georg Michael Pfaff założył fabrykę maszyn do szycia. Łatwo zauważyć, że nazwa marki wzięła się od nazwiska założyciela. 

W przeciwieństwie do marki Minerva firma Pfaff zaczęła od produkcji maszyn przemysłowych. Celem urządzeń było usprawnienie procesu szycia obuwia ze skóry. 

Marka od samego początku stawiała na jakość, nowoczesność oraz technologię. Dlatego te`w dynamicznym tempie rozwijała się i w 1885 roku otworzyła pierwszy lokal z maszynami do szycia w Londynie. 

Firma Pfaff tak samo, jak Minerva dalej cieszy się ogromną popularnością. Jako ciekawostkę można dodać, że Pfaff jest odpowiedzialne za pierwszy elektroniczny przełącznik nożny w maszynach. 

Maszyny do szycia Pfaff – rodzaj produktów

W ofercie można znaleźć zwykłe maszyny do szycia, które dzielą się na mechaniczne, elektroniczne oraz komputerowe. Dodatkowo w asortymencie Pfaff znajdują się także maszyny wieloczynnościowe. Urządzenia na pewno spełnią wymagania i oczekiwania każdego użytkownika – zaczynając od początkujących i kończąc na profesjonalistach w tej dziedzinie. 

Asortyment firmy Pfaff, to także hafciarki, owerloki i cowerloki. Jeśli jesteś zainteresowany urządzeniami tej marki, odwiedź https://adamar.pl/manufacturer/pfaff i zapoznaj się z modelami. Dzięki ponad 150 lat na rynku urządzenia zapewnią doskonałą jakość pracy i komfort. 

Czym charakteryzują się maszyny do szycia marki Pfaff?

Urządzenia wykonane przez producenta marki Pfaff charakteryzują się dostępnością wielu ściegów i programów, które ułatwiają szycie. Co więcej, wszystkie modele są wykonane z wysokiej jakości materiału i wyposażone są w najnowsze udogodnienia. 

Marka maszyny do szycia - Pfaff
Źródło zdjęcia: strona internetowa Adamar.

Teraz marki maszyn do szycia Minerva oraz Pfaff nie są Ci obce. Poznałeś historię marek, ich produkty oraz charakterystyczne cechy. Wybierz odpowiedni model dla siebie i ciesz się cudowną pracą urządzenia! 

Rate this post
Kategorie
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *