Zegarki męskie – jak o nie dbać?

Napisane przez
jak dbac o zegarek automatyczny

Zegarki męskie to akcesoria, bez których chyba większość panów nie wyobraża sobie swojej codziennej stylizacji. Takie małe i niepozornie wyglądające dodatki sprawiają, że cały ubiór nabiera odpowiedniego charakteru oraz elegancji. Aby jednak długo cieszyć się swoim wspaniałym zegarkiem, należy o niego odpowiednio dbać. Jak dbać o zegarek? Co robić, by taki dodatek służył w idealnym stanie przez wiele lat? Sprawdź!

Jak czyścic zegarek?

Mało kto pamięta, że zegarki męskie: https://happytime.com.pl/zegarki_meskie należy regularnie czyścić. Co mamy jednak dokładnie na myśli? Przede wszystkim to, by chociaż raz na jakiś czas przetrzeć cały pasek oraz tarczę wilgotną chusteczką lub ściereczką nasączoną małą ilością wody. Nasza największa uwaga powinna zostać skupiona na elementach, które mają bezpośredni kontakt z naszą dłonią. To właśnie tam mogą osadzać się resztki naskórka oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Takie środowisko jest zatem wręcz idealne do namnażania bakterii. Te z kolei mogą powodować podrażnienia skóry czy inne uporczywe dolegliwości. Pamiętajmy zatem, by regularnie czyścić zegarki męskie we właśnie tych miejscach, szczególnie jeśli nosimy je niemalże non stop. ,,Regularnie’ – oto odpowiedź na pytanie ,,jak dbać o zegarek automatyczny„!

Jak dbać o zegarek? Zdejmuj go na noc

Aby zegarki męskie zachowały swój piękny wygląd na lata, nie warto nosić ich cały czas na ręce. Przed pójściem spać, należy je zdjąć. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że większość z nas nie kontroluje swoich ruchów podczas nocnej regeneracji. Łatwo wtedy przypadkowo uderzyć o coś ręką, niszcząc w ten sposób zegarek. W takich sytuacjach awarii najczęściej ulegają oczywiście tarcze i szybki. Starajmy się zatem zawsze zdjąć zegarek, zanim położymy się do swojego wygodnego łóżka. Oczywiście dla trwałości zegarka znaczenie ma także sama jakość wykonania. Szukający solidnego zegarka znajda go na przykład w sklepie Happy Time; https://happytime.com.pl.

Jak dbać o pasek od zegarka? Unikanie kontaktu z wodą

Większość panów uważa, że skoro zainwestowali w zegarek wodoodporny, to mogą robić z nim niemalże wszystko. Pamiętajmy jednak, że nie do końca tak jest. Gdy planujemy prysznic, kąpiel czy wizytę nad jakimkolwiek akwenem wodnym, po raz kolejny zdejmijmy ten dodatek z ręki. Dlaczego? Nawet jeśli cały mechanizm jest wodoodporny, ciecz może wyrządzić naszemu zegarkowi pewne krzywdy. Przede wszystkim narażamy w ten sposób swój pasek. Ten może zacząć np. tracić swój kolor. Lepiej zatem unikać takich sytuacji. 

Jak dbać o zegarek? Wymieniaj baterie w prawidłowy sposób

Jak dbać o zegarki męskie zasilane elektrycznie? Przede wszystkim należy pamiętać, by te nie zostały uszkodzone podczas wymiany baterii. Gdy ta przestanie działać, weźmy do ręki instrukcję obsługi i dokładnie przeczytajmy, jak należy ją zmienić. Najważniejsze będzie to, aby prawidłowo odkręcić czy podważyć denko, a następnie włożyć baterię bez uszkadzania całego mechanizmu. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy podołamy takiemu zadaniu, warto postawić na wizytę u zegarmistrza. Ten z pewnością zrobi to w sposób profesjonalny i całkowicie bezpieczny. 

Przechowuj zegarki męskie w odpowiednim opakowaniu

Jak dbać o zegarek automatyczny czy mechaniczny, by zachował idealny wygląd oraz funkcjonalność? Przechowywać go w odpowiedni sposób! Po zdjęciu ich z ręki lepiej nie kłaść takich akcesoriów np. na stole. Łatwo wtedy o wszelkiego rodzaju zarysowania czy nawet i upadek z wysokości, który może okazać się destrukcyjny. Wyróbmy w sobie nawyk, by za każdym razem wkładać zegarek np. do opakowania, które zostało dołączone do zestawu. Jeśli natomiast mamy większą ilość tego typu akcesoriów, zainwestujmy w specjalny organizer. Dzięki temu wszystkie zegarki będą zawsze pod ręką, a dodatkowo będziemy mieć pewność, że nic im nie zagraża.

Unikaj bezpośredniego promieniowania słonecznego

Jak dbać o pasek od zegarka jeśli zależy nam na tym, by zegarek pozostał w nienaruszonym stanie przez wiele lat? Warto unikać jego bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Intensywne promieniowanie może nagrzać tarczę i spowodować pęknięcie szybki ochronnej. Dodatkowo na słońcu łatwo uszkodzić pasek. Ten przez ciepło może zacząć tracić swój piękny kolor, a nawet zacząć się łuszczyć czy pękać. Nie zostawiajmy zatem nigdy zegarka na słońcu, szczególnie na dłuższą niż kilka minut chwilę. 

Rate this post
Kategorie
Moda i odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *